Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, dr.elich napisał:
10 godzin temu, dr.elich napisał:
To jest poprawny sposób montażu tych blaszek. Do TRW pod czterotłoczek dodają, ale jak jest z brembo to nie wiem.

Kurde miał być znak zapytania po blaszek. AdaSch tak to ma być poskładane? Jedna blaszka na drugiej?

 

Tak to jest poprawne ułożenie tych blaszek po dwie na jeden klocek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dr.elich napisał:
12 godzin temu, dr.elich napisał:
To jest poprawny sposób montażu tych blaszek. Do TRW pod czterotłoczek dodają, ale jak jest z brembo to nie wiem.

Kurde miał być znak zapytania po blaszek. AdaSch tak to ma być poskładane? Jedna blaszka na drugiej?

Tak, potwierdzał mi to Marek z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zdziwieniu i niekrytej radości blaszki pomogły!!! :yahoo::yahoo::yahoo:Ogólnie to wcześniej po zamontowaniu słynnych RC5+ tak "po prostu" prosto na zacisk przy każdym hamowaniu darły ryja mniej więcej tak: https://www.youtube.com/watch?v=4y-h4UbEK_Y

 

Po zamontowaniu tych magicznych blaszek od Brembo jest duuuuuużo lepiej. Zwykle klocki nie hałasują zupełnie! Czasem zdarzy im się zapisnąć zaraz przed zatrzymaniem ale ciszej niż poprzednio i bardzo rzadko. Zwykle jest tylko taki cichy dźwięk hamowania i tyle.

 

Te podkładki, które idą bezpośrednio na klocek, są z jednej strony wykończone czymś czarnym, jakby jakimś cienkim tworzywem sztucznym czy gumą.  Na krótsze krawędzie metalowej podstawy klocków nałożyłem pastę miedzianą, które przyszła w zestawie (zgodnie z tą instrukcją: https://www.knsbrakes.com/c/brake-pad-replacement). Żałuje, że nie dałem jej więcej, bo trochę mi się jej usunęło przy wsuwaniu klocków. Na tej stronie jest swoją drogą informacja, że klocki drogowe mają dwa podkładki a klocki wyczynowe/sportowe żadnych... W kwestii siły hamowania nie odczułem różnicy. Ogólnie polecam :D

IMG_20171229_154716.thumb.jpg.70533d01343d9b7dcbff54da21f7ae00.jpgIMG_20171229_165748.thumb.jpg.bf5c5a39dc6cd8149ada820a615eeaf0.jpg

Edytowane przez maver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc i dobrą radę, najlepiej popartą doświadczeniem a nie zasłyszanymi opiniami.

 

Potrzebuję tarcze i klocki na przód do mojej cywilnej Imprezy WRX GH na standardowy zacisk dwutłoczkowy z tarczą 294mm.

Po lekturze forum doszedłem do wniosku, że dla mnie powinny być dobre tarcze gładkie BREMBO 09.9077.11 + klocki FERODO DS2500 FCP1639H

natomiast w zaprzyjaźnionym lokalnym serwisie przekonują mnie do

tarcz nawiercanych Zimmermann SPORT COAT 530.2458.52 + klocki EBC YELLOW STUFF DP41661

 

Co wybrać do cywilnej jazdy do jednak dość szybkiego auta?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką kombinację zamontowali koledze biblak w wolnossacej Imprezie z swutłoczkiem - stąd pewnie Tobie też polecają. Ponoć hamuje to nieporównywalnie lepiej niż OMP które włożyłem do czterotłoczka ale to żadna dla Ciebie informacja. Może poproś kolegę by Cię przywiózł - to mój dobry znajomy, podejrzewam, że się zgodzi jak znajdzie czas.

Dlaczego nie 4tłoczek?

Z tych 2 zestawów wybrałbym co tańsze, ze wskazaniem na DS2500. Miałem DS2000 i było super. Ale o opinie typu widzimisię nue prosiłeś więc uznajmy, że tego nie napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, faza20 napisał:

Proszę o pomoc i dobrą radę, najlepiej popartą doświadczeniem a nie zasłyszanymi opiniami.

 

Potrzebuję tarcze i klocki na przód do mojej cywilnej Imprezy WRX GH na standardowy zacisk dwutłoczkowy z tarczą 294mm.

Po lekturze forum doszedłem do wniosku, że dla mnie powinny być dobre tarcze gładkie BREMBO 09.9077.11 + klocki FERODO DS2500 FCP1639H

natomiast w zaprzyjaźnionym lokalnym serwisie przekonują mnie do

tarcz nawiercanych Zimmermann SPORT COAT 530.2458.52 + klocki EBC YELLOW STUFF DP41661

 

Co wybrać do cywilnej jazdy do jednak dość szybkiego auta?

 

 

Jak nie ma dużej różnicy w cenie, to zdecydowanie polecam pierwszą opcję. Sprawdzona przez wielu, w tym przeze mnie chyba w trzech już autach.

Zimmermanny też kiedyś miałem. Nie pogiąłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, skwaro napisał:

Zimmermany w takim rozmiarze w poprzednim forku pogiąłem po 2000km...

Przy jakim klocku i jaki rodzaj eksploatacji auta?

24 minuty temu, dr.elich napisał:

Dlaczego nie 4tłoczek?

Bo trzeba za niego zapłacić :) a podobno niewiele daje poza efektem wizualnym.

 

24 minuty temu, dr.elich napisał:

Z tych 2 zestawów wybrałbym co tańsze

Zestaw Brembo + Ferrodo jest około 300 zł tańszy

 

24 minuty temu, rydzada napisał:

Jak nie ma dużej różnicy w cenie, to zdecydowanie polecam pierwszą opcj.

Dziękuję za tą opinię.

 

18 minut temu, diuk napisał:

zimmermany nawiercane miałem - pogiąłem

tutaj też pytanie, przy jakim klocku i rodzaju eksploatacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, faza20 napisał:

Przy jakim klocku i jaki rodzaj eksploatacji auta?

 

Z DS2500, torowania nie było, raczej żwawa jazda. Potem tarcze zmieniłem na gładkie Brembo + DS2500 i tych już nie pogiąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, faza20 napisał:

 

tutaj też pytanie, przy jakim klocku i rodzaju eksploatacji? 

 

u mnie mógł być jeszcze inny problem - brak hamowania z tyłu. no ale efekt jest taki, że zimmermany nie wytrzymały, a brembo, piszczą jak w PKSie , ale wytrzymały przez pewien okres brak hamowania z tyłu.

 

poza tym na engineering explained zostało stwierdzone, że przy obecnej technologii klocków hamulcowych nawiercane tarcze nie mają już sensu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Koledzy prośba o poradę. Przymierzam się do wymiany hamulców z przodu w Legacy 3.0 spec ponieważ powyginały mi się tarcze. Myślę nad pozostawieniem oryginalnych zacisków ale na wymianie tarcz i klocków. Z tego co udało mi się znaleźć to spec ma tarcze 316 mm.

dodam, że samochód służy do jazdy codziennej nie na tor, aczkolwiek cenię sobie dobre hamulce.

Możecie polecić jakieś dobre tarcze i klocki w tym rozmiarze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, andrzej080985 napisał:

Cześć,

 

Koledzy prośba o poradę. Przymierzam się do wymiany hamulców z przodu w Legacy 3.0 spec ponieważ powyginały mi się tarcze. Myślę nad pozostawieniem oryginalnych zacisków ale na wymianie tarcz i klocków. Z tego co udało mi się znaleźć to spec ma tarcze 316 mm.

dodam, że samochód służy do jazdy codziennej nie na tor, aczkolwiek cenię sobie dobre hamulce.

Możecie polecić jakieś dobre tarcze i klocki w tym rozmiarze?

 

Ja w swoim mam gładkie Zimmermanny + klocki Textar + Motul RBF660. Do codziennej (nawet dynamicznej) jzdy całkowicie wystarczają:)

Jeśli chcesz coś lepszego (ale nie bardzo drogiego) to załóż gładkie Brembo + klocki Hawk/Ferodo DS2500/-Carbone Lorraine + Motul RBF660. Możesz założyć przewody w oplocie (koszt około 500zł) ale do codziennej jazdy obejdzie się.:yahoo:

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, respect napisał:
3 godziny temu, dcd84 napisał:

locki mają/mogą mieć taki luz jak w nagraniu?

Jak ruszam nimi to jakbym słyszał kastaniety...

Nadmienię, że tarcze mają nieco ponad 22mm grubości.

Depnij w hamulec i sprawdż potem.

 

Dokładnie, naciśnij hamulec i później sprawdzaj. Taki luz jak pokazujesz to efekt cofnięcia tłoczka w zacisku, np przekręcałeś zwrotnicą za zacisk i mimowolnie wcisnąłeś tłoczek. Druga kwestia jest taka, że musisz mieć miedzy klockami a jarzem hamulca blaszki, które centrują klocki i powodują że się nie przemieszczają. W  pierwszych sekundach nagrania widać że są ale pewny nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...