Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Herostrates napisał:

Ja przerobiłem już wiele tarcz DBA (nacinane, nawiercane, gładkie) w zacisku STI. Tanie nie są ale za każdym razem byłem bardzo zadowolony, zarówno do jazdy miejskiej jak i torowej sprawdzają się bardzo dobrze. Teraz mam złote nawiercane z przodu i czarne nacinane z tyłu. Nigdy nie było z nimi żadnego problemu. Kwestia dobrania tylko dobrego klocka pod twój styl jazdy.  

Te złote masz? https://www.autoracing.pl/p/71566/48537/tarcza-hamulcowa-dba-x-gold-nacinana-nawiercana-subaru-impreza-wrx-2-0-turbo-2001-przod-dba-tarcze-hamulcowe-uklad-hamulcowy-czesci-subaru.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, seba553 napisał:

U siebie mam dokładnie taką tarczę https://www.dbabrakes.eu/discbrakes/16674/DBA4654XS-10

 

O i stuknęło mi 2 tys odpowiedzi :)

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie z klockami hamulcowymi Jurid?

Podobno Jurid produkuje klocki na pierwszy fabryczny montaż dla Subaru, całkiem dobrze się to sprawdza, i jest to metoda, żeby delikatnie poprawić fabryczny hamulunek w Forku SG (aktualnie założona tarcza to TRW). Jakieś za, przeciw? Poproszę o wypowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem klocki i tarcze ATE. Nie należą do najtańszych ale jestem bardzo zadowolony. Tarcze są pokryte farbą która przy pierwszym hamowaniu się zdziera. Widać dbałość o szczegóły. Czy lepiej hamują ciężko powiedzieć, ale na pewno nie gorzej niż org. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten temat prawie od początku do końca,

 

mętlik w głowie

 

Może zrobimy ranking jakie klocki są odpowiednie i jakiś stosunek jakość i cena  ?

 

Z tego co doczytałem wygrywają klocki DS2500,

RC5+ bardzo dobre jak ktoś codziennie użytkuje auto a nie tylko raz na tydzień , chciałbym je kupić ale boje się odklejania okładziny od metalu

HP ceramic coś jak lepsza seria ?

HP+ bardzo dobry klocek

OMP lipa po bułki do sklepu

 

To wszystko granice 700 - 800 zł

 

Może jest jednak jakiś klocek dla amatora który jest nieco słabszy niż reszta wymienionych a za to tańszy i dobry ?

 

Co radzicie ? jakieś nowe spostrzeżenia ?

 

Klocek do szybkiej jazdy , miasto , autostrada , raz na rok TOR

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS2500 albo żółte EBC to najlepszy chyba wybór jeśli nie boli Cię wydać 800-1000 na klocki i chcesz cywilne z wyraźną domieszką sportu.

 

RC5+ są super i obecnie do kupienia za 550 za przód ale po ok. 20 kkm wymieniasz razem z tarczami. Jeśli kupisz z tańszymi tarczami to fajny konfig do przetestowania przez jeden sezon. Ponoć faktycznie muszą pracować często bo chłoną wodę itd więc do auta na weekendy i stojącego pod chmurką kiepski wybór.

 

Są jeszcze Hawki ale tu trudno mi się odnieść. Kupiłem w tym mies. auto (SpecB ) na którym są chyba 5.0 i hamuje to dobrze jak na cywila ale do brutalności RC5+ nie ma porównania. Choć ponoć to klocki które trzeba po męsku traktować a ja nie miałem okazji przetestować pełni ich możliwości.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Mintex mieszanka M1155 , kompromis cena/jakość
Mam takie klocki + tarcza Pizza Brakes po 25 tyś km zostało ich iż niewiele (tarcz i klocków) byłem w Kielcach Ułężu w Modlinie nic się nie pogięło i hamulec zawsze był pewny .
Jedyny minus to hałas , drą ryja jak towarowy w Koluszkach :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kowal napisał:

Jedyny minus to hałas , drą ryja jak towarowy w Koluszkach :)

U mnie DS2500 też piszą, ale raczej w danym zakresie wciśnięcia pedału hamulca, więc przy dojeżdżaniu do skrzyżowania tak hamuję, żeby piszczało jak najmniej :biglol: Za to przy porządnym depnięciu cicho są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a firma REMSA ?  Podobno robią klocki dla wielu znanych firm

Ogólnie to mam tarcze nawiercane Zimmermann ( tak wiem wiem lipa ) i wpadłem na pomysł żeby kupić teraz typowe budżetówki a na wiosnę  wymienić cały komplet ( tarcze gładkie  + klocki ) .

 

Gdzieś w którymś wątku przeczytałem że nie można łączyć tarcz nawiercanych z miękkimi klockami. Na logikę to myślę na odwrót , skoro tarcza lipa to nie dawałbym twardych klocków. 

 

Czy ktoś to może potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2018 o 22:10, seba553 napisał:

Zastanawiam się czy nie włożyć nacinanych albo nawiercanych, żeby lepiej ciepło odprowadzały...

 

W dniu 6.09.2018 o 22:46, Turbo napisał:

Nic to nie daje poza względami estetycznymi ;) 

 

Guru hamulcowy z hamulce.net mówi, że daje ale dopiero przy dużej tarczy ok. 350 mm i więcej.

W dniu 23.09.2018 o 19:56, rybex napisał:

Z tego co doczytałem wygrywają klocki DS2500,

RC5+ bardzo dobre jak ktoś codziennie użytkuje auto a nie tylko raz na tydzień , chciałbym je kupić ale boje się odklejania okładziny od metalu

HP ceramic coś jak lepsza seria ?

HP+ bardzo dobry klocek

OMP lipa po bułki do sklepu

 

Klocek do szybkiej jazdy , miasto , autostrada , raz na rok TOR

 

 

 

 

To wszystko jest względne co piszesz. Ja założyłem OMP, na torze w Tychach zagrzałem je że aż dym z klocków leciał, ale się nie spaliły i po wychłodzeniu nadal hamują. Wg mnie jest to klocek trochę lepszy od seryjnego, coś jak DS2000 a znacznie tańszy. Wiadomo, że to nie top, ale przy mojej jeździe podobnej do Twojej "Klocek do szybkiej jazdy , miasto , autostrada , raz na rok TOR" mi on wystarcza w GT,ku. HP ceramic to wg mnie dużo lepszy od serii klocek i nie chodzi o siłę samego hamowania a wielokrotność i powtarzalność. Tam gdzie seria już puchnie tam ceramic jeszcze hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2018 o 11:19, KotMorderca napisał:

HP+ piszczą bardzo - nie nadają się na daily,.

HPS 5.0 piszczą w stopniu jakiego ja oczekuję od hamulców. Czasem i cicho - nie przeszkadza i poprawia humor kiedy akurat sobie wyobrażasz że do roboty jedziesz wurcem :D

HP+ zmieniłem po 2 miesiącach bo nie mogłem przeżyć tego pisku :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Co polecicie do Hawkow HP+? Przeznaczenie cywilne ale tor powiedzmy raz w miesiacu, moze rzadziej

auto to STI my05

 

Koocki spelnily swoja rola na wczorajszym torze bo hamowaly niesamowicie, ale po dniu jazdy slychac tarcie na przedniej osi i tarcze wygladaja jak ponizej

123AC2F2-9114-4842-92B4-09814C48C048.jpeg

BCB55867-368D-4336-A8B9-B30DAA5DF49F.jpeg

Edytowane przez furiousmajkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie do Hawkow HP+? Przeznaczenie cywilne ale tor powiedzmy raz w miesiacu, moze rzadziej

auto to STI my05

 

Koocki spelnily swoja rola na wczorajszym torze bo hamowaly niesamowicie, ale po dniu jazdy slychac tarcie na przedniej osi i tarcze wygladaja jak ponizej

123AC2F2-9114-4842-92B4-09814C48C048.thumb.jpeg.b99a1934c59b56c59c17a97c9d218e26.jpeg

BCB55867-368D-4336-A8B9-B30DAA5DF49F.thumb.jpeg.3f26a3a60d524aeb63f8d1d2f2053591.jpeg

Mam do sprzedania hp+ na tył do sti jak byś chciał, dla mnie za bardzo hałasują default_wink.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...