Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowym posiadaczem wolnossącej imprezy '97. Przerobiłem już okoliczne leśne ścieżki, ale na wąskich wyboistych dróżkach ciężko uczyć się wprowadzania i wyprowadzania poślizgu. Chciałbym Was zapytać o Wasze ulubione miejscówki gdzie można poćwiczyć technikę jazdy. Oczywiście gdyby była zima nie było by problemu, ale gdy śniegu brak to trudniej o szeroką i mało przyczepną drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cześć, jestem nowym posiadaczem wolnossącej imprezy '97. Przerobiłem już okoliczne leśne ścieżki, ale na wąskich wyboistych dróżkach ciężko uczyć się wprowadzania i wyprowadzania poślizgu. Chciałbym Was zapytać o Wasze ulubione miejscówki gdzie można poćwiczyć technikę jazdy. Oczywiście gdyby była zima nie było by problemu, ale gdy śniegu brak to trudniej o szeroką i mało przyczepną drogę.

 

Cześć. Technikę jazdy to najlepiej poćwiczysz na zamkniętych obiektach takich jak ODTJ Pszczółki, lotnisko Borsk czy kameralny autodrom Rusocin. Przynajmniej raz w miesiącu jest okazja aby gdzieś pojeździć bo są organizowane treningi itp. Najbliższy będzie najprawdopodobniej 13.03. w Rusocinie i koszt takiego treningu oscyluje około 50 zł.

 

Jeśli chodzi o ulubione miejsce to Rallyland :evil:.

 

Osobiście nie polecam treningów na publicznych drogach.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy do Borska można wjechać poza imprezami zorganizowanymi, tak jakby "prywatnie"?

jak wlasciciel wyrazi zgode to pewnie mozna 


chcesz sie zapoznac z maszyna to jedz na jakiegos SJSa czy inny kurs doskonalenia techniki jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy do Borska można wjechać poza imprezami zorganizowanymi, tak jakby "prywatnie"? Czuję, że przed treningiem zorganizowanym powinienem zapoznać się lepiej z maszyną.

 

Niektórzy mieli prywatne treningi na Borsku, więc na pewno można wynająć obiekt ale pewnie kosztuje to nie mało i według mnie najlepszy do tego będzie trening zorganizowany. Nie dość, że sam poćwiczysz to bez problemu wbijesz się do kogoś bardziej doświadczonego na prawy fotel i podpatrzysz jakieś "kocie ruchy"

 

Wielu ludzi zaczyna od takich treningów i nie spotkałem się z jakimś naśmiewaniem, pogardą etc dla początkujących tylko zawsze miła atmosfera i super pomocni ludzie. Zapraszam 13.03 na Rusocin i zobaczysz sobie o co  w tym biega. Zawsze pojawiają się osoby, które przyjeżdżają pełnymi cywilnymi autami po raz pierwszy więc sam nie będziesz, a to że CIę seicento objadą to jest i tak pewne więc nie ma napinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybek, zachęciłeś mnie:) czy możesz podać link do strony, artykułu o treningu w rusocinie, chciałbym doczytać co, gdzie, kiedy i za ile.

 

kolego tu masz info na temat poprzedniego treningu bo lada dzień ma być nowy wątek na 13.03 bo termin już był potwierdzony

http://rajdowetrojmiasto.pl/viewtopic.php?t=3867&sid=f819f113e5e46a6c51dea5cce1646d96

 

ogólnie wpisowe, klasy itp się nie zmieniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio musialem ustawic zbieznosc, bo zaatakowal mnie kraweznik ;) Aby nie przynudzac - po malych przebojach wyladowalem w SKP na Otominskiej, naprzeciwko sali bankietowej "Pod labedziem". Maja nowa maszynke do sprawdzania geometrii "3D" i musze stwierdzic, ze to dziala. Nie jestem ekspertem, ale mam wrazenie, ze jest lepiej niz po wizycie u P. Majchrzaka w Sopocie. I bez kolejek. Cena dla forum Subaru - 50zl. Pogadalem troche, gdyby ktos chcial zrobic przeglad nie-seryjnym Subarakiem, to tez zapraszaja ;) Jakby co, to na PW dam numer do Grzegorza, ktory jest tam diagnosta.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja robilem tylko zbieznosc, wystarczylo ;) Co do cen, to IMHO zawsze mozna sie dogadac. Maszynka robi wrazenie, kazdy ruch kluczem od razu jest widoczny na ekranie. Nie da sie... no, moze ciezej jest wcisnac klientowi kit, ze jest OK, jesli nie jest ;) 

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałbym, że hunter na kartuskiej (czy gdziekolwiek indziej) ma takie same walory tj. podgląd live i kolorowanie.

żenujące jest natomiast jak panowie od roboty nie wiedzą gdzie są śrubki mimośrodowe i podchodzą 12sto lobowymi kluczami oczkowymi z zestawu z lidla do zwieszenia gdzie dobra nasadka i metr rurki jest konieczny...

Panu M podziękowałem już dawno btw bo ani tani ani dobry ani szybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie 2 lata temu byłem na hunterze i do dzisiaj nic nie robilem - auto jeździ idealnie a ostatnio codziennie

 

(fiat się zesrał i czekam na graty z carstuff)


Ile płacicie u Zdanowicza za mały przegląd?

mi za mały z moimi materiałami zaśpiewali 700 pln więc się wku.. zdenerwowałem

 

pomyliło im się coś czy takie są obecnie ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałbym, że hunter na kartuskiej (czy gdziekolwiek indziej) ma takie same walory tj. podgląd live i kolorowanie.

żenujące jest natomiast jak panowie od roboty nie wiedzą gdzie są śrubki mimośrodowe i podchodzą 12sto lobowymi kluczami oczkowymi z zestawu z lidla do zwieszenia gdzie dobra nasadka i metr rurki jest konieczny...

Panu M podziękowałem już dawno btw bo ani tani ani dobry ani szybki

O co to jest Hunter na Kartuskiej? Będę musiał niedługo zrobić dobrą geometrię po zmianach w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

powiedziałbym, że hunter na kartuskiej (czy gdziekolwiek indziej) ma takie same walory tj. podgląd live i kolorowanie.

żenujące jest natomiast jak panowie od roboty nie wiedzą gdzie są śrubki mimośrodowe i podchodzą 12sto lobowymi kluczami oczkowymi z zestawu z lidla do zwieszenia gdzie dobra nasadka i metr rurki jest konieczny...

Panu M podziękowałem już dawno btw bo ani tani ani dobry ani szybki

O co to jest Hunter na Kartuskiej? Będę musiał niedługo zrobić dobrą geometrię po zmianach w zawieszeniu.

 

 

hunter to marka urządzeń do badania geometrii a na kartuskiej jest pzmot i robią tam przeglądy, geometrię i pewnie conieco więcej (może nawet wymiana uszczelniaczy zaworowych przez wydech) w kanciapie obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie widzę tutaj żadnej rekomendacji, Kartuska zrozumiałem ze Panowie nie maja do końca pojęcia, Majchrzak tez nie ma dobrych notowań, na Otominskiej jak rozumiem nie ma doświadczeń z geometria, a tylko zbieżność i deklaracje. Moze faktycznie słabo czytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi robili w kikcarze, też na Hunterze. Problem powstał, gdy jakaś śruba była zapieczona - postanowili jej więc nie ruszać, bo nie mieli odpowiednich tulei gumowych. Ostatecznie wszystko ustawili mieszcząc się w granicach tolerancji, jednak następnym razem pojadę gdzie indziej. Pytałem w OES gdzie sugerują geometrię robić, ale bez żadnych rekomendacji. A w ASO orientujesz się jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...