Jump to content

Migający forester 2.0

dikdom
 Share

Recommended Posts

Witajcie.

Mam problem z moją maszyną. Po przekręceniu zapłonu co sekundę na ok 1 sekundę i tak w kółko  uruchamiają się różne podezespoły (klimatyzacja, wentyalatory, pompa paliwa i jeszcze kilka innych przekaźników się odzywa). Na liczniku bardzo szybko miga "check engine", samochód po odpaleniu działa już normalnie ale "check engine" cały czas miga. Padło podejrzenie na sterownik silnika -wymieniony i jest tak samo. Elektrycznie wszystkie wtyczki przejrzane, popryskane i sprawdzone. W komputerze są dziesiątki błędów (obecnych) mimo wszystko samochód odpala. Jeżeli ktoś kiedyś walczył z podobnym tematem to proszę o podpowiedz bo autko mnie doprowadza do szewskiej pasji....

Pod konsolą z lewej strony. W rogu pod zawiasem drzwi, masz zaslepke plastikowa, w kształcie trójkąta. Pod nią, masz wiązkę kabli. Z tej wiązki powinny wystawac luźne kable, najczęściej czarne. Zakończone wtyczkami koloru białego 2 sztuki i chyba 1 wtyczka zielona. Wszystko musi byc rozpięte.

Zależy który forek. Jeśli SF to czarne i zielone pod kolumną kierownicy mają być rozpięte. W tym przypadku wskazuje to na spięte zielone - tryb diagnostyczny. Rozepnij i będzie cacy (zakładając, że to SF, bo pytając o problem warto by było wspomnieć o jakiego Forka chodzi).