Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie robienie geometrii u p. Majchrzaka ma trzy bardzo istotne zalety w porównaniu do "gości z laserowymi systemami 3D":

- zaczyna pracę od dokładnego sprawdzenia stanu zawieszenia i w razie czego odsyła na wymianę, a nie usiłuje ustawić geometrię rozklekotanego zawiasu, żeby tylko jakoś "wytrzymał w zielonym zakresie" do pierwszego dotknięcia klamki przez klienta

- gość rozumie mechanikę pracy zawieszenia w przeciwieństwie do "hunterowców", którzy czasem nie są w stanie nawet zakumać animacji usłużnie pokazywanych przez te inteligentne maszynki [przykład z życia wzięty: po którymś etapie ustawiania Hunter pokazuje animację "a teraz pobujaj przednim zawieszeniem w górę i w dół", a gość chce się zabierać za kręcenie następnymi śrubkami, więc mówię "Może pan najpierw ruszy samochodem?" na co on popatrzył na mnie bezrozumnymi oczami i przepchnął go o 5cm do tyłu...]

- efektem powyższego jest to, że Majchrzak jest w stanie zaproponować ustawienia, które "będą robiły" zgodnie z życzeniem kierownika lub też wybić z głowy głupie pomysły, które nie sprawdzą się w życiu (ja chciałem pozaznaczać sobie stopnie negatywów na topmountach, żeby przed pojeżdżawką na szybko "zrobić ekstremum", a na co dzień jeździć na łagodniejszych dla oszczędzania opon), a nie za wszelką cenę dąży do ustawienia wszystkiego "w zielonym" zgodnie z bazą fabrycznych geometrii

Oczywiście są też minusy: co najmniej kilka dni czekania na wolny termin, a pełna geometria może trwać nawet pod 3h. Jak dla mnie zalety zdecydowanie przeważają. Przy okazji w czasie przyglądania się robocie można posłuchać historyjek z kariery zawodowej p. Majchrzaka :)

 

P.S. Powyższa epistoła na podstawie kilku moich wizyt u w/w versus kilka geometrii 3D.

Edytowane przez mzy
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zapytam z czapy, czy ktoś posiada moze u siebie poliftowe pozycje clear w gc? Mam sprawuche drobną,a odwdziecze sie czteropakiem:P

potrzebujesz oba ?

kiedys mialem, po przygodzie z banda chyba jedno zalozylem do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale u pana M moje auto nie ma regulacji z przodu a w realu i pzmocie owszem

prawda jest taka, że i tak wychodzę z założenia, że muszę wiedzieć sam żeby weryfikować

 

pzmot obok stanowiska do geometrii ma ścieżkę diagnostyczną i na życzenie świadomego klienta od tego zaczynają. <tu opowieść o przejściu przeglądu z zerwanymi gumami we wszystkich górnych wahaczach z tyłu>

w sumie to i tak trzeba wiedzieć czego się chce bo 90% ludzi i tak chce tylko przejść przegląd, 9% chce żeby było dobrze i 1% ma fantazję - tym polecam legendy garażowe z czystym sumieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki

 

uwaga na paliwo z Lukoil obok makro w Gdańsku. Maiłem prawie rezerwę a musiałem szybko zrobić 250km i do tankowałem na wspomnianej stacji. Parę wyprzedzeń i IAM zdechł, turbo prawie nie dmucha. Kiedy dojechałem na miejsce reset kompa na powrót i niestety to samo :( boost był przez chwilę. Dotychczas stale tankowałem na auchan 95 i nigdy nie miałem takiego cyrku. może partia a może nie... Nie zatankuje już tam więcej.


 

 

A w ASO orientujesz się jak to wygląda?

Kiedyś robiłem, ale kiera zawsze krzywo była. Fakt, że potem zrobiłem sobie narzędzie do ustawiania prosto kierownicy. Jest to zintegrowana poziomica na desce przystosowanej do ramion kierownicy. Najpierw idealnie kiera, potem solidna blokada i można regulować. Żadne oko nie ustawi dobrze kierownicy i aż dziw, że nikt z ustawiaczy geometrii nie ma do tego narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedyś robiłem, ale kiera zawsze krzywo była. Fakt, że potem zrobiłem sobie narzędzie do ustawiania prosto kierownicy. Jest to zintegrowana poziomica na desce przystosowanej do ramion kierownicy. Najpierw idealnie kiera, potem solidna blokada i można regulować. Żadne oko nie ustawi dobrze kierownicy i aż dziw, że nikt z ustawiaczy geometrii nie ma do tego narzędzi.

 

bo kiera ma być prosto dla użyszkodnika a nie dla poziomicy czy majstra - wszędzie i zawsze gdzie robiłem geo majster zapraszał za kółko bym sobie ustawił 'prosto' i tylko dociągał resztę do tego. a przy tym jak majster pozwoli kierowcy ustawić to ma mniejsze szanse na problemu od upierdliwców typu "Panie!! To jest Krzywoo! popraw bo nie płacę!!" :biglol: :biglol: :biglol: :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku po wymianie mocowania gum przekładni kierowniczej zwiedziłem chyba z 5 warsztatów gdzie robią geometrię, dramat... albo próbowali mi wmówić że tuleje wahaczy są do natychmiastowej wymiany (i akurat je mają na miejscu, zakład na ul. Schuberta ) , albo wieszał im się system do pomiarów (Autocaros w Gdyni, tam nie potrafili też nawet założyć przekładni po wymianie gum), albo patrzyli wyłącznie na zbieżność wyjściową i zdejmowali sprzęt, bo przecież wszystko na zielonym. W tym morzu rozpaczy trafiłem w końcu do garażu Pana M. (wcześniej tam nie pojechałem bo odstraszały mnie terminy). W sumie 2,5h w 2 sesjach, ale auto prowadzi się rewelacyjnie (jak na Forka :) dzięki dość kreatywnemu podejściu do ustawień w porównaniu do wszystkich pozostałych warsztatów które miałem okazję zwiedzić. No i pogadać można sobie w międzyczasie :)

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś robiłem, ale kiera zawsze krzywo była. Fakt, że potem zrobiłem sobie narzędzie do ustawiania prosto kierownicy. Jest to zintegrowana poziomica na desce przystosowanej do ramion kierownicy. Najpierw idealnie kiera, potem solidna blokada i można regulować. Żadne oko nie ustawi dobrze kierownicy i aż dziw, że nikt z ustawiaczy geometrii nie ma do tego narzędzi.

 

bo kiera ma być prosto dla użyszkodnika a nie dla poziomicy czy majstra - wszędzie i zawsze gdzie robiłem geo majster zapraszał za kółko bym sobie ustawił 'prosto' i tylko dociągał resztę do tego. a przy tym jak majster pozwoli kierowcy ustawić to ma mniejsze szanse na problemu od upierdliwców typu "Panie!! To jest Krzywoo! popraw bo nie płacę!!" :biglol: :biglol: :biglol: :biglol:

 

Mam inne zdanie, jak sam ustawiam, zawsze potem mi się wydaje, że kierownic jest krzywo, dlatego chce mieć pewność, że jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduje, że wykończyłem to dziwne paliwo z lukoil do dalekiej rezerwy, zatankowałem na auchan, pojechałem do Gdyni i na powrót i:

IAM 1

wszelkie korekty zapłonu itp 0

auto znowu idzie "dziko"

 

może to było jakieś 91 czy co?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankuje do full na auchan i lotos i nie mam problemów z autem. Na lukoil zatankowałem za 100 bo musiałem szybko pojechać do Wielkiego Klincza na mecz (nie chciałem ryzykować rezerwy bo wg instrukcji nie można szybko jechać na rezerwie) (Wygraliśmy 4:1) i powrót plus starczyło do wczoraj.

 

od kiedy wreszcie spritmonitor jest zintegrowany z apkami na smartfony to moje tankowania są oficjalne. Ostatnio jeżdżę tylko subaru bo fiat czeka na reanimację u Łukasza.potem znowu schowam do garażu na wyjazdy na treningi, mecze i do kościoła.

 

http://www.spritmonitor.de/en/detail/748547.html


edit: widzę, że ostatnimi czasy mam mniej niż 13l/100km na paliwie z Auchan. Do jakości nie mam uwag, brak korekt, IAM 1 czyli full


edit2 spalanie poniżej 10 to jazda w góry z tempomatem na 110km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wg instrukcji nie można szybko jechać na rezerwie

 

bak ma niejako dwie komory (przedzielone przetłoczeniem na wał napędowy)

szybki winkiel potrafi przelać paliwo nad przegrodą i pompka venturi może nie dać rady

nie widzę innego powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ja zaczalem tankowac na shellu, na ponad 300 "zastrzezen" kontroli jakosci w zeszlym roku shell nie mial ani jednej.

Ale każdy?

ale co kazdy ? 

w zeszlym roku wszystkie kontrole wykazaly ponad 300 wpadek z jakoscia paliwa, shella na liscie tych 300 nie bylo.

kolega prowadzi jedna ze stacji shella i w koncu sie dowiedzialem skad sie bierze v-power racing, przyjezdza z holandii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kolega prowadzi jedna ze stacji shella i w koncu sie dowiedzialem skad sie bierze v-power racing, przyjezdza z holandii

a możesz zapytać dlaczego nie ma v-power 95? czy dlatego, że obecna eurosuper 95 jest identyczna jak v-power dostępna parę lat temu?

mam tu na myśli zmianę przypisów i zmiany w wymaganiach czystości i zawartości siarki?

 

ze strony orlenu

 

 

Benzyna bezołowiowa 95

Charakterystyka

Produkowana przez PKN ORLEN benzyna bezołowiowa o wartość liczby oktanowej badawczej 95 to EuroSuper 95 Benzynę wzbogacono najwyższej jakości dodatkami uszlachetniającymi, detergencyjnym, antykorozyjnym i antyutleniającym. Detergent umożliwia utrzymanie w czystości układu dolotowego silnika, ogranicza tworzenie się osadów na zaworach dolotowych i w komorze spalania (potwierdzone w testach stanowiskowych na silniku Mercedes Benz M102E - Metoda CEC F-05-93 Inlet Valve Cleanliness in the MB M102E Engine). Inhibitor korozji chroni przed korozją silnik i układ paliwowy samochodu. Wyniki specjalnego testu badawczego dowodzą, że zastosowane dodatki w znacznym stopniu ograniczają zużycie paliwa i tworzenie się osadów, zmniejszają także ryzyko uszkodzeń i chronią silnik.
Benzyna EuroSuper 95 pozwala na wykorzystanie pełni mocy samochodu, zapewniając równomierną pracę silnika, co sprzyja zmniejszonemu zużyciu paliwa. Dodatki antyutleniające zapobiegają starzeniu benzyny, poprawiają jej stabilność i hamują zjawisko pogarszania się jego właściwości w ciągu magazynowania, przejawiające się ciemieniem paliwa, tworzeniem żywic i osadów.
Ponadto benzyna bezołowiowa EuroSuper 95 sprawia, że silnik prawidłowo pracuje nawet w warunkach dużego obciążenia, zarówno w niskiej, jak i w wysokiej temperaturze. Stosowanie benzyny EuroSuper 95 umożliwia wydłużenie okresu wymiany oleju, zmniejszając w ten sposób jego zużycie. Wydłuża się także żywotność świec i układu wydechowego. Benzyna EuroSuper 95 chroni katalizator i przedłuża jego trwałość oraz zmniejsza emisję węglowodorów do atmosfery.
Nie zawiera dodatków metalicznych na bazie manganu, w tym trikarbonylku (metylocyklopentadieno)manganowego (MMT).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a ja zaczalem tankowac na shellu, na ponad 300 "zastrzezen" kontroli jakosci w zeszlym roku shell nie mial ani jednej.

Ale każdy?

ale co kazdy ? 

w zeszlym roku wszystkie kontrole wykazaly ponad 300 wpadek z jakoscia paliwa, shella na liscie tych 300 nie bylo.

kolega prowadzi jedna ze stacji shella i w koncu sie dowiedzialem skad sie bierze v-power racing, przyjezdza z holandii ;)

 

 

każdy czyli żaden

żeby na pewno odnieść taki sukces wystarczyło skontrolować odpowiednią ilość shelli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam subiektywne wrażenie, że po shellu auto ładniej pracuje. Po Orlenie też ok. Wyraźnie gorzej po Lotosie.

Moja firma jest za płotem Lotosu. Chcesz fotki wszelkich cystern podjeżdżających pod nalewaki?

w sumie wg mnie dostawcy biorą skąd bliżej do centrum dystrybucyjnego. Ciekawe skąd paliwo ma obecnie Auchan w Gdańsku. w każdym razie z raporów wynikało, że sprzedają najwięcej paliwa w GD. Wczoraj zatankowałem za 3,69. Nadal nie jest to przełom 2008/2009 gdzie paliwo kosztowało 3,03 ale to i tak super cena do 5,80. Gdyby nie ci szabelkowi idioci to S&P nie obniżyłby nam rankingu i byłoby jeszcze taniej. Przez tych nieuków już z giełdy wyparowało 13mld pln. A ten pies w głównym wydaniu wiadomości zmanipulował informacje mówiąc, że marionetka chciała wspomóc frankowiczów i za to S&P obniżyło nam ranking. Dobrze, że to już kolejny mc gdzie tracą ogromna widownie. Ja oglądam i traktuję jako folklor :) nie było idealnie, wiele rzeczy należało poprawić ale to co się teraz dzieje to materiał na "miś 2" czy coś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

każdy czyli żaden żeby na pewno odnieść taki sukces wystarczyło skontrolować odpowiednią ilość shelli

nie zrozumialem co autor mial na mysli :P

 

moze jakis spocik ?

dobrze kojarze, ze ostatni byl wigilijny w pierogarni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...