Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

miszozon,

ja się strasznie zawiodłem ferodo spasowanem.

 

Jak na razie co klocek to szlifowanie :| łącznie z DSP na fiata stilo

 

jeden z kolegów używa OMP i mówi, że wszystko P&P ale ja tego nie testowałem to nie wiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam takie pytanie: Czy płyn Ferodo Racing, DOT 5,1 można zastosować do standardowego układu hamulcowego w wolnym ssaku? Pytam dlatego, ponieważ posiadam 2 litry tego specyfiku, a z instrukcji ciężko cokolwiek zrozumieć...

 

IMO można bez żadnych problemów. Jest to zwykły płyn cywilny o parametrach gorszych niż RBF660, więc nie ma żadnych przeciwwskazań. Poza tym zobacz jego opis na http://www.hamulce.net .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO można bez żadnych problemów. Jest to zwykły płyn cywilny o parametrach gorszych niż RBF660, więc nie ma żadnych przeciwwskazań. Poza tym zobacz jego opis na http://www.hamulce.net .

 

 

Faktycznie nie jest to cudo pierwszej klasy, ale jak już jest, to trzeba go wlac. Mam jeszcze pytanie dotyczace zalania- czy muszę przepłukac cały układ tym nowym płynem, zeby nie pomieszał się ze starym, czy swobodnie mogę spuscic stary i zastapic go od razu nowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy przejściu z oryginalnego płynu na RBF660 "płukali" układ tym ostatnim, natomiast nie wiem, czy jest to konieczne przy zastępowaniu płynu DOT5.1 (bo taki jest chyba OEM) innym płynem o tych samych parametrach. Natomiast na pewno przepłukanie pozwoli na usunięcie "starego" płynu zalegającego najbliżej tłoczków w zaciskach, co jest plusem samo w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem pęknięcia na moich tarczach. Przeczytałem sporo, ale mam mętlik w głowie. Co wybrać do klocków ATE, ktore mam nowe? Gładkie Brembo? ATE? TRW? A może coś innego? Ogólnie szukam coś w cenie pasztet, czyli raczej ta półka wchodzi w gre, którą wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem pęknięcia na moich tarczach. Przeczytałem sporo, ale mam mętlik w głowie. Co wybrać do klocków ATE, ktore mam nowe? Gładkie Brembo? ATE? TRW? A może coś innego? Ogólnie szukam coś w cenie pasztet, czyli raczej ta półka wchodzi w gre, którą wymieniłem.

 

 

Po przeanalizowaniu całego wątku na czele w stosunku cena jakość stoi gładkie Brembo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno się we wątku nic nie działo, to podpijamy :mrgreen:

 

Od tygodnia jeżdżę na nowym zestawie na przodzie (zacisk czterotłoczek WRX) :

- klocki, powrót do źródeł, czyli to co najbardziej mi leżało Hawk HP+ ,

- tarcze i tu eksperyment - również Hawk, a dokładniej to Hawk Quiet Slot (grube jakieś niezwykle, bo nie wiem czy mi się nie pomerdało ale jak zmierzyłem to miały 28mm :shock: ).

 

Układałem jak ostatnia picza, zgodnie z instrukcją, ze stawaniem na poboczu i wystudzaniem tarcz, nie zatrzymywaniem tarcz do "0" km/h z wciśniętym pedałem hamulca - a w AT nie jest to wcale proste (dohamowania przed światłami i postój na światłach na "rękawie" :roll: ) Dramatyczne przeżycie :mrgreen:

 

Efekty :

- hamulec jest taki, że przy mocnym wciśnięciu zjeżdżam z fotela ,

- czucie hamulca bardzo bardzo precyzyjne ,

- niestety nie piszczy :mrgreen: ,

- niestety nie bije koło sterowe :mrgreen:

 

Oczywiście, na razie hamulce dotarte i zestaw w początkowej fazie eksploatacji ale mocno jest OK. Może to sugestia ale hamuje po prostu zajebiaszczo - lepiej od zestawu Hawk HP+ i DBA4000+ i sporo lepiej od zestawu CL RC5+ i DBA4000+. Zadowolonym jak cholera :mrgreen::idea: 8)

 

O postępach będę meldował niezwłocznie :wink:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...