Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze wiesz, że tego nie zrobię. Jedyną naklejką jest świnka na tylnej klapie - tak co już kupiłem. Wyścigowy nie będzie, choć w planach jest wydech + mapa. Ale zanim pojedzie szybko prosto, musi zacząć jeździć szybko i pewnie w zakrętach.

Tak jak pisaliśmy na PW - rób, rób a potem szybciutko mi sprzedaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal przychodzą do mnie codzienne maile i do tego ogranicza się moja "aktywność", ale z racji tego, że o Forku coś powiedzieć mogę, to się zmotywowałem...

 

Co do sprężyn, to Kropek miał bodajże z Forka STI i to chyba jest ciekawa opcja, choć z dostępnością może być krucho.

Dla mnie kluczowe dla poprawy sztywności Forka były felgi na niskim profilu (choć teraz wiem, że et35 nie jest najlepszym rozwiązaniem), stab z STI i rozpórki przód/tył. Po tych zabiegach to było inne auto, ale nadal do lasu mogło wjechać.

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozniej na miałem te sprężyny u siebie, a teraz ma Adasch i chyba obaj możemy potwierdzić, że są super, ale dostępność chyba juz zerowa.

 

Stabilizator 20 mm z sti też miałem, na równa drogę super, na wyboje mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przy okazji wiosennych porządków w mojej samczej jamie, wykopałem 4 szt. opon Goodyear Excellence 215/60R16.
 

Mięsa na nich jest jeszcze przyzwoicie dużo, ale trochę z racji wieku (2808), trochę też dlatego, że blisko 1,5 roku przeleżały w garażu, nadadzą się bardziej do upalania, niż do jazdy na co dzień. 

 

Do oddania ma się rozumieć za free.

post-12520-0-41563800-1459288105_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny stab nie dość, że jest 17, to jeszcze jest pusty w środku, STI to pełna 20.

Stab z STI pasuje, tylko trzeba pokombinować nieco z łącznikami. Jeśli dobrze pamiętam, to ja chyba zainstalowałem z Hondy HRV bądź CRV, bo miały odpowiednią długość. Słyszałem o przypadkach, że po takim modzie wyrywało mocowania staba i wymagały dodatkowych spawów, ale mnie taka przygoda nie spotkała, a autko lekko nie miało...

Po takiej modyfikacji Forek robi się bardziej nadsterowny. Przy szybkich, krótkich zakrętach lewa/prawa możesz zwyczajnie szukać właściwego toru jazdy, a nie walczysz z kołyszącą się jak kołyska dziecka budą i nie uczysz się bez sensu "zarządzania masą"... W teranie faktycznie jest słabiej, zwłaszcza przy sporych różnicach terenu możesz oderwać któreś koło od ziemii, a buda zaczyna skrzypieć, więc rozpórki przód/tył również wskazane.

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przy okazji wiosennych porządków w mojej samczej jamie, wykopałem 4 szt. opon Goodyear Excellence 215/60R16.

 

Mięsa na nich jest jeszcze przyzwoicie dużo, ale trochę z racji wieku (2808), trochę też dlatego, że blisko 1,5 roku przeleżały w garażu, nadadzą się bardziej do upalania, niż do jazdy na co dzień. 

 

Do oddania ma się rozumieć za free.

 

Szybka akcja, opony przygarnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki stabilizator tylny jest w serii? 17mm?

I to rurka a nie pręt

 

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Dzisiaj wracając pendolino z waw. Usluszalem dwóch gosci głośno dyskutujacych, że "wybitny fachowiec" mający ogromne sukcesy w stoczni Gdynia, członek krucjaty różańcowej ma zostać prezesem Lotosu, a mowa o jaworskim. Jak tak się stanie, świadomie nie tankuje na lotosie :)

 

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szybka akcja, opony przygarnięte.

 

 

Potwierdzam. Dzięki wielkie, teraz mam dłuższą chwilę na znalezienie 17tek, które wejdą na 4pot.

A Twój Forester - piękny! Utwierdził mnie w przekonaniu, że bez modów się nie obejdzie.

 

Dziękuję też wszystkim za porady. Tematów do ogarnięcia jest sporo. Tak jak mi powiedział repsator - chyba kupiłem "projekt" a nie auto.

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to tylko do czasu aż znajdę 17ki. Auto jest dla żony, więc musi być bezpieczne.

No i żona chce 17ki z WRX takie jak mamy w Imprezie, a one mają ET55, więc nie wiem czy to podejdzie. Wg kalkulatora felga będzie o 1mm bliżej nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLEJADY 2016  - Mam jeden pokój 3osobowy do odstąpienia na przeciwko bazy zlotu od środy do niedzieli (150zł/noc - apartamenty Magnolia)

http://www.magnolia.boo.pl/index.html;

 

jakby ktoś był chętny to czekam na info dziś do godz. 15 bo za swój muszę wpłacić zaliczkę - inaczej pokój idzie na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla czarnego Forka SG na złotych felgach, z godz 10 rano, z parkingu pod marketem przy jeziorku na Morenie. Parkowałem tuż obok Ciebie gdy wyszedłeś i pojechałeś w pośpiechu, nie zdążyłem więc zagadać. Muszę wstawić głośniejszy wydech do Forka, skoro forumowicz nie zauważa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry dział, ale zadam pytanie. Może mi ktoś polecić jakiś warsztat car audio z okolic Gdyni, który naprawi mi radio ze zmieniarką 6 płyt CD? Płyty utknęły w środku i działa tylko radio. Czy jedyna poprawna odpowiedź na Forum to ASO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Trójmiasto!

 

Szukamy dla żony forka xt I taki się objawił na portal aukcyjnym.

Ktoś może go kojarzy, zna? To z Waszych okolic.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6100375039&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62#thumb/6

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc I informacje.

Czuwaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Trójmiasto!

 

Szukamy dla żony forka xt I taki się objawił na portal aukcyjnym.

Ktoś może go kojarzy, zna? To z Waszych okolic.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6100375039&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62#thumb/6

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc I informacje.

Czuwaj

nie kojarze, ale od biedy moge go obejrzec, z 20 min drogi ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowionka dla szanownej Pani Moderator  ;) . 

Odpozdrawiam serdecznie :)

 

 

Pozdrawiam również kierownika czarnego Lanosa, z którym pozdrowiliśmy się rano we Wrzeszczu w tym tygodniu. Świnki były na lustrach, ale nie wiem czy kierownik jest na The Forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozdrowionka dla szanownej Pani Moderator  ;) . 

Odpozdrawiam serdecznie :)

 

 

Pozdrawiam również kierownika czarnego Lanosa, z którym pozdrowiliśmy się rano we Wrzeszczu w tym tygodniu. Świnki były na lustrach, ale nie wiem czy kierownik jest na The Forum :)

 

to Ty śmigałaś tym Outbackiem? ;)

 

Droga do pracy przyjemniej minęła, pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...