Jump to content

Pompa ABS w antyku

Iceman

Recommended Posts

Witam

Mam taki problem, że w Legacy antyku z 93r leje sie z pompy ABS. W miejscu gdzie ta górna, złotawa część z której wychodzą przewody hamulcowe łączy się z tym dolnym srebrnym kawałkiem obudowy. Da się coś z tym zrobić, wymienić uszczelkę czy coś w tym stylu, czy powinno się kupić nową pompę ?. Pytam, bo naprawę zobowiązał się wykonać obecny właściciel auta, ale chcę wiedzieć czy można to wogole naprawić tak żeby było jak Bozia przykazała, czy mimo wszystko po zakupie auta powinienem jednak wymienić pompe na nową ?

Witam! Przechodziłem przez to samo (znaczy sie mój dziadek). Pierwsza operacja polegała na wymianie wszystkich o-ringów (bezproblemowo można je dostać, mając oczywiście wyjęte oryginalne na ręce i suwniarke...-koszt groszowy). Kiedy to nie przyniosło oczekiwanego efektu, powtórne dokładne oględziny wykazały, iż poprzedni właściciel za mocno ścisnął śrubami całą jednostke, co spowodowało pęknięcia 2 pionowych rurek (fi 8mm) prowadzących do odpowietrzników, dotoczenie tych rurek załatwiło sprawe cieknącej jednostki ABS.

Ok dzięki, może faktycznie wystarczy te rurki wymienić. Chociaż z drugiej strony, szczególnie przy moim stylu jazdy wolałbym mieć chamulce zrobione solidnie...

Ma ktoś może namiary na sklep/miejsce/osobę gdzie można by dostać taką pompe w rozsądnej cenie ? :) [oczywiście poszukam na allegro itd, ale może komuś akurat zalega ta pompa i chciałby sie jej pozbyć... ?]

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...