Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wlasnie zamowilem cos ladnego do mojego legasia :D Jak przyjedzie zza 2 wielkich wod, to sie pochwale :) Ponad pol roku czekalem na group buya i wreszcie udalo sie sfinalizowac :D

Teraz trzymam kciuki, zeby celnicy zrobili mi prezent :)

 

A Wy co kupiliscie swoim autkom 'pod choinke'? :D :D :D

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik ciśnienia i temperatury oleju -od św Mikołaja ( do mne przychodzi Mikołaj, a nie Gwiazdor :mrgreen: )

 

pełny setup z 4pot i 2pot od wrx - ale nie dąlo się wechnac pod choinkę bo wazy 31kg :P

 

w kolejce :mrgreen:

węże w oplocie

brembo plus ferodo

wlot na maskę od sti

spoiler na tył

stabilizator tył z sti plus uchwyty "WL"

wahacze od sti aby drążek nie urwał mocowań

 

w dalszych planach :arrow:

zawieszenie twarde ale nie obniżone,

pełna konserwacja antykorozyjna - wszystko od dołu co jest karoseryjne i ma rdzę

pełna odnowa lakieru itp

wymiana przedniej szyby 3 naprawy po pęknięciach, mnóstwo znaków po kamieniach

siedzenia przednie ze starszego brata (lepsze trzymanie boczne) pod warunkiem, że zgubię że 30kg :evil: (dla takiego sportowca jak ja to dla mnie pikuś :mrgreen::twisted::lol: )

 

no i w najbliższym czasie - rewitalizacja silnika

panewki, tłoki, pierścienie, regeneracja głowic i co tam spec jeszcze znajdzie - dlaczego? bo tak :mrgreen:

obecnie działa wszystko ok z małym haczykiem i nikt nie wie co to za haczyk. Wolę dmuchać na zimne

chociaż zjarała mnie ta oferta

http://allegro.pl/silnik-motor-subaru-i ... 03251.html

 

obecnego silnika nie planuję wzmacniać mapować itp.

 

u mnie decyzja zapadła a właściwie została podtrzymana. Forestera SOBIE zostawiam bo TAK, wg mnie nie będzie już lepszego pod względem mojego wyobrażenia. Nowy, owszem jest fajny, ale to nie jest już większa impreza :P

za następne 5 lat dalej ma wyglądać świetnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, moze kup sti i zaloz mu wyzsze zawieszenie? :D

 

Daj znac jak bedziesz montowal wskazniki - zastanawiam sie nad podobnym zakupem, ale zakup to pikus - trzeba to potem zamontowac ;)

 

A konserwacje podwozia gdzie chcesz robic? Gadalem z ludzmi w Mebusie i zrezygnowali ze swiadczenia takich uslug, bo zeby to porzadnie zrobic to musi kosztowac, a chetnych brak - ludzie wola taniosc.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forestera SOBIE zostawiam bo TAK, wg mnie nie będzie już lepszego pod względem mojego wyobrażenia. Nowy, owszem jest fajny, ale to nie jest już większa impreza

 

Właśnie, że dalej jest. Tylko nowa impreza nie jest jak starsza (niestety) i wszystkie modele oparte na płycie podłogowej legacy po 04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forestera SOBIE zostawiam bo TAK

ja przekonałem się do Forka, ale "auto na parę lat" zbuduję sobie za jakiś czas na innym, nowszym egzemplarzu. Oryginalny nie będę, Kropkowicz dał dobry przykład, co można zrobić z Forkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konserwacje podwozia gdzie chcesz robic? Gadalem z ludzmi w Mebusie i zrezygnowali ze swiadczenia takich uslug, bo zeby to porzadnie zrobic to musi kosztowac, a chetnych brak - ludzie wola taniosc.

 

Z tego co czytałem na różnych forach itp, to wszyscy maja jedną wspólną opinię - SZMACIARZE.

 

nie wiem czy akurat sprawdzałem

z ludzmi w Mebusie
wogóle ich nie kojarzę i być może są naprawdę dobrzy. Zobaczymy czy zgodzą się z moimi wymaganiami, czyli na każdym etapie prac dokładna kontrola a nie że zapaćkają po rdzy i zadowoleni :evil: zapytam.

 

Właśnie, że dalej jest. Tylko nowa impreza nie jest jak starsza (niestety) i wszystkie modele oparte na płycie podłogowej legacy po 04.

no to miałem na myśli, ale nie wiedziałem że nowa impreza STI to podłoga z legacy 04 :shock:

 

Pozdrawiam

 

-- 26 gru 2010, 18:59 --

 

akiś czas na innym, nowszym egzemplarzu. Oryginalny nie będę,

 

BARDZO PRAWDA :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w najbliższym czasie - rewitalizacja silnika

panewki, tłoki, pierścienie, regeneracja głowic i co tam spec jeszcze znajdzie - dlaczego? bo tak

obecnie działa wszystko ok z małym haczykiem i nikt nie wie co to za haczyk. Wolę dmuchać na zimne

 

prawde mowiac koszty zrobienia kompletnego remontu silnika a zrobienia kompletnego remontu na lepszych gratach z mapa to wlasciwie koszt samej mapy

wiec imho jak juz robic to robic porzadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz robic to robic porzadnie

a imho - zależnie od potrzeb.

 

kiedyś już ten wątek był poruszany - czy "lepsze graty" są faktycznie lepsze. pewnie mają większą wytrzymałość, ale czy na pewno są trwalsze niż OEM?

 

czyli - panweki ACL czy kute tłoki pewnie są wykonane z lepszych materiałów i wytrzymają np bardziej intensywną "sportową" eksploatację, ale czy na pewno przekłada się to bezpośrednio na ich żywotność i ilość km przejechanych po cywilnemu?

 

AdaSch chce z tego co pisał mieć samochód "długowieczny" stąd decyzja o naprawie (?!?!?! nota bene póki co nie ma co naprawiać, wiec przedwczesna, ale to jego sprawa) na częściach OEM (założenie o gwarancji i długowieczności, nie wiem, czy słuszne, ale jednak).

 

Tak mi się wydaje, ale poniekąd podzielam jego zdanie, chociaż jeśli ktoś by mi potwierdził, że kute tłoki nie muszą hałasować, a panewki acl czy cosworth są lepsze bo są trwalsze, to cenowo faktycznie wychodzi podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: Gdyby ktos reflektowal, to ogladam wlasnie AllData 10.10.1000 i wsad

Mazda  Cars             1996-09
Mazda  Trucks           1996-09
Mitsubishi Cars         1996-09 
Mitsubishi Trucks       1996-09 
Subaru                  1996-09

 

- niestety (dla mnie :D) tylko amerykance :/

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Ci postanowienia i trzymam kciuki bys dopiął swego

 

Wilekie dzięki za wsparcie :mrgreen:

na 99% dopnę. No chyba że jakiś debil mi go rozbije :| tfu tfu

 

ostatnio napalam się na fiata 500 1.3 jtd jako wozidełko do pracy

 

a mój forester?

 

podobno w pl w 2006 roku sprzedano 100sztuk. Tak gdzieś wyczytałem na forum sip info od dyrekcji, ale mogę się mylić. Toż to manufaktura nie produkcja. Mam unikatowe AUTO :mrgreen:

 

a nowe diesle? sprzedają się nastokrotnie lepiej i to są złote czasy dla deelerów subaru :mrgreen:

 

Pozdrawiam

 

p.s.

Do listy doszła rewitalizacja przyciemnianych szyb w Auto Hit (arcymistrzowie :mrgreen: )

nawet na stronie głównej jest mój forek nad guzikem jakość

http://auto-hit.prv.pl/

 

-- 29 gru 2010, 00:11 --

 

kropkowicz,

 

miałem zapytać:

 

jaką wersję SPLa masz na swoim HTC HD2?

 

mój niestety jest z nowej serii i ma SPL 3.03 wiec wojna była długa krwawa ale wygrana.

mam HSPL1.42 ale z najnowszym WWE i nie jestem przekonany co do stabilności tego rozwiązania.

 

przefleshowałem dziada. Wywaliłem CID-locka i wszelkie brandowane zło.

 

(papa gwarancjo :twisted: )

 

teraz mam najnowszy soft OEM WWE east europe.Telefon przywieziony z UK T-mobile. Niestety wioskowate spolszczenie sprawdza nr modelowe i jeżeli wykryje brandowanie to nie pozwala modyfikować ROM na język PL. Z ugotownym ROMem tez nie chce działać. Nie wiem jak to czesi zabezpieczyli. Nie mogę też zmienić typu modelowego wiec na razie jeszcze jest WWE

napisz mi jaką masz wersję SPLa i wersję windy. Plus i orange chyba nie brandują i dają wszystko OEM.

 

Co do scanów, gdzieś mam papier milimetrowy więc zrobi scan na nim.

 

Termin założenia 7 styczeń. to tego czasu muszę znaleźć złom zwrotnice z wrx aby przeszczepić blaszane osłony (już wiem, że są ważne, szczególnie na tyle)

 

więc mogę Ci te adaptery udostępnić (bedę w tyg u Mamy wiec mogę podrzucić i odebrać w przyszłym roku).

 

potem do malmetu na piaskowanie i malowanie http://www.trojmiasto.pl/Malmet-o31764.html

 

i na auto.

 

przewody też wybrane

http://allegro.pl/show_item.php?item=1360846834

 

mają tez do foraka za 320pln komplet

koloru - róziowego :mrgreen::oops:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzimy sie! Pytanie; westerplatte (slizgawkowy plac odwiedzany przez kolege Mistrala ) kolejno kurczak czy kurczak, grzanie dupska nic poza tym(?) Co najmniej 3 osoby wlacznie ze mna sa za opcja #1

 

-- Cz gru 30, 2010 10:26 am --

 

nikko, rozumiem, ze kolega rowniez reflektuje opcje 1-sza(?) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pozdro dla forka w dieslu (świnie bad-looki na lusterkach), z mocno skupionym na jeździe w korku kierownikiem :wink:

Wczoraj ok 14:30 na Grunwaldzkiej pomiędzy Słowackiego, a Do studzienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikko, rozumiem, ze kolega rowniez reflektuje opcje 1-sza(?) ;)

 

Jeżeli mój podstarzały procesor dobrze przetworzył otrzymane informacje i opcja 1 oznacza więcej jeździć, a opcja 2 więcej siedzieć, to Z CAŁĄ STANOWCZOŚCIĄ OPCJA 1 :!: :twisted:

 

Chociaż zaczynam się obawiać, że mogę nie móc przyjechać lub przyjechać ze spóźnieniem. :? Właśnie się zapowiedział szwagier na późne popołudnie (z samej stolicy przyjechał) i obawiam się, ze małżonka by mi nie darowała akcji w stylu: "No, to bawcie się dobrze, ja idę autem pojeździć..." :| :roll:

 

-- Cz gru 30, 2010 12:34 pm --

 

Aha, jeszcze jedno: przed chwilą się widziałem z Granatem - będzie na spocie wieczorem i - jak to określił - szuka miejsca. Więc jeśli Westerplatte jest już pewne, to może dać mu znać...? Mogę do niego przekręcić, tylko potrzebuję parę "TAK" w odpowiedzi na propozycję z OPCJI 1. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granat zapnie reduktor (o ile w ogóle go "odpina" :P ) i z prędkością światła się przemieści latającym Forkiem w zależności od opcji :twisted::mrgreen: :wink:

 

 

Bawcie się dobrze :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...