Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w imprezie mam serię i jest po prostu dramat. TRW wg mnie lepiej hamują, czy co tam Fiat montuje OEM. Na szczęście wymianę nagminnie wybilem sobie z głowy po zakupie OEM 16" i nowych zimowek. Wystarczy, że jeden jest doinwestowamy. A tak już bym myślał :) a Wystarczy spokojnie, przewidywalnie jeździć :) Impreza 2.0D to dobry żonowóz i to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW nie hamują źle, ale po ich założeniu (4tłok) z braku innych na półce w warsztacie, żona mnie opierdzieliła. Wcześniej były Ferrodo DS 2000. TRW znacznie przyjaźniejsze w codziennej jeździe po mieście (miękki pedał - jakkolwiek to brzmi), i cholery nie chcą się zużyć. Ale brak tego poczucia pewności przy hamowaniu.

 

Chcę spróbować OMP, ale nie idzie ich dostać. 

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siema wszystkim, potrzebuje kompletu tarcz oraz klocków hamulcowych do imprezy GT my99. Odpadają opcje budżetowe jednak nie chcę się też silić na jakieś wyczynowe zestawy, jakie tarcze są godne polecenia a jakich definitywnie unikać? To samo odnośnie klocków, bardzo okazyjnie chcę wpaść autem na tor który mam pod nosem (krótki i ciasny bez wielkich prędkości). 

 

Czy te tarcze są warte uwagi czy od razu lepiej je odpuścić ? 

https://sklep.intercars.com.pl/produkty/301972-tarcza-hamulcowa-ferodo-ddf1175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WRX 2001 używany do jazdy na codzień, czasami szybsza jazda ale nie startuje w żadnych zawodach.

Do wymiany klocki i tarcze komplet.
Wybrałem sobie na przód gładkie Brembo ( pytanie jaki klocek)
Tył TRW i klocek OMP R&S

Jakie macie opinie o tym klocku OMP? Może lepiej dołożyć do Hawk Hp+ albo Ferodo Performance? Jakie macie doświadczenia z tymi produktami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakochałem się w klocku CL RC5+, który mam założony z 4-tłoczkiem z WRX'a i gładką tarczą Blue Print'a w moim Legacy. Hamuje to lepiej niż czerwone EBC i tarcza EBC blade na złotych Brembo w STI (wybacz EBC, ssiesz) :P Jedyny minus jest taki, że klocki piszczą... PISZCZĄ strasznie... ale dzięki temu czasem wystarczy przyhamować, żeby np. kot czmychnął w zarośla lub sarenka oddaliła się od drogi ;) Jedyne czego jeszcze nie zrobiłem to testu na torze. Na zimno zestaw pracuje bardzo agresywnie, czuć wgryzanie się klocka w tarcze... po rozgrzaniu jest jeszcze lepiej, chociaż nie ma bardzo dużej różnicy :)

 

@aQq Ferodo Performance miałem w Civicu z tarczami Mikody i zestaw był całkiem przyjemny do codziennej jazdy. Czy założyłbym go do WRX'a? Pewnie tak, ale... patrz wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aQq napisał:

WRX 2001 używany do jazdy na codzień, czasami szybsza jazda ale nie startuje w żadnych zawodach.

Do wymiany klocki i tarcze komplet.
Wybrałem sobie na przód gładkie Brembo ( pytanie jaki klocek)
Tył TRW i klocek OMP R&S

 

U mnie mam przód tarcze błatkie brembo i klocek Ferodoo DS2500 z tyłu siedzi wszystko z TRW z przewodami w oplocie. Jak dla mnie ten zestaw jest bajka do codziennej jak i szybszej jazdy. Hamuje na zimno, na ciepło lepiej i nie piszczą :) Grunt to mieć sprawne zaciski(tłoczki,gumki) i świeży płyn hamulcowy a będzie Pan zadowolony :yahoo:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobrze Panie, żonka powiedziała dość, dobiły ją te beznadziejne seryjne juridy 

 

Decyzja padła na RC5+ i o dziwo jest na przód i na tył (CL4166-RC5+ CL4167-RC5+)

 

Ale chciałem to zrobić porządnie i do tego zmienić tarcze na wysoko węglowe i tutaj jest problem. Ani TRW ani Brembo nie oferują tej technologii w tych rozmiarach

 

Ogólnie znalazłem tarcze przód EBC HCD972 ale nie mogę znaleźć tyłu EDIT są zwykłe D1509

 

czy ktoś może polecić jakieś tarcze HC do imprezy na przód i na tył?

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że rozważam wymianę hamulców na coś skuteczniejszego co poprawi mi samopoczucie bo na drodze to raczej nie potrzebuję upgradu :)

 

Znalazłem w mojej okolicy takie coś: K-Sport 6-cio tłok dedykowane do imprezy (aktualnie zainstalowane na dizlu) wraz z tarczami pod 5x100, rotor 330mm.

Stan widoczny na zdjęciach raczej słaby - rdza i śniedź na dzwonach i rotorach, na zacisku pewnie też.

Szukałem na forum i googlach i niestety nie udało mi się znaleźć informacji odnośnie tego zestawu.

Zastanawia mnie czy da się kupić do tego zestaw naprawczy jeśli byłby potrzebny, jakie klocki są dostępne, rotory, śruby do łączenia rotorów z dzwonami (generalnie jakie są koszty utrzymania tego zestawu)?

 

Miał ktoś do czynienia z produktami K-sport? Nadaje się to na drogę?

 

Wszelkie informacje będą dla mnie cenne.

 

ksport 6pot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K sport to zdaje się to samo co D2. Rozważałem taki zestaw, pytałem rybka, który taki miał w rajdówce. Odradził ze względu na bardzo kosztowne (np. 800 pln za śruby trzymające tarczę, które trzeba okresowo wymieniać - tu na dzień dobry przy tym stanie) i kłopotliwe serwisowanie. Popytaj jego, powie Ci więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2017 o 14:41, faza20 napisał:

Jako, że rozważam wymianę hamulców na coś skuteczniejszego co poprawi mi samopoczucie bo na drodze to raczej nie potrzebuję upgradu :)

(...)

Szukałem na forum i googlach i niestety nie udało mi się znaleźć informacji odnośnie tego zestawu.

Zastanawia mnie czy da się kupić do tego zestaw naprawczy jeśli byłby potrzebny (...)

 

Dla mnie sprawa jest prosta. O ile naprawdę długo i dogłębnie szukałeś i nie mogłeś nic znaleźć to wiedz, że nie będzie to takie proste i tanie. 

O ile pamiętam to ten zestaw kosztował tyle co seryjny zacisk brembo do subaru, który do zwykłej jazdy w zupełności wystarczy.

Taniej prościej, dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zabieram się do pozimowej reanimacji tylnych hamulców. Czy ktoś może potwierdzić z praktyki, że Autofren o nr D4410 dedykowany do Nissana 300ZX 3.0TT będzie pasował do zacisku WRX'a. W czeluściach The Forum znalazłem takie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, elmo napisał:

Zabieram się do pozimowej reanimacji tylnych hamulców. Czy ktoś może potwierdzić z praktyki, że Autofren o nr D4410 dedykowany do Nissana 300ZX 3.0TT będzie pasował do zacisku WRX'a. W czeluściach The Forum znalazłem takie info.

Potwierdzam , pasuje :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2017 o 08:23, MDsuperstar napisał:

Słuchajcie, jakieś opinie o tarczach Pizzabrakes?

Dostałem (moim zdaniem) spoko ofertę na przód nacinane i się zastanawiam.

Mam w STI cały set przód+tył tarcze Pizzabrakes i są ok , po upalaniu na Ułężu tarcze nie pogięły się to znaczy że dają radę :)
Do kompletu ma klocki Mintex mieszanka 1155
Mogę taki zestaw polecić

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...