Skocz do zawartości

Type R Ver.5 falowanie obrotów


pawlaswrc

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałem auto od lakiernika i od samego początku mi się nie podoba praca silnika. Auto na wolnych obrotach po odpaleniu, zamiast ustabilizować obroty, zaczyna falować do tego stopnia, że mam czasem wrażenie, że zaraz zgaśnie.

Ogólnie lakiernicy nic nie demontowali, jedynie pewnie odłączali akumulator. Była malowana m.in. maska, zdjęte wyloty powietrza i kurnik. IC i osprzęt pod wylotami były przykryte papierem. Papier był mokry bo oczywiście ostatnio "popadywało".

Po tym, co widziałem, jak pracownicy odpalali na pych Audi 90 cabrio, mógłbym przypuszczać, że z moim autem mogło być podobnie, choć szef, do którego mam pewne zaufanie, zapewnia mnie, że nie ma takiej opcji, ale wiadomo - kota nie ma, myszy harcują :wacko: .

Jeśli odpalali na pych, jest taka możliwość, żeby przestawili rozrząd? Co ewentualnie innego mogło się stać - wilgoć, woda, zapylone czujniki, przepływka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hm, u mnie rozrząd się był przestawił "sam" chyba o 1 czy 2 ząbki, nie przez odpalanie na pych, i efekt był taki że auto w 1-2 minuty od odpalenia (po minimalnym nagrzaniu) zaczynało się krztusić i mało co nie gasło, nie dało się za bardzo jechać (tzn dało się, ale aż "bolało" tak męczyć auto).

 

Po ustawieniu rozrządu jest ok, czasem obroty falują ale minimalnie... to już pewnie nie wina rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć silnik krokowy od kolektora dolotowego, psiknij w środek wd40 żeby przepłukać i na koniec wymyj benzyną - z tego co pisałeś to auto trochę stało nieodpalane, więc mógł się zastać.

Jeżeli odpalasz auto na pych to jest możliwość przestawienia się paska rozrządu, ale skoro auto jedzie normalnie to raczej odpuść ten temat.

Edytowane przez Shabat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz rozbierac pol auta dam Ci taka rade z autopsji :)

 

Sprawdz, czy przypadkiem nie zabezpieczyli filtra powietrza przed syfem owijajac go w jakas szmate i nie zapomnieli jej wyjac ;)

 

A jak juz bedziesz ten silnik krokowy czyscil, to nie wiem, czy dobrym pomyslem jest sprawdzac go w dloni - fajnie ten czopek strzela :)

Ale gdyby cos, to mam chyba nawet jeszcze jeden silnik krokowy w zapasie ;)

 

Nie spawali niczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr był pierwszą rzeczą, którą sprawdziłem. Nic nie było. Spawania też nie.

 

 

jest sprawdzac go w dloni

To jak go sprawdzić jak nie w dłoni :huh::P ?

Obecnie w garażu mam tylko am nitro i WD40. Wystarczą do wyczyszczenia?

Aha, tak dla pewności - który to krokowiec, a który czujnik położenia przepustnicy?

Edytowane przez pawlaswrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, tak dla pewności - który to krokowiec, a który czujnik położenia przepustnicy?

 

Krokowy bedzie wygladac tak (numery sie moga nie zgadzac ewentualnie)

 

7094646685_4ae2663748_z.jpg

 

 

PRZEPŁYWKA! bardzo lubi padać :) i podobne ma objawy

 

A w tym przypadku jazda to proszenie sie o stopiony tlok moze byc :)

Wezyki podcisnienia/cisnienia wszystkie szczelne dokola dolotu?

Mialem tez taki glupi przypadek, gdzie wezyk pekl przy kroccu map-sensora i troche nie bardzo bylo widac, zanim po prostu sparciala guma nie pekla kompletnie.

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem z wasnego doswiactczenia w gt 97 jak odlaczysz akumlator to komp sie zresetuje i sterownik sie musi nauczyc na nowo, odlacz aku poczekaj z 15 m potem podlacz zapal zostaw na wolnych z 15m a potem jezdzij za 3 dni sie ustabilizuje a moze nawet wczesniej pozdrawiam


jezeli nie to musisz szukac usterki osprzed przepustnicy czujnik polozenia przewaznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem z wasnego doswiactczenia w gt 97 jak odlaczysz akumlator to komp sie zresetuje i sterownik sie musi nauczyc na nowo, odlacz aku poczekaj z 15 m potem podlacz zapal zostaw na wolnych z 15m a potem jezdzij za 3 dni sie ustabilizuje a moze nawet wczesniej pozdrawiam

 

jezeli nie to musisz szukac usterki osprzed przepustnicy czujnik polozenia przewaznie

amen B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wezyki podcisnienia/cisnienia wszystkie szczelne dokola dolotu?

Mialem tez taki glupi przypadek, gdzie wezyk pekl przy kroccu map-sensora i troche nie bardzo bylo widac, zanim po prostu sparciala guma nie pekla kompletnie.

 

 

Miałem to samo nie dawno.

Pod intercoolerem w okolicy krokowca i przepustnicy jest zaworek podciśnienia. Z góry jego w ogóle nie widać. Miałem odłamany jeden króciec. Wężyk nie był założony, więc łapał lewe powietrze. Po wymianie zdecydowana poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem krokowiec, odłączyłem akumulator na ok.3 godziny. Dalej to samo.

Odłączyłem przepływkę w czasie pracy silnika i zgasł, więc według sugestii Prema, przepływka jest OK.

Falowanie dalej jest.

Wężyki raczej wszystkie są na miejscu, bo też ruszane nie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…a nie pogrzebali cos w zasilaniu paliwem(albo cos sie stalo nie z ich przyczyny), jesli podlaczysz do kompa i korekcja na wtryskach bedzie mocno nierowna to cos z tego.

Ja tak mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odłączyłem przepływkę w czasie pracy silnika i zgasł, więc według sugestii Prema, przepływka jest OK.

 

 

U mnie też przy odłączeniu przepyłwki silnik gasł, mimo że ta byla padnięta :-) I stawiam akurat na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dziś uda się sprawdzić błędy, więc trzymajcie kciuki, żeby to było "coś prostego"

......nie rozumiem tylko jednego. Zawoziłem auto, wszystko było OK, przyjechałem po odbiór i jest dupa. Jeśli to rzepływka, to by padła tak sama z siebie od razu? Czy mogło by jej zaszkodzić zapylone środowisko w lakierni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odłączyłem przepływkę w czasie pracy silnika i zgasł, więc według sugestii Prema, przepływka jest OK.

 

 

U mnie też przy odłączeniu przepyłwki silnik gasł, mimo że ta byla padnięta :-) I stawiam akurat na nią.

 

Racja. Najlepiej pożycz od kogoś pewną działającą i podmień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie/udało się zdiagnozować:

- błędów na przenośnym komputerze, bo nie chciał się łączyć z moim ECU

- pomierzyliśmy za to voltomierzem pobory na akumulatorze i alternatorze w rożnych konfiguracjach włączania i wyłączania urządzeń w aucie i jest pewien trop, bo w miarę wyłączania kolejnych rzeczy, falowanie ustawało. Niby prosta rzecz - w czasie jazdy, kiedy prąd idzie z alternatora, wszystko jest OK, a na postoju i podczas wolnego toczenia, kiedy większość prądu idzie z akumulatora, falowanie zaczyna się od nowa. Zaczęliśmy włączać jak najwięcej urządzeń, żeby pobór prądu był większy i alternator zaczął pracować i wtedy falowanie ustawało. Wstępnie celujemy w słaby akumulator. Podłączyłem dziada na noc. Rano się okaże, czy teoria się sprawdzi.

Edytowane przez pawlaswrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...