Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Uwagę mam jednak na tyle podzielną, że o Rajdzie słyszałem.

VIII Jesienny Raid planowany jest na sobote 3o wrzesnia 2oo6 w Gdansku, organizowany pod patronatem Automobilklubu MORSKIego Sekcji Pojazdow Zabytkowych (organizowal na Plejadach trase turystyczna).

 

Impreze organizujemy w gronie ludzi znanych, nowozaprzyjaznionych oraz wszystkich chetnych do udzialu. Jezeli oczekujecie poscigow, szybkich przejazdow, kaskaderskich wyczynow - to nie ten raid. Zabawa polega na zupelnie turystycznej przejazdzce z wykonaniem zadan na trasie. Jak to wyglada, czytaj ponizej.

 

Raid jest jedniodniowy, start w sobote rano 30 wrzesnia - trasa nie bedzie dluzsza niz 180 km. Nocelgi w Przywidzu (35 km od Gdanska)- dla chetnych w piatek przed rajdem - szczegolnie dla uczestnikow spoza 3ciTy, oraz w sobote po imprezie. Koszt noclegu za osobe okolo 20 zl. Domki sa 4 i 6-cio osobowe.

 

Wymagane przebranie zalogi zgodnie z epoka pojazdu - kategorie sa dwie: auta zabytkowe (wyprodukowane przed 1981) i nowoczesne. Wyjatkiem sa auta mlodsze, lecz konstrukcyjne tozsame ze swoimi starszymi odpowiednikami, np. Wartburg 353 z 1987 roku traktowany bedzie w kategorii zabytek.

 

Wszelkie pytania prosze kierowac na e-mail KajTan@gazeta.pl

 

Deklaracje o checi uczestnictwa w raidzie i wplaty wpisowego w wysokosci 50.oo zl od dwuosobowej zalogi (kierowca + pilot) mozna skladac w watku na temat rajdu TUTAJ lub mailem. Konto do wplaty wpisowego zostanie podane przy zgloszeniu checi udzialu (czy mailem czy na forum).

 

Osoby nie zgloszone wczesniej musza liczyc sie z niemoznoscia startu z braku miejsc. Zostanie ich przygotowanych tyle, ile zgloszen.

 

Na czym polega idea zabawy?

 

Zaloga otrzymuje na starcie itinerer, wedlug ktorego musi odnalezc zadania po drodze oraz dotrzec do mety w scisle okreslonym czasie. Przybycie zbyt wczesne jak i zbyt pozne skutkuje punktami karnymi. Srednia przejazdu to 30-40 kph - wiec czasu jest dosc i na zwiedzanie i na rozwiazanie zadan. Jak bylo kiedys KLIK i KLIK?

 

Przewidujemy proby sportowe o raz zadania z historii motoryzacji. Do klasyfikacji generalnej liczeni sa wszyscy uczestnicy - podzial nastepuje przy probach sportowych - a te nie sa wliczane do klasyfikacji generalnej. Szczegolowy regulamin postaramy sie umiescic jak najszybciej.

 

Zapraszamy serdecznie - piekne tereny Prus Zachodnich oraz tereny Wisly czekaja na ponowne odkrycie.

 

BTW: komu mam wyslac fotki ze spotu???

BTW: Jak na razie, na rajd zglosila sie tylko Celina. tylko jedno Subaru??? ;)) he?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wrzucić spotowe zdjęcia autorstwa Pana Redaktora KajTana pod adres:

 

http://www.hryszko.pl/spot/

 

Enjoy !

 

A i jeszcze jedno - rozmawialiśmy o tym na spocie:

 

06.jpg

 

Z lewej - Polonez 1500 X Coupe należący do Adamusa

Z prawej - 125p 1300 '68 należący do red. KajTana

W środku - strażnik miejski należący ówcześnie do mojej skromnej osoby :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 3Miasto i okolice!

Sorka za wpis w ten dział, ale doszedłem do wniosku, że tu będzie łatwiej o kontakt z Wami. Jak pewnie wiecie w najbliższy weekend odbywa sie bardzo fajna imprezka w Słomczynie. Będzie na co popatrzeć i co posłuchać ;) Mam wielką ochotę podjechać w związku z tym do Słomczyna i szukam chętnych na podpięcie. Mogę zabrać 3 osoby (im więcej tym taniej ;) ).

Jeszcze nie wiem czy będę 'leciał' w piątek wieczorem czy w sobotę z rańca. To także może zależeć od ewentualnych współpasażerów. Jakby ktoś był chętny do pisać w te pędy!

Co do noclegów to też się mozna domówić: albo preferencyjne warunki w motelu Subaru (o ile decyzję podejmiemy bardzo szybko i będą jeszcze miejsca), albo coś niedrogiego w Wawie, albo opcja 'Saturday only" i wtedy powrót tego samego dnia.

Także pisać, pisać!! Czekam.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze tak smiece w temacie, ale dla chetnych na Raid:

 

Raid sie odbedzie, ostateczne zgloszenia przyjmowane sa do 16 wrzesnia. Po tym terminie nie ma mozliwosci dopisania sie do listy.

Jak do tej pory, tylko jedna Celina zglosila sie z subaru - na spotkaniu widzialem wiecej zapalu?

info tutaj

 

p.s. Celine upraszam o wyslanie na priv danych: Imie nazwisko kierowcy, pilota, marka model i rocznik auta. Dziekuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana zmiana planów!!

Przecież 22go (piątek) rozpoczyna się Rajd Kaszub. Byłbym normalnie zapomniał :) Uroczysty start rajdu o 17:00 na Długim Targu.

 

Szczegóły tutaj: http://tinyurl.com/k2rxm

 

Lista gości zapowiada ciekawą rywalizację i zobaczenie kilku topowych Nek.

Pisać zatem komu co pasuje i na która godzinę mógłby ewentualnie dojechać? Ja będę raczej od samego początku, tj. od 17stej na Długiej.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze ale masz pomysła!!! No to jasne ze jest to do zrealizowania!! Spotkamy sie poprostu gdzies w Gdansku i polecimy kolumną na jakis Oes. Kto sie pisze??

Miejscie spotkania dajmy na to parking przy Multikinie w Gdańsku-Wrzeszcz.o godzinie 9:00-9:30 (bedziemy czekac 30 min. i potem ruszymy) Myslalem o tym zeby poleciec na OS-3 do Sianowskiej Huty. Chyba ze ktos ma inne propozycje?

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piątek (22.09) wypadło mi niestety ważne spotkanie w firmie po pracy i na rozpoczęciu rajdu najprawdopodobniej mnie nie będzie. Jednak sobota pozostaje wciąż aktualna więc proszę szanowne koleżanki i kolegów o poinformowanie, kto miałby ochotę wybrać się w plener w rejony oesów Rajdu Kaszub. Może jakiś grill/ognisko na miejscu, albo coś w tym rodzaju? Wstępna lokalizacja to, podany przez Ninję, parking przed MultiKinem w Gdańsku. Godzinę jeszcze ustalimy. W razie potrzeby jestem w stanie zabrać 1-2 osoby.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...