Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swoim forku mam na przodzie tarcze Howk+klocki HPS a na tyle DBA s4000 T3+klocki HPS. Jak dla mnie super. Zestaw hamuje bardzo dobrze, jest cicho (nic nie piszczy)  i nie ma nadmiernego zużycia tarcz. Do cywilnej, codziennej jazdy jak dla mnie jest bardzo ok. Trudno obecny zestaw nawet porównać z tym co mali Japończycy  założyli w fabryce - hamulce były po prostu kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli biore HPs, pytanie tylko takie. Czy przy tarczy OEM i dwutłoczkowym zacisku te klocki podejda tez do 4-ro tłoka (gdyby sama zmiana klockow niewiele dała i kupiłbym 4-to tłoka to czy te same klocki beda pasowały) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na własnej skórze, bo to trochę subiektywne mimo wszystko, każdy inaczej jeździ i czegoś innego oczekuje np od hamulców. Ja właśnie chcę sprawdzić to u siebie i idąc za radą bardziej ogarniętych wrzucę najpierw na OEM tarcze HPSy, gdyby to było mało to następnym krokiem będą HP+, a gdy i to zawiedzie to dopiero wtedy będę myślał co robić dalej z heblem. Napisałeś, że się nie ścigasz, nie upalasz, więc może inwestycja w dobry klocek będzie optymalna?

 

Pozrawiam

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

decyzja podjeta co do klockow, wlatuja HPS 5.0 (pod dwutłoka) , pytanie teraz tylko o tarcze -  gładkie brembo, Zimmermann standard coatz czy  EBC standard ? ewentualnie jeszcze textar, ale do nich trzeba by troche dopłacic i przy mojej jezdzie to juz chyba przerost formy nad trescia ?

Edytowane przez mulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
11 godzin temu, Qóba napisał:

Krótkie i pewnie proste pytanie - tarcze na tył do WRX (zacisk seria), brać TRW czy droższe o stówkę Brembo?

Brembo przez wielu są sprawdzone. TRW nie wiem, ale nawet jak kupisz i  pokrzywisz to najwyżej wymienisz na Brembo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w tym czy malowane czy nie

aha, i dużo inaczej hałasują brembo vs trw przy RC5+

Przy TRW WoWoWoWoWoWoWoWoWoWoWoWoWoWo jakby odlew był rożny w rożnej części rarczy

przy Brembo jest Wooooooooooooooooooooooooooooo

 

w obu przypadkach zero bicia

 

Jak dla mnie lepiej zachowują się bremo ale to może też być kwesta być możne nowszej mieszanki RC5+ - parę lat stare już jeździły.

 

no i co najważniejsze: -17stC a RC5+ dalej hamują jak opętane :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby całkiem nie utknąć pośród 140 stron, może ktoś podrzuci na szybko:

 

Szukam zestawu do całkowitej serii L IV 2.0NA kombi :) zestaw zupełnie cywilny ale do dynamicznej jazdy po mieście i w razie czego "zhamowania" z 180- 200kmh podczas tras.

 

Przeglądając temat widzę, głównie opinie do H6 lub innych WRX'ów stąd moje pytanie może mi skrócić poszukiwania.

 

Zestaw P+T, tarcze + klocki. Jakby ktoś w ogóle konkretnymi modelami/numerkami sypnął było by miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2018 o 20:53, KotMorderca napisał:

Założyłem tarcze DBA 4000 + klocki Hawk HP+ i ten zestaw okazał się BARDZO głośny. Przejechałem na nich 200km i absolutnie nic się nie zmieniło jak na razie.

Te klocki takie są czy problem leży gdzieś indziej? 

takie są. Możesz jeszcze sprawdzić czy masz blaszki pomiędzy klockiem a tłoczkiem, ale raczej przyzwyczaj się do pisku. Jak ma dobrze hamować to nie oczekuj komfortu dźwiękowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, poczytałem i wątek naprawdę ciekawy, co powiecie na zestaw zimmerman standard +hawk hps 5.0 do obka 3.6? Może polecicie coś innego? Normalna jazda, czasem szybciej na autostradzie

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamin napisał:

Koledzy, poczytałem i wątek naprawdę ciekawy, co powiecie na zestaw zimmerman standard +hawk hps 5.0 do obka 3.6? Może polecicie coś innego? Normalna jazda, czasem szybciej na autostradzie

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
 

miałem ten sam dylemat tyleze do WRX i taki zestaw kupilem tyleże z tarczami EBC standard

Edytowane przez mulec
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu w dużej mierze wątku, stoję przed wyborem. Do gładkiej tarczy brembo jaki klocek?

Mam 2 opcje:

1. Hawk Ceramic

2. OMP Road & Sport

Auto GT z seryjnym 4tłoczkiem.

Zależy mi na tym, żeby lepiej hamowało i nie koniecznie na torze, tylko w normalnym użytkowaniu. Testował ktoś obie opcje może i ma jakieś porównanie? Ja miałem OMP wcześniej i było poprawnie - może lekko tępawo - a wolałbym żeby hamulec był ostrzejszy. Czy Hawk Ceramic spełni takie oczekiwania? Bo OMP to połowa ceny Hawk i pytanie czy odczuję różnicę i warto dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz blaszki wyciszające?
Do Forka żony wpadły właśnie CL RC5+. Używki które klient kazał zdemontować krótko po montażu bo hamowało ponoć głośno jak pociąg. Warsztat je zaproponował dla mnie z tego powodu na próbę.
I jestem rozczarowany - nue halasują prawie wcale. Pisku nie ma nic a,nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dr.elich napisał:

Masz blaszki wyciszające?
Do Forka żony wpadły właśnie CL RC5+. Używki które klient kazał zdemontować krótko po montażu bo hamowało ponoć głośno jak pociąg. Warsztat je zaproponował dla mnie z tego powodu na próbę.
I jestem rozczarowany - nue halasują prawie wcale. Pisku nie ma nic a,nic...

Piszesz warsztat. Kartuska, czy jest u nas w zanadrzu jeszcze ktoś inny ogarnięty w Subaru?

Druga sprawa: czy u Ciebie (u żony) są blaszki?

Może jak się dotrą i dopasują do nowych tarcz,  zaczną piszczeć :) ...czego nie życzę. 

Edytowane przez rydzada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...