Skocz do zawartości

Problem z check engine


robo323f

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.Ja w moim 2.5 2004 automat miałem idenycznyt problem.2 razy wywaliło błąd PO420-usunąłem mini komputerkiem z eBaya.Ok.Po tym czasie było ok i za chwilę rozleciał się katalizator :( w sumie ok zdarza się.Przy wymianie katalizatorów machanikowi rozleciała się sonda lambda pierwsza.Kupiliśmy Denso ale uniwersalną teoretycznie w sklepie stwierdzili że do Legacy.Błąd nigdy żadna inna jak oryginalna Subaru nie będzie działać poprawnie-auto szarpało od razu wywaliło check.Nie można tak jeździć bo się przegrzewają głowice itp i można narobić straszny gnój.Po zakupie oryginału 800 zł na aledrogo ;) wszystko wróciło do normy oprócz spalania......pali około 2 l więcej niż przed całą operacją.....palił 12.5 w mieście teraz 14.8.....Wiecie czemu tak mam?Muszę chyba zrobić reset kompa jak myślicie???Jak go w ogóle zrobić?Szukałem na forum,ale nie natrafiłem na jasną instrukcję.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kata
Odepnij minusową klemę -dla pewności -na ok . godzinę,naciśnij na chwilę hamulec, potem zapnij klemę , uruchom auto -nie dotykaj gazu, rozgrzej,aż się wentylatory właczą i tyle . Dobrze jest pojeździć kilkadziesiąt km i wtedy zobacz co będzie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...