Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Oj ciężko powiedzieć jakie mam z tego względu że miesiąc temu kupiłem auto, z tyłu klocki tak jak mówiłem Ferodo premier + ori tarcze bodajże, a przód sprzedawca zarzekał się że ferodo DS2500 + chyba też oryginalne tarrcze

 

Pedał hamulca jest bardzo twardy że tak powiem, muszę się zaprzeć żeby przyhamować, nie wiem czy tak ma być czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje porady w sprawie tarcz, jaka najlepsza gładka tarcza pod DS2500 ? plissss help :oops:

 

OEMowe załóż i będzie Pan zadowolony :)

 

Właśnie jak załozylem DS na ori tarcze, to cały zestaw zachowuje sie jak tokarka, wióry tylko zbierać :mrgreen:

 

Z chęcia przygarną bym jakiegos DBA czy co kolwiek, ale musi wygladac jak seria :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje porady w sprawie tarcz, jaka najlepsza gładka tarcza pod DS2500 ? plissss help :oops:

 

OEMowe załóż i będzie Pan zadowolony :)

 

Właśnie jak załozylem DS na ori tarcze, to cały zestaw zachowuje sie jak tokarka, wióry tylko zbierać :mrgreen:

 

Z chęcia przygarną bym jakiegos DBA czy co kolwiek, ale musi wygladac jak seria :wink:

 

Hmm, u mnie wióry nie lecą :), ale piszczą skubane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
RC5+ nie testowałem, ale jechałem autem z takimi klockami - dość głośno piszczą i stukają przy zmianie kierunku jazdy, za to dobrze działają.

DS2500 miałem, polecam, na zimno trzeba uważać, ale już po 2-3 użyciu są ok ....

miałem przez moment (moment, bo w pół roku jazdy po mieście mi sie skończyły ...) OMP R&S ... zdecydowanie bardziej Road niż Sport ;-) (może w N/A dają radę ...)

 

teraz zaryzykowałem klocki Winmax - są na prawdę OK, pylą jak powyższe, za to nic nie piszczą, hamują porównywalnie z DS'ami (a kosztują połowę) ... zobaczymy na jak długo wystarczą ;-)

Hej,

jaki masz model tych Winmax-ów założony, symbol?

Pzdr!

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do znawców: te tarcze http://www.ebay.co.uk/itm/FRONT-BRAKE-DISCS-326mm-SUBARU-IMPREZA-WRX-STi-BREMBO-/180442230203?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a0331edbb pasują do złotych zacisków Brembo z esteja? I czy to są na pewno brembulce, jakieś tanie jakoś :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców: te tarcze http://www.ebay.co.uk/itm/FRONT-BRAKE-DISCS-326mm-SUBARU-IMPREZA-WRX-STi-BREMBO-/180442230203?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a0331edbb pasują do złotych zacisków Brembo z esteja? I czy to są na pewno brembulce, jakieś tanie jakoś :?:

rozmiar pasuje (326mm x 30mm, PCD 5x100), pytanie tylko, jak dlugo wytrzymaja, bo faktycznie sa tanie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, jeśli przeoczyłem albo nie zrozumiałem: to OSTATECZNIE do GT-ka MR'00 (4 tłoczkowe z przodu) tarcze mają być 294 mm? Dziś Pan w Norauto grzebiąc po katalogu stwierdził, że od Brembo ma 293 mm, ale one "coś nie teges", prawda?

 

I drugie pytanie o średnicę na tył.

 

Obręcze fabryczne 16".

 

Dzięki!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke Skywalker, roznica 1 mm na srednicy nie ma znaczenia. gladkie BREMBO sa calkiem OK do normalnej jazdy, zrobilem na nich do tej pory jakies 10 000 km, nie pogiely sie, rantu maja okolo 1 mm. ja na tyle mam 290 mm z zaciskiem 2-tloczkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...