Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, elmo napisał:

RC są z tego co pamiętam tańsze, ale trzeba brać pod uwagę, że dużo szybciej się zużywają, oraz znacznie bardziej zjadają tarcze. 

A to diabły darmozjady jedne ;) ale może dam im szansę przy kolejnej wymianie. Albo na dobicie tarcz jak się będą ku końcowi miały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam Mikody, miałem w kilku autach i sprawdzaly się dobrze. Były głośne przy hamowaniu ale spełniały swoje zadanie. W połączeniu z miękkim klockiem hamowaly bardzo dobrze w cięższym aucie na zwykłym zacisku. Na pylenie nie zwracałem uwagi, czasem piszczaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zostało mi po poprzednim właścicielu przód/tył, tarcza/klocekm TRW/TRW -moja opinia - nie hamuje to poprawnie w tym aucie. Czytałem wątek z zamiarem zakupu zacisków od STI, ale okazuje się że można coś z 4 tłoczka i 2 tłoczka wycisnąć.

Mam kilka pytań,

1. Jak się ma bezpośrednie porównanie RC5+ do HP+ ?

2. Prawdopodobnie postawie na RC5+. Przód wymienię kompletny z tarczami brembo, ale z tyłu jest prawie cała tarcza TRW jak uważacie, dojechać ją RC5+, czy nie dziadować i też wrzucić komplet z nową tarczą brembo na tył, ze względu na agresje RC5+ :) ? edit - tarcze Brembo na tył kosztują niewiele, także ten punkt został wyjaśniony.

3. Poza polecanym zestawem (gładkie brembo i RC5+) wspominaliście w wątku o "droższych" tarczach DBA, jaki konkretnie model polecacie- tego nie wyłapałem i czy będą ok pod RC5+ lub HP+ ?

4. Czy w WRX podczas popularnej wymiany Zacisków na Brembo STI tylko z przodu, czyli 6POT przód i 2 POT tył nie zaburza się balansu siły hamowania? Oczywiście przy założeniu, że tarcza i klocek przódu i tył tej samej  jakości?

 

Dzięki wielkie.

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez Zarak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kartonie jaki dostałem od poprzedniego właściciela razem z autem znalazłem takie oto klocki w stanie bdb.
Co to jest i czy warte są montażu, czy to jakiś szmelc?
Mój poprzednik kupił auto z tymi klockami i zamienił je na DS2500 na których ja aktualnie jeżdżę.
e3a8f74c9536e8aacf32183467023270.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spróbowałem budżetowego rozwiązania w postaci klocków firmy Remsa.

Porównuję do tego na czym jeździłem na czterotłoczku, zawsze tarcza gładka brembo:

- Hawk HPS - tragedia, nie hamują, kosztują majątek i w dodatku wolno się zużywają więc zmiana na lepszy model trwa długo

- RC5+ - po prostu bez konkurencji, mega hamowanie, bardzo późno blokują koło, więc i skuteczność hamowania dużo lepsza niż konkurencja, niestety poza pierwszymi na których kupiłem forestera, każde następne piszczały jak zarzynane świnie

- TRW - podobne do Hawków, tyle że dużo tańsze. Za tą cenę mogą być

- Remsa - fakt, że już na innym aucie, bo w GT. Przy cenie poniżej 200zł za komplet są bezkonkurencyjne. Nie jest to RC5, ale hamują poprawnie, nie blokują za wcześnie koła, siła hamowania na pewno lepsza niż TRW które wywaliłem wkładając Remsy

Jeśli ktoś szuka rozwiązania mocno budżetowego, to zdecydowanie polecam Remse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.11.2017 o 16:44, maver napisał:

RC5+ = krew z uszu

lub zawodzenie dusz potępionych... najlepsze, że czytam sobie zagraniczne fora, np. GTR'a i tam piszą, że RC5+ jest wyjątkowo cichy... @pmlody też wspomniał, że miał w forku ciche RC5+, a potem kupił nowe i już piszczały. Moje piszczą od początku, ale za to jak hamują i jakie katowanie wytrzymują - poezja (i wcale nie zjadają tak masakrycznie tarczy) :) Ciekawi mnie, co gdyby kupić np. w Australii i zobaczyć czy nie dostajemy "innej" mieszanki ;)

Edytowane przez PR7EMEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PR7EMEK napisał:

@pmlody też wspomniał, że miał w forku ciche RC5+, a potem kupił nowe i już piszczały.

Potwierdzam - 100% tak samo ale jakby te nowe jeszcze lepiej hamowały

 

nadal nie znam niczego lepszego w tych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że Cl5+ hamuje rewelacyjnie w złotych Brembo i dużo lepiej niż DS2500, ale też drą ryja strasznie. Natomiast wstawienie blaszek bardzo pomogło. Potrafią jeszcze czasem delikatnie zapiszczeć przy delikatnym hamowaniu, ale jest znośnie i o niebo lepiej niż bez blaszek. Niestety oem blaszki są praktycznie niedostępne, z tego co wiem Carfit ma ostatni komplet, który im przyszedł z JP. Ja kupiłem od Brembo w UK i te nadal są dostępne. Poniżej zdjęcie z numerami jakby ktoś chciał zamówić. 98244b6a428362b1478c51f1a42d9f54.jpg&key=8d19129c44cb6b71f281b0ba759294a3d1fd77169a52149a960c9de0b4e1d104

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, skwaro napisał:

Potwierdzam że Cl5+ hamuje rewelacyjnie w złotych Brembo i dużo lepiej niż DS2500, ale też drą ryja strasznie. Natomiast wstawienie blaszek bardzo pomogło. Potrafią jeszcze czasem delikatnie zapiszczeć przy delikatnym hamowaniu, ale jest znośnie i o niebo lepiej niż bez blaszek. Niestety oem blaszki są praktycznie niedostępne, z tego co wiem Carfit ma ostatni komplet, który im przyszedł z JP. Ja kupiłem od Brembo w UK i te nadal są dostępne. Poniżej zdjęcie z numerami jakby ktoś chciał zamówić. 98244b6a428362b1478c51f1a42d9f54.jpg&key=8d19129c44cb6b71f281b0ba759294a3d1fd77169a52149a960c9de0b4e1d104

 

 

Carfit, jeżeli prawdą jest to co Koledzy piszą, rezerwuję te blaszki. Na dniach pojedzie od Ciebie inny drobiazg, więc przy okazji bym wziął te blaszki. Moje DS2500 też jęczą,a chce je zmienić jak się skończą nab wspomniane RC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował to wg instrukcji te blaszki nazywają się to jest "stainless steel shim". Do kupienia nawet z ASO (?):

 

https://parts.subaru.com/p/SHIM-DISK-BRAKE-INNER/49234942/26233FE020.html

https://parts.subaru.com/p/Subaru_2013_STI25L-TURBO-6MT-4WDS-SEDAN/SHIM-DISK-BRAKE-OUTER/49234943/26233FE030.html

 

Oprócz tego z tego co widać na schemacie do zacisku STI , to oprócz tych podkładek powyżej powinny być jeszcze: 

https://parts.subaru.com/p/Subaru_2010_STI-WAGON-25L-TURBO-6MT-4WD/SHIM-KIT-DISC-BRAKE/49235246/26298FE000.html

 

Na bank u mnie nie ma ani jednych ani drugich...

Edytowane przez maver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

Te blaszki są już praktycznie niedostępne w ASO, dzwoniłem i nigdzie już nie ma. Ostatni komplet z JP pojawił się u Carfita.

Ok, dzieki za info. Poszukam i dam znać czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...