Skocz do zawartości

Kilka pytań dotyczących wyposażenia OBK MY14


Sjaakie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

 

Przymierzam sie do zakupu OBKa i na niniejszym forum oraz innych miejscach w necie wyczytałem kilka spraw:

 

1.aktualna generacja podobno wyposażona jest w słabe głośniki...ale podobno po facelifcie niektóre wersje maja lepsze głośniki tak jak w Leśniku. Czy ktos moze potwierdzić? I o które wersje konkretnie chodzi?

 

2.wyczytalem ze integracja ze smarkfonem potrafi pozostawić wiele do życzenia szczególnie jeśli chcemy korzystać z fona i muzyki. Mi zależy na możliwości odtwarzania z iPoda i Spotify bez rozwałki telefonu. I rowniez tutej podobno sprawy maja sie lepiej od MY13....ale nigdzie nie moge znalezc potwierdzenia.

 

3. Nie jestem pewien czy ktos juz posiada takie info ale ciekawi mnie czy bebechy systemu audionavi sa te same w prezentowanym niedawno MY15 US-spec co w aktualnym MY14. Chodzi mi o możliwość docelowego upgrade'u softu. Wiem ze producenci takich mykow nie wspierają ale w moim bawarczyku istniała taka możliwość dzięki której dostałem sporo nowej funkcjonalności. Moze tutaj tez sie da...byłoby fajnie bo wyczytałem, ze ten nowy system pozwala na instalacje własnych appek.

 

Senkju from ze małntejn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD2. Nie wiem jakie masz u siebie radio ale jeżeli to bez Navi to mi się nie udało jednocześnie grać muzyki i mieć głośnomówiącego na iPhonie 5. Albo była muza przez bluetooth albo głośnomówiący. Radio wymieniłem na Kenwooda z dużym ekranem i nawigacją. Polecam ten zabieg jeżeli nie masz Navi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie mam jeszcze żadnego. ;)

 

ad2 - mi chodzi o to zeby dało sie zintegrować fon i muzykę właśnie w taki sposób zeby wylaczal grajkowanie podczas rozmowy i z powrotem uruchamiał po jej zakończeniu. Ogolnie muzyka podczas rozmowy jako takiej jest zjawiskiem niepozadanym. ;) po prostu wyczytałem tu i ówdzie ze właśnie cieżko było poprawnie zintegrować audio i fon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi, że albo parowało mi telefon jako odtwarzacz muzyki i wtedy nie dało rady używać głośnomówiącego. Albo parowąło go jako telefon i wtedy nie było możliwości słuchania muzyki. W kenwoodzie jest tak że  telefon paruje jako urządzenie multimedialne i powiedzmy gra sobie muzyczka a jak ktoś dzwoni to Ci przełącza automatycznie na głośnomówiący. Kończysz gadać to wraca muzyczka. W fabrycznym radiu nie udało mi się iPhona tak połączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie o to mi chodzi, że albo parowało mi telefon jako odtwarzacz muzyki i wtedy nie dało rady używać głośnomówiącego. Albo parowąło go jako telefon i wtedy nie było możliwości słuchania muzyki. W kenwoodzie jest tak że telefon paruje jako urządzenie multimedialne i powiedzmy gra sobie muzyczka a jak ktoś dzwoni to Ci przełącza automatycznie na głośnomówiący. Kończysz gadać to wraca muzyczka. W fabrycznym radiu nie udało mi się iPhona tak połączyć.

 

W MY10 z fabryczną nawigacją działa dokładnie tak jak napisałeś.


 

 

.aktualna generacja podobno wyposażona jest w słabe głośniki...ale podobno po facelifcie niektóre wersje maja lepsze głośniki tak jak w Leśniku. Czy ktos moze potwierdzić? I o które wersje konkretnie chodzi?

 

słabe to lekko powiedziane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie o to mi chodzi, że albo parowało mi telefon jako odtwarzacz muzyki i wtedy nie dało rady używać głośnomówiącego. Albo parowąło go jako telefon i wtedy nie było możliwości słuchania muzyki. W kenwoodzie jest tak że  telefon paruje jako urządzenie multimedialne i powiedzmy gra sobie muzyczka a jak ktoś dzwoni to Ci przełącza automatycznie na głośnomówiący. Kończysz gadać to wraca muzyczka. W fabrycznym radiu nie udało mi się iPhona tak połączyć.

 

Wypozyczylem auto od dilera na parę dni i dało rade sie w ten sposób podłączyć wiec ten problem odpada.

 

Głośniki rzeczywiscie marne, ale to da sie niewielkim kosztem skorygować.

 

Z problemów odkryłem trudności z poprawnym automatycznym ustawieniem trybu dzień/noc na wyświetlaczu.

 

 

....tak czy inaczej auto zamówiłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...