Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze na jeden mały OT sobie pozwole :

 

swrt555 jeśli twój pierwszy post o hamowaniu uznasz za "skrót myslowy" to łokieć niech bedzie " naduzyciem semantycznym" :mrgreen:

co do : "Będę takich tępił czy Ci się podoba czy nie." a rób co chcesz ale nie dziw się kiedy ktoś ocenia twoje postepowanie. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie teoretyzujemy a mielismy wg topicu szukać klocków do Imprezy....

 

To jeszcze mi powiedzcie czemu hamujac lewa noga (zaczynam hamowac lewa jest ok, odpuszczam i wciskam drugi raz ) pedal robi sie twardy jak kamien i zero reakcji (bo wlasciwie nie da sie go wcisnac (dopiero jak odpuszce gaz i znow dodam zaczyna byc ok znow na jedno hamowanie). Pierwszy raz sie z czyms takim spotykam.

Wy tu śmichy-chichy sobie robicie z łokci, iskier, korsykańskich klocków i atmosfera, jak w stolicy 7 bm. a tu Sykstus ma problemy z hydrauliką i już mądrale pouciekały...

Hydraulika - wg encyklopedii wiem wszystko - połączenie kibla z Wisłą.

Najpierw miękki, potem twardy ? Ja bym się tym nie chwalił. To norma.

A o czym tu rozmawialiśmy ???

Sykstusie, a odpowietrzał Ty kiedykolwiek hamulce ?

A było najpierw mientko a potem tfardo ?

I wyleciał potem rurką płyn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw miękki, potem twardy ? Ja bym się tym nie chwalił. To norma.

 

No najpier mietki potem twardy, ale to zalezy od postepowania z "nim" :mrgreen:

 

Sykstusie, a odpowietrzał Ty kiedykolwiek hamulce ?

 

W imprezie nie :) W maluchu 10 lat temu sam to potrafilem zdzielac :mrgreen: A tak na powaznie to nie byly odpowietrzane zmienilem tylko tarcze i klocki (te ktore od Ciebie bralem - brembo+ferodo racing) Musze chyba wrocic do fachowcow ;)

 

Ferodo chyba wymienie przy okazji plyn hamulcowy co sadzisz? I chyba zglosze sie tez po tylne hamulce bo ta tarcza prawie zardzewaiala ;)

 

Masz turbodoładowane auto, musisz mieć podciśnienie w dolocie żeby serwo było zasilane podciśnieniem.

 

Az napisz [po polsku tak dla lajkonika ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwo działa na podciśnienie, jak hamujesz prawą nogą normalnie to zamykasz przepustnicę i masz to podciśnienie więc wszystko oki. Jak masz turbo i hamujesz lewą czyli nie zdejmujesz kapcia z gazu (bo jak byś zdejmował to jaki sens używać lewej do hamowania), w dolocie masz nadciśnienie i hamulec działa tak jakbyś nie maiał wspomagania serwo wyłączone podobnie jak na zgaszonym silniku. Comprende ??

 

PS Przepraszam Az za wcięcie się ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az napisz [po polsku tak dla lajkonika ... :mrgreen:

 

 

Niknie Ci wspomaganie hamulca bo ciśniesz oba pedały na raz, w dolocie jest nadciśnienie więc nie jest uzupełniane ciśnienie w serwie. Dlatego Cossies i Mazda GT-R miały wspomaganie z elektryczną pompą hydrauliczną. Dlatego też N-kowe samochody nie mają wpsomagania hamulca - bo nie ma z czego go zasilać - auto ma ALS i podciśnienia w dolocie na odcinku nie ma prawie nigdy. Zobacz zejak odpuścisz na chwilke gaz to CIhamulec wróci. W wolnossących z małą pojemnością serwa jest podobny problem - po paru zakrętach jechanych z lewą znika wspomaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niknie Ci wspomaganie hamulca bo ciśniesz oba pedały na raz, w dolocie jest nadciśnienie więc nie jest uzupełniane ciśnienie w serwie.

 

Zobacz zejak odpuścisz na chwilke gaz to CIhamulec wróci.

 

No i nastala jasnosc :) Dzieki Peter77 i dzieki Az :) Z jednej strony dobrze z drugiej lipa bo cala nauka lewej poszla w gwizdek ...

 

Jest jakies obejscie tego? ;) Tak mi dziwnie bez lewej, jak sobie z tym radzicie?

 

Zgadza sie jak odpuszczam gaz jest ok ale znowy tylko na jedno hamowanie ;) :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta: Można, bo zmienia się tylko kierunek, a nie wartość.

 

 

ale przecie nie mówi sie zasilić masą .

 

sykstus sprawdź sobie to serwo może jakieś nie szczelne, albo coś nie tak z tym hamowaniem lewą, powinno spokonnie wystarczyć na 3 - 4 razy, a i pytanie: ile razy w jednym zakęcie naciskasz hamulec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakies obejscie tego? ;) Tak mi dziwnie bez lewej, jak sobie z tym radzicie?

 

Mnie się wydaje, że po prostu nie jest to tak potrzebne.

Jeżdżąc ostrymi ośkami, też nie wyobrażałem sobie szybkiego przejechania zakrętu bez asekurowania się stale lewą. Teraz też zresztą sobie nie wyobrażam, ale już nimi nie jeżdżę, czego chwilami bardzo żałuję, bo cholernie lubię takie dzikusy...

W czterołapie nie jest to aż tak konieczne, przynajmniej w moim, ignoranta, odczuciu.

Oczywiście czasem trzeba trochę lewą przytrzymać, kiedy na przykład zakręt się zacznie zacieśniać, ale ogólnie najlepiej kieruje mi się gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecie nie mówi sie zasilić masą .

Ale sterowanie masą jest całkiem popularne, np. wyjścia typu otwarty kolektor, o ile się nie mylę wtryskiwacze w subarakach też są masą sterowane. Przepływ prądu to tak naprawdę ruch elektronów, a te jak wiemy podążają od minusa do plusa a nie odwrotnie :) Tak więc "zasilić podciśnieniem" albo "zasilić masą" nie jest może zbyt szczęśliwe, ale nie odbiega od prawdy :) Cóż poradzić, że do wykonania jakieś tam pracy trzeba ssać a nie dmuchać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sykstus sprawdź sobie to serwo może jakieś nie szczelne, albo coś nie tak z tym hamowaniem lewą, powinno spokonnie wystarczyć na 3 - 4 razy, a i pytanie: ile razy w jednym zakęcie naciskasz hamulec ?

 

Sprawdze, sprawdze :) Przy drugim nacisnieciu robi sie sztywny, w zyciu nie starczy na 3-4 :???: Hamuje w zakrecie nie wiecej niz 2x ... Chyba ze jais dziwny zacisk to zdarzylo sie 3... (generalnie to jest tak ze mam wcisniety gaz, asekuruje sie lewa, w pewnym momecie odpuszczam i jak chce auto przytrzymac znowu lewa to juz sie nie da)

W osce byla zupelnie inna bajka tak jak napisal Jarmaj, a oska mocna byla ;)

 

Chyba czeka mnie zima nauka operowania gazem bez lewej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sykstus - wielu "fachowców" odjazdy 4WD używa pedałów naprzemiennie. NIemniej wygląda mi że masz nieszczelne serwo albo przewód podciśnienia.

 

z ciekawości przeprowadziłem sprawdzian na prostej starcza podciśnienia na 3 a nawet 4 nacisnięcia hamulca. Na zakrętach jest tak jak pisze Azrael raz a i to sporadycznie.

 

Dzieki za wskazowki, pojde tym tropem :) Mie ma to jak pomoc forumowiczow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sysktus, zima za psaem więc pojedziemy sobie do Skarbimierza i zrobimy jakiś fajny tor. Ja też maiłem odruch z lewą nogą ale jakoś w subaru przestałem ją cisnąć. Czasami sie asekuruję. A ustawiam auto do zakretu najpierw hamowaniem (normalnym nie lewą) z połączeniu z ruchami kierwonicą a później w zakręcie tylko operowanie gazem( jak się da to w podłogę :twisted: ). W sumie proste :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

temat pewnie oklepany ale się zapytam bo może są jakieś nowe spostrzeżenia.

Szukam klocków na przód zaciski EU 4 tł, tarcze Blackdiamond nacinane nawiercane. Te co mam to Ferrodo DS Perf. są w miarę ale nie mam porównnia do innych, jazda po mieście i raz na miesiąc jakieś Bemowo czy Ułęż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

temat pewnie oklepany ale się zapytam bo może są jakieś nowe spostrzeżenia.

Szukam klocków na przód zaciski EU 4 tł, tarcze Blackdiamond nacinane nawiercane. Te co mam to Ferrodo DS Perf. są w miarę ale nie mam porównnia do innych, jazda po mieście i raz na miesiąc jakieś Bemowo czy Ułęż.

 

Ja obecnie Ferodo Racing (DS 2500) przod i Ferodo Racing (DS 2500) tyl (tercze brembo) zestaw super, zdecydowanie przyjemniejszy od serii, choc po zmanie tylu na Racing przydalo by sie chyba zalozyc DS 3000 na przod, choc narazie nie jest uciazliwe ale bylo nie bylo tyl sie dopiero uklada. Autko to WRX EU Spec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...