Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

to ja dodam jeszcze zdanie o klockach z forestera mam u siebie ebc czerwone i ostatnio próbowałem dogonić sti .... :evil:

w efekcie miałem kilka hamowań ze 140 i po dojechaniu do kolejnych świateł klocki zaczęły sie ..... kopcić. Jednak nie straciły nic ze swojej skuteczności. Nie zauważam żadnego zeszklenia itp. Problem był później z czyszczeniem felg ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
podrobki do subaru nigdy!po drugim mocnym hamowaniu auto jedzie dalej.... :!:

Z cała pewnośćią zestaw EBC bedzie lepiej hamowal jak oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrobki do subaru nigdy!po drugim mocnym hamowaniu auto jedzie dalej.... :!:

Z cała pewnośćią zestaw EBC bedzie lepiej chamowal jak oryginał.

 

ja bym wolal zeby bardziej buraczyl :mrgreen: :roll:

 

świnia :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrobki do subaru nigdy!po drugim mocnym hamowaniu auto jedzie dalej.... :!:

 

na oryginalach tez ;)

 

Ja mam tarcze Tarox'a i klocki orginały(miałem założyc Ferrodo,ale nie sprowadzili mi na czas i poszły orginały). Zjechałem jak na razie na tym zestawie 1,5 tyś i jest ( nie wiem jak by było na lepszych klockach) super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki tar-ox .114 i tarcze tar-ox G88. Klocki przeżyły 14.000 km od poprzedniego przeglądu, w tym wycieczkę na Nurburgring i jazdę po samym torze, na którym cały układ hamulcowy dostaje straszliwie w łeb. Nic nie bije, nic nie stuka, czasem zapiszczą, po paru (niepotrzebnych :mrgreen:) ostrzejszych hamowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki tar-ox .114 i tarcze tar-ox G88. Klocki przeżyły 14.000 km od poprzedniego przeglądu, w tym wycieczkę na Nurburgring i jazdę po samym torze, na którym cały układ hamulcowy dostaje straszliwie w łeb. Nic nie bije, nic nie stuka, czasem zapiszczą, po paru (niepotrzebnych ) ostrzejszych hamowaniach.
a jakim masz plyn? I czy masz przewody w stalowym oplocie (rozmawialismy o tym na cynie) czy dopiero planujesz je zakupic?

 

Musze cos porobic u siebie bo po kilku bardzo szybkich okrazeniach na ulezu - zagotowal sie plyn hamulcowy i pedal wpadl w podloge :( - Nie ma jak hamerykanskie dot.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dojrzalem wlasnie do decyzji zeby polepszyc hamowanie w WRX MY06. Zajalem sie tematem przegladajac oferty w sieci i czytajac. Posluchalem co ma do powiedzenia kolega z serwisu i co robia inni. No i oczywiscie duuuuuzo jest pytan bez odpowiedzi. :wink:

Co chce uzyskac: wyraznie lepsze hamowanie. Nie powiem ze skuteczniejsze bo w koncu standardowe hamowanie jest skuteczne ale oczekiwalbym wiekszej pewnosci pod noga coby auto bardziej deba stawalo. Nie upalam namietnie samochodu, auto sluzy do codziennej jazdy wiec nie potrzebuje wyczynowych hamulcow. Nie chce tez nie miec hamowania jak hamulce sa nierozgrzane. Chce po prostu wprowadzic jakis upgrade.

I pytania ktora droge wybrac:

a. czy kupic caly gotowy kit i jesli tak to jaki?

b. czy tylko zmienic tarcze i klocki zostawiajac cala reszte w standardzie?

 

Moje kumanie podpowiada mi druga opcje. I teraz sie zaczyna: czy tarcze maja byc nawiercane i nacinane czy wogole bez naciec i nawiercen? Slyszalem ze te nawiercane sa glosne, szybciej sie wykrzywiaja etc.

Czy klocki moga byc z innej parafii jak tarcze? Domyslam sie ze tak. Po glowie chodzi mi EBC, Tarox. Slyszalem tez pozytywne opinie o niejakim Zimmermanie.

 

Co macie u siebie i ktora opcje najlepiej wybrac. Caly czas pamietajac ze nie szukam wyczynu a jedynie znacznego poprawienia hamowania i ciekawszych wrazen z tym zwiazanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek K, kup sobie zestaw D2. W ogóle problem hamulców zniknie, a jak nie upalasz nadmiernie auta i chcesz pojeździć kilka lat to tarcz do końca nie będziesz musiał wymieniać. :mrgreen: Hamulców nigdy za dużo, a nie będziesz musiał się wiecznie zastanawiać jakie klocki, jakie tarcze, a może tamte byłyby lepsze, a może nie, oj chyba złe kupiłem itp. Tu jest sprawdzone i pewne rozwiązanie. No i będziesz miał 2 razy więcej "tłoczków" niż STI. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...