Skocz do zawartości

Rozpórka górna przednia (GD) STI


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką polecacie rozpórkę górną przednią do New Age ?

Warto brać tytanową ze Spec C czy inną.

http://allegro.pl/rozporka-tytanowa-subaru-impreza-sti-oryginal-okaz-i4183094553.html

Ile kosztuje taka rozpórka ?

 

W rallyShop widziałem Sparco za chyba 350zł.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne by nie trzeba było opuszczać coolera i kabli od klimy czyli żeby była naprawdę dedykowana do STi  :)

Sam szukam czegoś w rozsądnej cenie ale od jakiegoś czasu zawsze są ważniejsze wydatki na auto.

Nie wiem czy sprzedały się ale na alledrogo była góra Whiteline i tył Cusco po 299 PLN, do GD tylko sprzedający nie potrafił potwierdzić, że to STi i nie chciał negocjować ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rallyShop widziałem Sparco za chyba 350zł

Tak, coś koło tego - miałem taką i jest ogólnie w porządku, z tym, że trzeba ją trochę zmodyfikować, ponieważ te centralne otwory na wywinięcia na kielichach są za małe (o jakieś 1 - 1.5mm) i trzeba je powiększyć - wszak jest to produkt włoski :-) Potem jak ktoś chce mieć pięknie należy ją pomalować. A poza tym OK, ma regulację. Mija się z IC, i z przewodami klimy. Może (nie wiem jak to jest w Hawku i Blobie) dotykać trochę do maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

byloby fajnie, gdyby kazdy, kto ma rozporke, wrzucil fote, podal producenta/model i napisal czy trzeba bylo cos kombinowac przy przewodach klimy i/czy TMIC

 

I napisał, czy mu to cokolwiek poprawiło prowadzenie ;)

 

Raczej nie poprawi w znaczny sposób prowadzenia ale zabezpiecza  przed "rozchodzeniem" się kielichów w mocno sfatygowanych budach przy szybkich/ostrych manewrach.

 

Ja miałem u siebie dedykowane do GD regulowane rozpórki Whiteline z przodu i z tyłu - pasowały P&P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

byloby fajnie, gdyby kazdy, kto ma rozporke, wrzucil fote, podal producenta/model i napisal czy trzeba bylo cos kombinowac przy przewodach klimy i/czy TMIC

 

 

I napisał, czy mu to cokolwiek poprawiło prowadzenie ;)

poprawilo, poprawilo... reakcje na ruchy kierownica "czystsze", przednie zawieszenie jakby bardziej zwarte... mialem rozporke w GT, XT i teraz w B9 i kazdemu polecam taki mod :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, dużo jeździsz ma torze? Pytam, bo raczej trudno mi uwierzyć,że czujesz taką różnicę w jeździe "po bułki".

P.S. Sam mam rozpórkę przednią, a tylną zdemontowałem. Po co? Bo,chcę żeby buda dłużej wytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, dużo jeździsz ma torze? Pytam, bo raczej trudno mi uwierzyć,że czujesz taką różnicę w jeździe "po bułki".

P.S. Sam mam rozpórkę przednią, a tylną zdemontowałem. Po co? Bo,chcę żeby buda dłużej wytrzymała.

 

jezdze cywilnie, ale roznice odczulem w kazdym z 3 Subarakow (najbardziej roznica byla odczuwalna w GT, oczywiscie :) )

 

 

p.s. tylna rozporka w GT i XT tez dawala fajny efekt, w Forku bagaznik sie "wyciszyl", mniej plastiki potrzaskiwaly :D

w B9 niestety nie mam...

 

 

 

edit: moze w Lanosie buda jest rzeczywiscie tak sztywna, ze rozporki nic nie daja?

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 7.05.2014 o 20:44, ALEX napisał:

eddie_gt4, dużo jeździsz ma torze? Pytam, bo raczej trudno mi uwierzyć,że czujesz taką różnicę w jeździe "po bułki".

P.S. Sam mam rozpórkę przednią, a tylną zdemontowałem. Po co? Bo,chcę żeby buda dłużej wytrzymała.

To z usztywnieniem zapewnionym przez rozporke chyba jednak dluzej buda wytrzyma...czy sie myle? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vonsal napisał:

To z usztywnieniem zapewnionym przez rozporke chyba jednak dluzej buda wytrzyma...czy sie myle? 

Nikt tego nie sprawdzi, bo musiałbyś mieć ze 3 jednakowe auta z  rozpórkami i 3 bez ,6 kierowców i jeździc razem podobnie:)

Ale na pewno przy twardym zawieszeniu, dziurach, ostrych łukach cos pomaga i korozyjnie  też bo korozja czesto zaczyna się od spawów, zgrzewów, a one mniej pracują wtedy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, respect napisał:

Nikt tego nie sprawdzi, bo musiałbyś mieć ze 3 jednakowe auta z  rozpórkami i 3 bez ,6 kierowców i jeździc razem podobnie:)

Ale na pewno przy twardym zawieszeniu, dziurach, ostrych łukach cos pomaga i korozyjnie  też bo korozja czesto zaczyna się od spawów, zgrzewów, a one mniej pracują wtedy.

 

 

Ktos tam pewnie sprawdzil - to sie nazywa doswiadczenie wowczas ;) mozna bazowac na czyjejś praktyce i wiedzy. 

Sam jestem przed zamontowaniem tylnej (tylnych) i zdziwilem sie po prostu opinia, ze kolega zdjal rozporke, aby buda dluzej wytrzymala...Robie wreczodwrotnie ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, vonsal napisał:

Ktos tam pewnie sprawdzil - to sie nazywa doswiadczenie wowczas

Ale porównywać lepiej w podobnych warunkach.

A co do zdjęcia rozpórki to jak w każdej konstrukcji: Jeśli buda jest już z plasteliny i dasz     b. sztywną rozpórkę to faktycznie niektóre -nieusztywnione elementy budy mogą bardziej cierpieć. To tzw przesztywnienie ,podobnie jak  blachy  2 mm nie wzmacniamy nakładką o grubości 10mm ,bo nakładka wytrzyma , a reszta się rozleci.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę rozpórkę tytanową:

IMG_9920.thumb.jpg.d515dedcfb40b31ef0bab2a17eca5e47.jpg

 

Z tym że w WRXie - po wrzuceniu IC z STi, popartego rurką od klimy tez z STI, trzeba było przykręcić tę rurke na jedną śrubkę, ale to chyba normalne. Ważne żeby IC się mieścił, na tym polega problem z rozpórkami (np Staffa) że przy większym IC nie da się ich założyć.

 

Dla porównania rozmiarów - podwójna rurka na dole jest tej samej długości w obu:

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b4.thumb.jpg.ebd66773ca62665be120521072a22a0a.jpg

 

Może się to komuś przyda :) 

 

PS: Różnica w prowadzeniu - zerowa. Ale ładnie wygląda i waży tyle co nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...