Skocz do zawartości

Wymiana/obniżenie mocowań foteli w Forku SG


marhof

Rekomendowane odpowiedzi

tak, szyny są albo do fotela z regulacja albo bez regulacji

 

szyny nie maja nic wspolnego z regulacja wysokości

 

ja jestem pod tym względem ekstremistą bo oba fotele mam z regulacją wysokości z szynami od imprezy. Kupę czasu szukałem odp wersji z długim pałąkiem od regulacji przód tył.

 

prawy mam od uk, lewy od us bo na eu nie znalazłem z długim pałąkiem. Same gąbki i skóra jest z wersji uk ale zmieniasz siedzisko i masz wersję eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, szyny są albo do fotela z regulacja albo bez regulacji

 

szyny nie maja nic wspolnego z regulacja wysokości

 

ja jestem pod tym względem ekstremistą bo oba fotele mam z regulacją wysokości z szynami od imprezy. Kupę czasu szukałem odp wersji z długim pałąkiem od regulacji przód tył.

 

prawy mam od uk, lewy od us bo na eu nie znalazłem z długim pałąkiem. Same gąbki i skóra jest z wersji uk ale zmieniasz siedzisko i masz wersję eu

AdaSch czyli nie ważne jest czy regulacja wysokości jest na pokrętło czy na wajchę jak zmienię szyny z fotela z wajchą to fotel będzie miał regulację góra dół na pokrętło ? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, z gd pasuje, słabo pasuje z tak zwanych GT-ków

Ok właśnie chodziło mi o GC bo tych foteli jest sporo, a od GD kurcze albo brak albo w kompletach po 500-1000 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC ma trochę inną płytę podłogową w miejscu mocowania szyn - nie ma szans żeby pasowało P&P, ale może zdolny ślusarz/spawacz dałby radę... Lepiej jednak poszukać z GD. Jakby nie patrzeć, to element który przy wypadku może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo i lepiej żeby pasowało bez rzeźby, tak mi się wydaje.

Polecam też wątek:

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/ultimate-subaru-seat-thread-53142/

 

Edit:

chociaż jak tak czytam ten wątek, to piszą że fotele w całości można przełożyć z Imprezy z 97 roku do Forka... tylko że Forki mają w jednym worku (98-08) ... Sam już nie wiem :(

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC ma trochę inną płytę podłogową w miejscu mocowania szyn - nie ma szans żeby pasowało P&P, ale może zdolny ślusarz/spawacz dałby radę... Lepiej jednak poszukać z GD. Jakby nie patrzeć, to element który przy wypadku może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo i lepiej żeby pasowało bez rzeźby, tak mi się wydaje.

Polecam też wątek:

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/ultimate-subaru-seat-thread-53142/

 

Edit:

chociaż jak tak czytam ten wątek, to piszą że fotele w całości można przełożyć z Imprezy z 97 roku do Forka... tylko że Forki mają w jednym worku (98-08) ... Sam już nie wiem :(

Wlaśnie też to czytałem i dlatego pytam ;) wg nich praktycznie wszystkie fotele z imprezy 96-2010 pasują p&p do forka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale są dużo niższe, nie mają poduszek i cos tam jeszcze...

wg mnie szyny są inne i nie przypasują do stelażu od GD

Ok dzięki za pomoc - udało mi się trafić za 100 zł cały fotel z 01-03 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A czy ten mod rozwiązuje problem wystawania głowy poza zagłówek (też mam 1,9m wzrostu) i na fotelu kierowcy jest średnio wygodnie. Co ciekawe na fotelu pasażera siedzi mi się wygodniej i jakby trochę niżej (głowa kończy się idealnie z zagłówkiem i nie wystaje ponad na max wysunięciu zagłówka). Czy mocowania fotela po stronie pasażera są niższe bo nie ma na nich regulacji wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A czy ten mod rozwiązuje problem wystawania głowy poza zagłówek (też mam 1,9m wzrostu) i na fotelu kierowcy jest średnio wygodnie. Co ciekawe na fotelu pasażera siedzi mi się wygodniej i jakby trochę niżej (głowa kończy się idealnie z zagłówkiem i nie wystaje ponad na max wysunięciu zagłówka). Czy mocowania fotela po stronie pasażera są niższe bo nie ma na nich regulacji wysokości?

Hmmm a nie masz przypadkiem regulacji wysokości zagłówka ? Mocowanie pasażera jest takie samo czyt. fotel pasażera jest wyżej w stosunku do najniższego położenia fotela kierowcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee no nie wiedziałem że zagłówek się reguluje ;) (przecież napisałem że w max.położeniu zagłówka głowa mi wystaje). Dziś próbowałem ustawić fotel kierowcy żeby był tak samo jak pasażera jednak to też nie jest optymalna pozycja do prowadzenia czyt. co jest dobre do siedzenia z boku nie sprawdza się do kierowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety szyny z Bugeye nie pasują na pewno do foteli z 04-05 FXT 211KM. 4 otwory mocujące szyny do fotela mają różne średnicę, do tego dochodzi inna średnica tulei które wsuwa się w szyny. Reszta pasuje hehe

 

Na teraz opadłem z zapału poszukiwań fotela z Blobeye. Złożyłem wszystko na ori i zostawiłem jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj fotki

 

przecież ja tak mam

 

na pewno to nie był anglik?

Na 100% EU :) Poza tym Ty masz inne fotele i tu może być problem  Forester MY06 2.5XT twoje fotele zdecydowanie różnią się od moich. Nie prasuje bankowo - straciłem na to 2 h także sprawdziłem kilka razy, bo nie wierzyłem hehe 

 

W wersji XT 04-05 211KM są takie fotele: 

FXT 2.5 211KM MY05

 

Tuleje, które wsuwa się w otworu w szynie po stronie pasażera w Forku mają minimalnie większą średnicę niż w Imprezie przez co nie można tego spasować. Dodatkowo lewy tylny otwór gdzie znajduje się w Forku TORX w Imprezie otwór w szynie jest większy o kilka rozmiarów (tutaj można by było rzeźbić dobierającą inną śrubę). jedyne co pasuje to lewy przód :D z tą przyspawaną nakrętką, w którą wkręca się śrubę :)

Proszę foto:

post-13830-0-06275100-1464947903_thumb.jpg

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze dla potomnych ze rozmiar torxa po stronie kierowcy w Forku MY06 to T50 -- szukalem po internecie i nigdzie nie znalazlem, a dzis sprawdzilem wlasnorecznie.

Ogromny jest hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktos z Was wrzucil fotel z GTka do Forka? Mam taki fotel bez regulacji i zastanawiam sie czy nie bedzie za nisko?

Ja mam 183cm, a moja dziewczyna, ktora rowniez czasami jezdzi ma 167cm. Damy rade?

 

Sama podmiana foteli bez podmiany mocowan to prosta sprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was wrzucil fotel z GTka do Forka? Mam taki fotel bez regulacji i zastanawiam sie czy nie bedzie za nisko?

Ja mam 183cm, a moja dziewczyna, ktora rowniez czasami jezdzi ma 167cm. Damy rade?

 

Sama podmiana foteli bez podmiany mocowan to prosta sprawa?

Podmiana fotela to 4 śruby ;) ale obawiam się że kobiecie będzie za nisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...