Skocz do zawartości

dystanse, podkladki podwyzszajace


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Czy przy podnoszeniu 1,5-2,0 cm podkładki, wymienialiście sprężyny? Mam wymieniony tył z samopoziomujących na sprężyny i amorki kayaba, czy wystarczy dać te dystanse i co z przodem??? Też wystarczą tylko podkładki???

Edytowane przez Nieduży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkladka idzie pod kielich wiec sprezyna nie ma nic do tego, na standardowych srubach podniesiesz na max. 1 cm, z wymiana srub/szpilek 2-3cm przy 2 cm moim zdaniem bezpiecznie nie powinno byc problemu z ustawieniem geometrii, zestaw kayaba chyba nie podnosi zawiasu tak jak ironman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie - poza Carsportem - można nabyć takie podkładki do Forestera SF? Carfit ma komplety podkładek 1cm, chcąc podnieść auto o 2cm musiałbym kupić dwa komplety (240zł)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o podanie wszystkich prawidłowych wartości na jakie powinna być ustawiona geometria (przód i tył) w forku SF S-turbo '99 
 

Podkładki wymiary rysunki (pliki .dxf )
http://offroadsubarus.com/showthread.php?t=595&page=7

 

można dać pliki .dxf na cięcie laserem/plazmą i gotowe :)


Jeżeli chodzi o geometrię forestera SF '98 znalazłem coś takiego, ktoś potwierdza? 

SF and SG Front Spacer Plate-Model.pdf

post-14378-0-24997200-1403728657_thumb.jpg

Edytowane przez Sqx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

będę podnosił na podkładkach swojego wolnegossaka na 2cm, teraz mam 1 cm na carfitowskich podkładkach, zakładam podniesienie na stałe a nie okazjonalnie na Plejady, Subariadę itp. Spotkałem się z opinią że przednie zawieszenie po takim zabiegu zaczyna się "kłaść" na zakrętach, myślę o rozpórce górnej, myślicie że pomoże a nie zaszkodzi, która pasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę podnosił na podkładkach swojego wolnegossaka na 2cm, teraz mam 1 cm na carfitowskich podkładkach, zakładam podniesienie na stałe a nie okazjonalnie na Plejady, Subariadę itp. Spotkałem się z opinią że przednie zawieszenie po takim zabiegu zaczyna się "kłaść" na zakrętach, myślę o rozpórce górnej, myślicie że pomoże a nie zaszkodzi, która pasuje ?

 

Mysle ze cos zle zrozumiales , lub idziesz nie w tym kierunku :) . Rozpórka tu nic nie da , tu potrzeba jest większego negatywu z przodu jak i z tyłu , w tym celu stosuje sie śruby do regulacji , z przodu masz seryjne , ale nie wytsraczaja na wiele , a z tyłu nie masz wogole , wiec trzeba wymienic . :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lift 2cm i geomerie ustawia na fabrycznych śrubach wg ksiazkowych nastawów. Z przodu to już max regulacji ale z tył jest jeszcze zapas na 5 do 10mm liftu

Mam lift 2cm i geomerie ustawia na fabrycznych śrubach wg ksiazkowych nastawów. Z przodu to już max regulacji ale z tył jest jeszcze zapas na 5 do 10mm liftu

post-2435-1413701383,73_thumb.jpg

Edytowane przez ppmarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

będę podnosił na podkładkach swojego wolnegossaka na 2cm, teraz mam 1 cm na carfitowskich podkładkach, zakładam podniesienie na stałe a nie okazjonalnie na Plejady, Subariadę itp. Spotkałem się z opinią że przednie zawieszenie po takim zabiegu zaczyna się "kłaść" na zakrętach, myślę o rozpórce górnej, myślicie że pomoże a nie zaszkodzi, która pasuje ?

 

Mysle ze cos zle zrozumiales , lub idziesz nie w tym kierunku :) . Rozpórka tu nic nie da , tu potrzeba jest większego negatywu z przodu jak i z tyłu , w tym celu stosuje sie śruby do regulacji , z przodu masz seryjne , ale nie wytsraczaja na wiele , a z tyłu nie masz wogole , wiec trzeba wymienic . :)

 

Edwinku  :)  chodzi o to że dajemy 2 cm (mało albo dużo) "sztucznego" nie skalkulowanego bezwładnego podniesienia zawieszenia, co może mieć znaczenie  przy pokonywaniu zakrętów, a rozpórka to bardziej dla zabezpieczenia nadwozia przed odkształceniami autka co by nie było 8 letniego, pewnie nie zaszkodzi.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...