Jump to content

Jaki to model (Impreza)?

pb2000

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio kupiłem Imprezę z 97 roku (2.0 bez turbo). Niestety, nie mam do niej żadnego manuala. Postanowiłem więc trochę poszukać, choćby po ID samochodu.

Ku mojemu zaskoczeniu nie mogę tego autka przyporządkować do żadnego konkretnego modelu.

Oto dane:

początkowe kilka znaczków z VIN: JF1GC8LJ3VG (szóste 8 miałoby wskazywać na 2.7FWD? a to przecież 2.0 AWD...; L - wersja limitowana?)

Model: GC8ELFJ

Kolor: 53C (tu wiem, że 555)

Transmission: TY752VRCAA

Ostatnie oznaczenie znalazłem na http://www.iwoc.co.uk/ukcode.html. Jednak model samochodu się nie zgadza...

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w odszyfrowaniu tych oznaczeń. Długo szukałem, ale jestem bezradny:(

Z góry dzięki i pozdrawiam

pb2000

Jestem :mrgreen:

The 7 digit "applied model" code found on the vehicle identification plate inside the engine bay is decoded in the following way.

Series code G=Impreza S=Forester B=Legacy etc.

Body type F=Wagon C=Sedan

Engine type 8=2.0L Turbo

Year code A=MY93 B=MY94 C=MY95&96 D=MY97 (facelift) E=MY98 F=MY99 G=MY00

Number of doors 2=2 door coupe 4=4 door saloon 5=5 door wagon/hatch

Model type 8=WRX 7=RA type E=Sti D=Sti Type R & RA

Transmission D=5 Speed Manual AWD P=4 Speed Automatic AWD

wynika z tego że masz bude od modelu turbo do której ktoś włożył silnik NA :shock:

Dzięki za info,

poniżej zamieszczam kilka zdjęć...

Zdjecie z zewnątrz może być mylące. Auto przyjechało zza Odry i było tam mocno bite z przodu. Z maski i zderzaka praktycznie nic nie zostało, na klapie tylnej są zaślepki na spojler. Dlatego więc zamieszczam zdjecie spod maski i wnętrza.

Ostatnio na allegro widziałem Imprezę z 97 roku z identycznym środkiem. Do tego parametry - 2.0 16V, 130kmh, spojler, zlote alu + na masce wlot powietrza. To było na pewno nieuturbione, podobna limitowana seria. Niestety, dzień później aukcja zniknęła z otomoto.

Czy możliwe jest, żeby mogli się pomylić, tłocząc złe znaczki na ID? Szukałem tego modelu (GC8ELFJ), na niektórych serwisach www - znalazłem dziesiątki różnych ale nie ten...

Jestem :mrgreen:

The 7 digit "applied model" code found on the vehicle identification plate inside the engine bay is decoded in the following way.

Series code G=Impreza S=Forester B=Legacy etc.

Body type F=Wagon C=Sedan

Engine type 8=2.0L Turbo

Year code A=MY93 B=MY94 C=MY95&96 D=MY97 (facelift) E=MY98 F=MY99 G=MY00

Number of doors 2=2 door coupe 4=4 door saloon 5=5 door wagon/hatch

Model type 8=WRX 7=RA type E=Sti D=Sti Type R & RA

Transmission D=5 Speed Manual AWD P=4 Speed Automatic AWD

wynika z tego że masz bude od modelu turbo do której ktoś włożył silnik NA :shock:

korzystajac z watku

Mati, jakbys rozszyfrowal nr mojej Rudej

JF1GF8LD3WG053444 - bo pare rzeczy mi nie pasuje wg tego co napisales :mrgreen:

jak to jest MY97 GL, to masz 116KM@5600 i 175Nm@4000. jedyna wersja limitowana jaką znam to Season z seryjną klimą, alu i chyba czymś tam jeszcze. Season'y mają na przednich dzwiach nad paskiem przetłoczenia naklejkę taką z napisem "Season" i ładne kółka 14" (patrz moja galeria, fotka nr 1). widzę również, że masz fotele z GT, bo GL-kowe to nie są :).

silnik u mnie wygląda pi razy dzwi identycznie.

pzdr