Jump to content

Forester Spec C

Herostrates
 Share

Recommended Posts

Chciałbym spytać szanowne grono użytkowników bardziej doświadczonych, czy znacie jakiś przykład wstawienia do Forestera 2.0XT silnika i napędów ze Spec C? Z czym taki zabieg się wiąże, czy potrzeba rzeźby z wiązkami. Gdyby przeszczepić silnik z osprzętem wiadomo że potrzeba downpipe pod twinscrolla. Forester STI powstawał z silnik 2.5T jestem ciekaw dlaczego nie zdecydowano się pakować właśnie do nich 2.0T JDM. Wszelkie refleksje i doświadczenia mile widziane. 

Forestera 2.0XT silnika i napędów ze Spec C? Z czym taki zabieg się wiąże, czy potrzeba rzeźby z wiązkami. Gdyby przeszczepić silnik z osprzętem wiadomo że potrzeba downpipe pod twinscrolla.

Potrzebne jest wszystko.ECU z wiązką silnikową,rzeźba w wiązce.

Kompletne napędy z półosiami,tutaj nie wiem czy nie będzie trzeba grzebać w zawieszeniu i zwrotnicach,czyli wymieniać.

Generalnie bardzo dużo roboty i przeróbek.

Choć pomysł ciekawy,ale kosztowny.

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Forester STI powstawał z silnik 2.5T jestem ciekaw dlaczego nie zdecydowano się pakować właśnie do nich 2.0T JDM

znacznie droższe komponenty, a mocy tylko trochę więcej i ti też nie wiem z jkim przebiegiem Taki silnik juz fabrycznie był ustawiony na 380Nm a moc miał z obrotów bo redline było na 8k

co do rzeźni, to ecu 16 bit od forków przed my06 nie miały zmiennych faz rozrządu na dolocie więc ...

pozdrawiam

aha, lanos w wersji spec c 

http://www.autocar.co.uk/car-review/subaru/impreza/first-drives/subaru-impreza-wrx-sti-spec-c

moment 420Nm - to chyba jakiś żart :)

Dlaczego moment 420 nm w silniku seryjnym 2.0t to żart to wydaje mi sie całkiem nieźle. Oczywiście pytanie jest od kiedy te 420 nm jest dostępne. Jak patrzę jednak na nowe samochody koncernu VW to one z 300 km tez maja koło 400 nm

AdaSch napisz tez proszę co to znaczy ze Forki strasze nie miały zmiennych faz na dolocie, ja u siebie w modelu z 2004 r. mam zmienne fazy - czy to jest jakiś inny rodzaj zmiennych faz?