Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało się, że mam do wymiany tarcze i klocki z tyłu - WRX 03', hamulec z tyłu seria. Z przodu mam zaciski złote Brembo, gładkie tarcze Brembo + DS 2500, jeżeli ma to znaczenie przy doborze kompletu na tył.

 

Co polecacie na tył? Czy tarcze TRW + klocki Galfer FDT 1055 będą ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kiedyś tu napisał, żeby nie osłabiać tylu gorszym sortem. Wpływa sie wtedy na równowagę/balans podczas hamowania. Najlepiej podobnie jak producent stosować te same tarcze i klocki z przodu i z tylu. No chyba, ze świadomie chcesz ten balans zmienić, poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie jest dość znacząca - czy może ktoś potwierdzić, że jest odczuwalna różnica? Jeżeli tak to wezmę też Brembo + DS 2500 lub CL RC5+.

Samochód używany głównie w mieście, baaardzo sporadycznie (1-3 razy do roku) tor.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnej klasy klocek. Do miasta to w zupełności wystarczające klocki i chyba, aż ponad to co będziesz potrzebował. 

Rc5+ jest tańszy i to przemawia za nim, ale...... ja na nich przejechałem ok. 10-12k kmm, w wrxie.

DS25000 mam Teraz w STI na brembo i nie wiem ile wytrzymają, ale podobno powinny dłużej.

 

Inny klocek inny zacisk, więc nie powiem Ci który lepszy, ale jak jechałem z kolegą na ds2500 to moim zdaniem było podobnie. Po rc5+ kupiłem Hawk HP+, przyjaźniejszy od rc5+ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Qóba napisał:

Dzięki - bardziej zastanawiam się, czy z tyłu, przy seryjnym zacisku WRX, powinno się zakładać tarcze i klocki tej samej klasy co z przodu, czy może być mniej sportowa wersja.

Biorąc pod uwagę rozkład siły hamowania przód/tył do tyłu założył bym coś bardziej cywilnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Qóba napisał:

Dzięki - bardziej zastanawiam się, czy z tyłu, przy seryjnym zacisku WRX, powinno się zakładać tarcze i klocki tej samej klasy co z przodu, czy może być mniej sportowa wersja.

 

ja staram się uzupełniać tył klockiem zbliżonym, lub ew o klasę niżej od przodu ... choć najlepiej wspominam z wrx'a zestaw DS2500 lub niedostępne dziś Winmaxy na obu osiach, (jednak z przodu w zacisku STI, z tyłu w serii WRX).

Założysz "byle co" na tył, to całą "robotę" przerzucisz na przednie hamulce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2017 o 11:13, svavo napisał:

Biorąc pod uwagę rozkład siły hamowania przód/tył do tyłu założył bym coś bardziej cywilnego.

Eddie tłumaczył dlaczego ma być ten sam i chodzi o to by nie rozwalać balansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o radę. 

 

Pacjent Impreza STI 265km 2004r. 100% seria

 

Jakie klocki przód szły na pierwszy montaż? 

Jakie klocki polecacie (jeśli inne niż oryginał) do "zwyczajnej" ;) jazdy po mieście, bez torów, rajdów czy wyścigów. 

Klocki TRW  się nadają do takiego samochodu? Dziś w jednej hurtowni tylko takie mieli do mojego samochodu. 

 

Proszę o odpowiedzi z pełnymi nazwami itp oraz orientacyjną ceną, nie jestem fachowcem, STI mam od miesiąca ;) 

 

Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, to temat rzeka! Spójrz ile ma stron. Nie po to tyle mądrości tu spisano, żeby kazden jeden mógł tu przyjść i zadać po raz setny pytanie: "jakie klocki do seryjnej imprezy". Poczytaj, a wyciągniesz odpowiednie dla siebie wnioski. Tu każdy detal sie liczy. Czy hamujesz lewa, czy prawa noga. Czy lubisz jak piszczą, czy wolisz ciszę, czy dużo deptasz na pedał hamulca, czy moze hamujesz raz w roku, czy wolisz tanio i często, czy drogo i częściej, czy ... ja pierdziu, tyle pytań i odpowiedzi tu padało, ze naprawdę moznaby po tej lekturze wykładać na polibudzie hamulcologie ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stary bemkowicz tak na szybko podam Ci ceny dla STI 08 (ostatnia szukałem), będziesz miał punkt odniesienia.

 

Tarcze przód (komplet):

Pizzabrakes ~ 900 (nacinane)

DBA T3 - 1700-1800

Brembo - 1100 (nawiercane); ~800 (gładkie)

 

Klocki:

Ferodo DS2500 -700-800

Mintex M1155 ~750

Brembo - 167 (dostałem taka cenę i wydała mi się podejrzana :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2017 o 22:56, potas napisał:

No co Ty, to temat rzeka! Spójrz ile ma stron. Nie po to tyle mądrości tu spisano, żeby kazden jeden mógł tu przyjść i zadać po raz setny pytanie: "jakie klocki do seryjnej imprezy". Poczytaj, a wyciągniesz odpowiednie dla siebie wnioski. Tu każdy detal sie liczy. Czy hamujesz lewa, czy prawa noga. Czy lubisz jak piszczą, czy wolisz ciszę, czy dużo deptasz na pedał hamulca, czy moze hamujesz raz w roku, czy wolisz tanio i często, czy drogo i częściej, czy ... ja pierdziu, tyle pytań i odpowiedzi tu padało, ze naprawdę moznaby po tej lekturze wykładać na polibudzie hamulcologie ;)

Kolego dziękuję za obszerne wyjaśnienie, w jednej trzeciej Twojej wypowiedzi byś się zmieścił odpowiadając na moje trzy pytania bez zbędnej filozofii ;) Przeczytałem chyba z 7 stron i nie mogę się odnaleźć bo jestem laikiem i większość tych skrótów, kodów czy nr nic mi nie mówi. Dodatkowo 85% postów z tych ostatnich stron dotyczy klocków do wyczynowej jazdy. Pozdrawiam i czekam na konkretną odpowiedź kogoś w 3 zdaniach  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy swoje chwali. Miałem wcześniej nawiercane brembo i klocki ferodo 2500 i byłem zadowolony. Hamowal miękko i cicho. Teraz mam gładkie brembo i CL5+ z przodu a z tylu jakieś tańsze typu TRW. Hamują lepiej, ale hałas jest niemiłosierny. MDSuperstar podał Ci ceny, wybierz te, które pasują Ci cenowo i zakładaj! Gwarantuje Ci, ze będzie hamować jeśli w trakcie użytkowania będziesz zadowolony, albo doszukasz sie jakichś mankamentów takiego czy innego zestawu, przyjdź i podziel sie. A to ze jestes laikiem, to nie przeszkadza w czytaniu. Jak czegoś nie rozumiesz - Google i jedziesz dalej Ja nie jeżdżę po torze, wiec nie mam doświadczenia w innych zestawach, bo za wolno zużywam. Ktos kto ma obcykane wszystkie możliwe konfiguracje raczej porusza sie wśród zestawów na tor i takie będzie Ci polecał. Moje filozofowanie ma na celu uświadomienie Ci, ze nie ma znaczenia co założysz dopóki jeździsz tylko po ulicach. Jeśli musisz pilnie zmienić, to weź ferodo i tarcze brembo i gwarantuje Ci, ze będziesz zadowolony.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Dnia 14.06.2017 o 08:25, MDsuperstar napisał:

@Stary bemkowicz tak na szybko podam Ci ceny dla STI 08 (ostatnia szukałem), będziesz miał punkt odniesienia.

 

Tarcze przód (komplet):

Brembo - 1100 (nawiercane); ~800 (gładkie)

 

gdzie wy szukacie tych tarcz? Ja mam zaciski z STI 04 US (5x100) i szukam gładkich brembo na przód i nie mogę znaleźć za bardzo a tym bardziej za 800zł, bardziej jak 1400zł

Edytowane przez BW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BW. napisał:

 

 

gdzie wy szukacie tych tarcz? Ja mam zaciski z STI 04 US (5x100) i szukam gładkich brembo na przód i nie mogę znaleźć za bardzo a tym bardziej za 800zł, bardziej jak 1400zł

Pierwszy link z allegro

 

http://allegro.pl/brembo-tarcze-p-subaru-impreza-wrx-sti-326mm-5x100-i6840261199.html

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tarcze Brembo + Ferodo DS2500 przód, Stoptech tył, przetestowane w warunkach autostradowych - 3000 km. Wielorokrotne mocne hamowanie ze 140-180 do przykładwych 80-100 nie robi na zestawie żadnego wrażenia. Miękko, a jednocześnie z czuciem. Moze trochę za miękko, ale to raczej wina serynego układu - przewody, itp. niż klocków (???). Drobna wada - nieco  piszczą, ale na to jest podobno rada. Mi to nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...