Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie tankuje na lukoilach od czasu gdy mialem jeszcze vag-a i do nie calkiem pustego zbiornika 82-litrowego w pruszczu weszlo 84l. wczesniej kiedys tez skusilem sie w bydgoszczy cena lukoila i samochod przerywal do momentu dotankowania gdzie indziej. wyleczylem sie z ruskicjlh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Forestera XT 2004 i zaczynam go ogarniać. Okazuje się, że w aucie jest do zrobienia więcej, niż się spodziewałem, by doprowadzić go do stanu idealnego. W większości są to eksloatacyjne zaniedbania poprzedniego właściciela, ale nie pewnie obejdzie się bez modów - np. skandalicznie słabe hamulce.

 

Stąd moje pytanie - czy jest na forum jakiś Dobry Czlowiek, który przeszedł już tę drogę z dokładnie takim autem i zechciał by poświęcić trochę swojego czasu, spotkać się na żywo, pomacać auto i doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę ustalić, czy felgi wejdą. Niestety auto ma 2 komplety 16ek i brak opon letnich, więc jest dylemat.. Chciało by się wariant maksimum z 17 kami, ale wiadomo, trzeba mierzyć siły na zamiary

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hamulce, to od 2 lat jeżdżę na zielonych EBC i tarczach Zimmerman z przodu na standardowym 2 tłoczkowym zacisku - poliftowy XT 2006 (nie wiem czy 2004 ma taki sam), tył bez zmian. Opcja budżetowa, wchodzi seryjna subarowa felga 16". Do jazdy cywilnej ok (jestem zadowolony), starcza też na kilka okrążeń na torze (ale b. szybko się przegrzewa i tam najbardziej czuć braki...)

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki jakie obecnie siedzą to EBC zielone, tarcze nie wiem jakie. Stan tarcz i klocków z tyłu jest słaby. Hamuje to w porównaniu do czterotłoczka w Imprezie i to na klockach TRW bardzo słabo.

Zrobię serwis, założę OMP i zobaczę, jak będzie. Ale felgi chyba i tak większe z czasem trzeba będzie kupić bo precyzja kierowania trochę rozczarowuje.

 

 

Gdzie w Gdańsku można odnowić i pomalować zaciski?

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe hamulce w Forku XT to wrażenie dość subiektywne przez efekt nurkowania. Porównanie rzeczywistej drogi hamowania z innymi cywilnymi autami wypadało naprawdę nieźle.

 

Mistral

Edytowane przez Mistral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z Facebooka: Dzis w Zielencu pod czeskim schroniskiem na szczycie została znaleziona karta pamięci ze zdjęciami z wyjazdów narciarskich.

Na zdjęciach jest tez samochód Subaru o nr GA... wiec może przypadkiem tą droga znajdzie sie właściciel.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1036954533044591&set=o.158404567511886&type=3&pnref=story

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo Mistral już myślałem ze tu nie zaglądasz hee

Co do malmetu i zacisków to zabezpiecz sam gwinty tłoczki .

Sprężyny mam 2 komplety ale od sf (nowe i używane) .

Dobra incjatywa z ta karta ale Pani nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny mam używane po poprzednim właścicielu,z małym przebiegiem. Ale może coś progresywnego.. Docelowo auto na jeździć bardziej jak impreza i mieścić wózek

Czyli samochód wyścigowy z wózkiem ;) Tylko błagam - jak juz go "dopniesz" nie naklejaj "Jedzie z nami dziecko" na tylnej (ani bocznej) szybie ;)

Edytowane przez vielebny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, że tego nie zrobię. Jedyną naklejką jest świnka na tylnej klapie - tak co już kupiłem. Wyścigowy nie będzie, choć w planach jest wydech + mapa. Ale zanim pojedzie szybko prosto, musi zacząć jeździć szybko i pewnie w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...