Skocz do zawartości

Problem z szybą kierowcy


tytus111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch tygodni jestem posiadaczem forestera II z 2004 roku. Samochód ma pewną usterkę: mianowicie nie działa szyba kierowcy (tylko kierowcy). Szukałem na forum rozwiązania problemu, znalazłem podobny problem. Jego rozwiązanie polegało na podgięciu blaszek przekaźnika znajdującego się w okolicach bezpieczników pod kierownią. Od tego też zacząłem, ale u mnie obok bezpieczników po prawej stronie znajdują się jakieś przekaźniki, które jak uważam nie są od szyb. Żaden z nich nie "tyka" podczas otwierania/zamykania. próbowałem jes też zamienić miejscami, wyjąć, a szyby i tak działały jak do tej pory (tzn. szyba kierowcy nie działa, pozostałe działają).

Próbowałem też rozebrać panel sterowania szybami, ale rozebrać je można tylko do pewnego momentu, później trzeba by to rozlutowywać. W związku z tym nabyłem inny używany panel, podłączyłem i niestety dalej to samo.Nie wiem nawet które piny musiałbym sprawdzić, żeby wiedzieć czy klawisz od kierowcy działa. Nie wiem co myśleć; czy to może coś z silniczkiem?? Nie chciałbym od razu rwać tapicerki, bo może któryś z Kolegów z Forum miał podobny problem.

 

Drugi problem dotyczy licznika: nie mogę skasować dziennego przebiegu. Naciskam i trzymam ten przycisk pod licznikiem i nic. Nad przebiegiem głównym wyświelta się litera "A" i przebieg "2200"

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebranie tapicerki drzwi to bułka z masłem w naszych cackach, parę wkrętów + parę spinek = 3 minuty roboty, też obstawiałbym walnięty silniczek.

 

Co do licznika, powinieneś mieć też przebieg dzienny "B", czy jego da się wyzerować?? jeśli nie to szwankuje ten przycisk do zerowania co wiąże się z rozbebeszeniem licznika:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa szyb częściowo się wyjaśniła. Dziś zmieniałem bultę LPG, zaszedłem po odbiór, patrzę,a tu szyba odsunięta!! Pytam się pracownika jak on to zrobił, a on mówi, że noramlnie nacisnął przycisk. Jak na razie działa cały czas, zobaczymy jak długo (pewnie jakiś problem ze stykiem)

 

A odnośnie licznika to u mnie wyświetla się tylko przebieg "A". Naciskam przycisk i nic, trzymam dłużej też nic. Naprawia to wogóle ktoś czy trzeba myśleć nad wymianą na inne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A odnośnie licznika to u mnie wyświetla się tylko przebieg "A". Naciskam przycisk i nic, trzymam dłużej też nic. Naprawia to wogóle ktoś czy trzeba myśleć nad wymianą na inne??

 

Może w ogóle nie wciskasz tego guzika. Tak to wygląda. Trzeba by rozebrać licznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa szyb części Dziś zmieniałem bultę LPG, zaszedłem po odbiór, patrzę,a tu szyba odsunięta!! Pytam się pracownika jak on to zrobił, a on mówi, że noramlnie nacisnął przycisk.

wychodzi  na to że z elektryką trzeba do gazownika :biglol: 

a co do przycisku -auto ma gaz 10 lat może przycisk jest bardzo mocno zmęczony od kasowania licznika co jakieś 400 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik udało mi się naprawić w sobote. Zeszło mi nad tym ze 4 godziny. Po wyjęciu licznkia i rozebraniu, przy pomocy miernika sprawdziłem działanie przycisku do kasowania przebiegu. Okazało się, że w pozycji wciśniętej nie robi obwodu. Postanowiłem go wylutować, ale żeby uniknąć zdejmowania wskazówek i tarcz liczników wyciąłem w jego najbliższym sąsiedztwie dziurę 2x2 cm (lutownicą w plastiku). Wylutowałem go i wyciągnąłem przez ten otwór. Przycisk jest plastikowy z gumowym przyciskiem. Udało mi się do rozebrać przy pomocy igły (zdemontowałem gumkę wraz z przyciskiem) Gdyby nie fakt że była sobota, godz. 17:00 to poszukałbym takiego w sklepie elektronicznym bo kosztuje grosze, ale mi pozostała naprawa starego. Przycisk gumowy ma podobną budowę do przycisków w niektórych pilotach, tzn od spodu ma taką czarną kropkę, która powinna być przewodnikiem. No a u mnie nie była.  Z pomocą przyszła mi pusta puszka po piwie, które chwilę wcześniej wypiłem. Wyciąłem z niej kawałeczek blaszki 2x2 mm i przykleiłem na kropelce. Wlutowałem przełącznik, zalutowałem wcześniej wycięta dziurę w plastiku, złożyłem wszystko i narazie działa :) Zobaczymy jak długo ale czasem prowizorki są najtrwalsze.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Wracając do tematu chciałem sie pochwalić, że wczoraj udało mi się opanować usterkę szyby kierowcy. Zauważyłem, że szyba czasem działała ale tylko w gorące dni, kiedy stał na słońcu. Pomyślałem że to może być jakieś zawilgocenie elektryki. Rozebrałem tapicerkę, sprawdziłem działanie przełacznika szyb (prad dochodził do silniczka). Suszarką przygrzałem ok 10 minut silniczek i zaczął działać. Opuści lem szybę, bo wtedy tylko wg. mnie da się ją odkręcić i zacząłem wszystko odkręcać. Z pomocą przyszedł mi na szczęście Szwagier, bo w jednego nie da się tego zrobić. Odkeciliśmy wszystko co trzeba, wyjęliśmy silniczek i zdjęliśmy obudowe. Na śrubkach od "szczotek" widac było ślady wilgoci (korozji). Przedmuchałem silnik kompresorem, wyczyściłem preparatem w sprayu "kontakt" do czyszczenia styków, znowy przedmuchałem kompresorem i wysuszyłem suszarką. Złożyłem silniczek, dodatkowo uszczelniając silikonem. złożyłem wszystko i narazie działa.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłbym mi pomóc z katalogowym nazwaniem części widocznej na zdjęciu?

Chodzi o tą zieloną kostkę znajdującą się pod przyciskami sterowania szybami.

 

Rok temu miałem problem z otwieraniem szyby kierowcy, ale rozebrałem panel, przeczyściłem i działało bez uwag ponad pół roku. Od jakiegoś czasu bywają momenty że przez kilka sekund nie ma żadnej reakcji na wciśnięcie przycisku zarówno szyby kierowcy jak i np zamykania drzwi centralnym zamkiem. Wydaje mi się że nie jest to problem taki jak u kolegi wyżej - z silniczkiem lecz właśnie z tą kostką ze zdjęcia, gdyż bywają momenty że otwieranie następuje skokowo tj szyba opuszcza się kilka cm po czym zatrzymuje na sekundę, później znów kilka cm i znów pauza.

 

Dlatego byłbym wdzięczny za pomoc z nazwaniem elementu bym wiedział czego szukać albo może ktoś ma takie cudo w piwnicy i chętnie by się pozbył za kilka zł ;). Nie wiem czy jest to element identyczny jak w innych autach ale jedyne co jest wytłoczone na spodzie tej zielonej kostki to logo ... nissana ;)

 

Pacjent Forek 2,5Xt my07

post-8505-0-15211600-1403381392_thumb.jpg

post-8505-0-43408200-1403381400_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam takie cudo bo na początku myślałem, że mam uszkodzony ten panel sterowania szybami i kupiłem inny. ale u mnie problem okazał się inny. mogę go odsprzedać jakby coś. Kontakt na tytus111@op.pl lub 501 291 472

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś mógłbym mi pomóc z katalogowym nazwaniem części widocznej na zdjęciu?

Chodzi o tą zieloną kostkę znajdującą się pod przyciskami sterowania szybami.

 

Rok temu miałem problem z otwieraniem szyby kierowcy, ale rozebrałem panel, przeczyściłem i działało bez uwag ponad pół roku. Od jakiegoś czasu bywają momenty że przez kilka sekund nie ma żadnej reakcji na wciśnięcie przycisku zarówno szyby kierowcy jak i np zamykania drzwi centralnym zamkiem. Wydaje mi się że nie jest to problem taki jak u kolegi wyżej - z silniczkiem lecz właśnie z tą kostką ze zdjęcia, gdyż bywają momenty że otwieranie następuje skokowo tj szyba opuszcza się kilka cm po czym zatrzymuje na sekundę, później znów kilka cm i znów pauza.

 

Dlatego byłbym wdzięczny za pomoc z nazwaniem elementu bym wiedział czego szukać albo może ktoś ma takie cudo w piwnicy i chętnie by się pozbył za kilka zł ;). Nie wiem czy jest to element identyczny jak w innych autach ale jedyne co jest wytłoczone na spodzie tej zielonej kostki to logo ... nissana ;)

 

Pacjent Forek 2,5Xt my07

 

Podziękowania dla tytus111. Jakby ktoś na przyszłość miał problem z panelem od sterowania szyb to mogę śmiało potwierdzić że pasuje p&p panel z Nissana Almery. Jedyny mankament to kolor podświetlenia przycisku od sterowania szybą kierowcy (auto) -jest pomarańczowy zamiast zielonego, ale z braku laku na alledrogo łatwiej znaleźć części do Almery niż do Forestera ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...