Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiek_67, będę się upierał, że dobór klocków powinien zależeć od indywidualnych potrzeb.

Dla Ciebie ferodo premier się nie nadają, a dla niektórych mogą się nadawać. Ja chcę pokazać, że nie każdy musi sobie kupować klocki za kilkaset zł, bo te za 150 też hamują, przy spokojnej jeździe, tylko trzeba znać te uwarunkowania i dostosować klocki do swojego stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd,

Tomasz ależ absolutnie się z Tobą zgadzam. Oczywiście, że hamują i Premiery i TRW i Lukas i Kaszijamki :mrgreen: Wiem, bo przez 500 km jeździłem na takim wynalazku (jak mi się rozsypały RC5+ a nie miałem kasy na zakup niczego innego). Hamują ale naprawdę różnica jest kolosalna. Serio, bez żadnej napinki/chęci nawracania świata :mrgreen:

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem klocki FERODO PREMIER, mam nadzieje ze do mojego stylu jazdy takie wystarczą:)

 

będę musiał pewnie oddać tarcze do toczenia, jesli nie będą już się nadawały do jazdy to jakie polecacie do tych klocków ?

 

Chodzi mi o TYŁ w GTk 2.0 Turbo 99'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Informacji ciąg dalszy (zestaw Hawka i klocek i tarcza - dla przypomnienia) po 1000 km :

- wreszcie zaczęły piszczeć (hurra :mrgreen: ),

- pylą ( i bardzo dobrze) ,

- nic nie bije, nic nie stuka, kiera bez drgań ,

- zatrzymują auto niemalże w miejscu, są zarąbiste, najlepszy zestaw na jakim jeździłem.

 

Polecam, gorąco.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rude są niesamowite i mówię to z pełną odpowiedzialnością :twisted:

 

Im bardziej zardzewiały dach, tym wilgotniejsza piwnica ? :twisted:

 

- zatrzymują auto niemalże w miejscu, są zarąbiste, najlepszy zestaw na jakim jeździłem.

 

Tu też się zgadzam, teraz jedynym ograniczeniem jest przyczepność opony. Jak nigdy wcześniej, nie ma problemu z zablokowaniem kół.

 

PS. Zadowolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też się zgadzam, teraz jedynym ograniczeniem jest przyczepność opony. Jak nigdy wcześniej, nie ma problemu z zablokowaniem kół.

 

PS. Zadowolonym.

 

 

To i ja się bardzo cieszę. A i okazuje się, że klocek Hawka w teoretycznie najmniej agresywnej mieszance (HPS) daje radę z OEM. Czyli i budżetowo nieźle i efektywnie. Czegóż chcieć więcej ?

:wink:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. emotorsport, leon, jeździliście razem na rowerze ? Pięknie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tu też się zgadzam, teraz jedynym ograniczeniem jest przyczepność opony. Jak nigdy wcześniej, nie ma problemu z zablokowaniem kół.

 

PS. Zadowolonym.

 

 

To i ja się bardzo cieszę. A i okazuje się, że klocek Hawka w teoretycznie najmniej agresywnej mieszance (HPS) daje radę z OEM. Czyli i budżetowo nieźle i efektywnie. Czegóż chcieć więcej ?

:wink:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. emotorsport, leon, jeździliście razem na rowerze ? Pięknie :mrgreen:

 

 

nie nie wczesniej mialem z przodu EBC i ferodo z tylu teraz mam TRW z przodu i z tylu, kupilem dzis plyn motul 5.1 wymienie zobacze co bedzie sie dzialo jak nic to klocki zmienie tylko co mi polecicie ferodo ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DymekRTsport,

 

nie wiem, czy zwróciłeś uwagę ale rozmawialiśmy z leon :wink:

 

I TRW i EBC to raczej badziewne klocki, coś tam hamują ale słabo i rzadko. Z mieszanek Ferodo godne polecenie są mieszanki DS Performance (średnio-dobra) i DS2500 (bardzo dobra).

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki polecacie płyn do zwykłej cywilnej jazdy Gtkiem :) ? teraz z przodu mam bodajże Ferodo DS2500 z tyłu jakieś zwykłe ferodo premier i kurde hamulce to nie są za wesołe, szybciej mi TICO hamuje niż subarak, nie wymieniałem jeszcze płynu mam nadzieje że to coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mi polecicie ds 2500 ?? RC5+ czy Hawka jakie sa rozbierznosci cen ??? z przodu mam jakies nacinane tarcze z tylu gladkie pomalu trw sie docieraja ale cel auta to zawody wiec musze zmienic tym bardziej ze w niedziele jake juz a hamulec slaby dziekuje bardzo za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki polecacie płyn do zwykłej cywilnej jazdy Gtkiem :) ? teraz z przodu mam bodajże Ferodo DS2500 z tyłu jakieś zwykłe ferodo premier i kurde hamulce to nie są za wesołe, szybciej mi TICO hamuje niż subarak, nie wymieniałem jeszcze płynu mam nadzieje że to coś pomoże

 

Jakie masz tarcze - firma, średnica ?

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Sam płyn pomaga tylko w zakresie powtarzalności skuteczności hamowania ale nie w ogóle skuteczności. Słaby płyn się szybko gotuje i nici z dobrego kolejnego hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...