Jump to content

chyba trzeba sprzedać to badziewie...

radix99

Recommended Posts

Świat: Polepszająca się współpraca

Data publikacji: 2006-08-18 14:00:09

Jak wiadomo z wcześniejszych informacji Toyota oraz Fuji Heavy Industries, producent marki Subaru, współpracują już od pewnego czasu. Na europejski rynek mają trafić samochody produkowane przez japoński koncern Toyota, a sprzedawane pod marką Subaru.

Współpraca obu koncernów zaczęła się w ubiegłym roku po tym,jak Toyota nabyła od General Motors pakiet 8,7 % akcji Fuji Heavy Industries. Po transakcji z GM Toyota stała się największym udziałowcem w FHI.

Już wcześniej, w marcu tego roku, podpisana została umowa, dzięki której w fabryce Fuji Heavy Industries produkowana będzie Toyota Camry, a FHI zajmie się przygotowaniem produkcji silnika hybrydowego z zastosowaniem technologii Toyoty.

Następny krok we współpracy obu firm związany ma być z rynkiem europejskim, gdyż Subaru nie posiada przedstawiciela w segmencie aut małych. Dzięki wspólnym przedsięwzięciom ma się to zmienić. Na bazie dwóch dobrze sprzedających się modeli z tego segmentu, czyli Toyoty Yaris i Aygo, powstaną auta z logo Subaru. Jak donosi japoński dziennik Yomiuri, w 2008 roku takie modele mogłyby trafić do sprzedaży. Obie firmy natomiast nie wypowiadają się na razie na ten temat i solidarnie milczą.

Subaru od dłuższego czasu stara się, by jego logo nie było kojarzone tylko z samochodami z segmentu premium, co nie pozwala marce osiągnąć satysfakcjonujących wyników sprzedaży. Toyocie ta współpraca pozwoliłaby z kolei na zmniejszenie kosztów jednostkowych i zwiększenie produkcji.

źródło: samar - reuters

ale ja chcę jeździć autem z segmentu premium :)))

Świat: Polepszająca się współpraca

Data publikacji: 2006-08-18 14:00:09

Jak wiadomo z wcześniejszych informacji Toyota oraz Fuji Heavy Industries, producent marki Subaru, współpracują już od pewnego czasu. Na europejski rynek mają trafić samochody produkowane przez japoński koncern Toyota, a sprzedawane pod marką Subaru.

Współpraca obu koncernów zaczęła się w ubiegłym roku po tym,jak Toyota nabyła od General Motors pakiet 8,7 % akcji Fuji Heavy Industries. Po transakcji z GM Toyota stała się największym udziałowcem w FHI.

Już wcześniej, w marcu tego roku, podpisana została umowa, dzięki której w fabryce Fuji Heavy Industries produkowana będzie Toyota Camry, a FHI zajmie się przygotowaniem produkcji silnika hybrydowego z zastosowaniem technologii Toyoty.

Następny krok we współpracy obu firm związany ma być z rynkiem europejskim, gdyż Subaru nie posiada przedstawiciela w segmencie aut małych. Dzięki wspólnym przedsięwzięciom ma się to zmienić. Na bazie dwóch dobrze sprzedających się modeli z tego segmentu, czyli Toyoty Yaris i Aygo, powstaną auta z logo Subaru. Jak donosi japoński dziennik Yomiuri, w 2008 roku takie modele mogłyby trafić do sprzedaży. Obie firmy natomiast nie wypowiadają się na razie na ten temat i solidarnie milczą.

Subaru od dłuższego czasu stara się, by jego logo nie było kojarzone tylko z samochodami z segmentu premium, co nie pozwala marce osiągnąć satysfakcjonujących wyników sprzedaży. Toyocie ta współpraca pozwoliłaby z kolei na zmniejszenie kosztów jednostkowych i zwiększenie produkcji.

źródło: samar - reuters

ale ja chcę jeździć autem z segmentu premium :)))

No to ładny kisiel się robi! :(

Nie długo będzie się wsiadać do subaru jak do golfa, czy skody...

Subaru od dłuższego czasu stara się, by jego logo nie było kojarzone tylko z samochodami z segmentu premium, co nie pozwala marce osiągnąć satysfakcjonujących wyników sprzedaży.

A to ciekawe, bo jeszcze niedawno chcieli byc bardziej premium i w zwiazku z tym podnosic ceny.

pozdr!

e tam pitu pitu. Jakiegos scislego malzenstwa to raczej nie bedzie :) a lepsza toyota niz skoda, nissan czy inny opel.

jakos do toyot sentyment mam bo staruszek 2 lata temu zakupil land cruisera i uwazam ze to jeden z lepszych samochodow w jego karierze. Duza wielka wygoda i naprawde niezle radzaca sobie w terenie. a po lesie jezdzi regularnie od kiedy ojczulek zdecydowal sie polowac na dzikie swinie daniele i lejenie ;) Praktycznie bezawaryjny i ... no fajny po prostu. o jarisach i innych wynalazkach typu wanna na kolkach sie nie wypowiadam, ale... zwiazek toyotu i subaru obu stronom raczej na dobre wyjdzie. Jezeli nie beda probowali zrobic jednego z dwoch a wymienia sie swoimi plusami to budziec dobrze.

Takie moje zdanie po sprawy przemysleniu :)

Wy Radix lepiej nic nie sprzedawajcie....

Prezio

wiesz, Juras, mnie nic nie falluje, to po co będę trzymał :P

W takim razie chetnie odkupie..po cenie np aygo albo yaris ;)

nie jestem zachłanny, może być cena aygo... ale co najmniej trzech :)

Wy Radix lepiej nic nie sprzedawajcie....

Prezio

wiesz, Juras, mnie nic nie falluje, to po co będę trzymał :P

W takim razie chetnie odkupie..po cenie np aygo albo yaris ;)

nie jestem zachłanny, może być cena aygo... ale co najmniej trzech :)

Oczywiscie miales na mysli cene uzywanych aygo ? ;)