Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

I jak to bywa człowiek całe czas "coś" kombinuje... I tak w mojej głowie zrodził się plan przejścia z tracz 277mm na 294mm.

Na chwilę obecną mam już ustalone, że w samochodzie jest:

1. Zacisk: 26292FE001(P) / ...011 (L)

2. Jarzmo: 26295AG100(P) / ...110 (L)

3. Tarcza: 29300AE071 (277mm)

 

Z tego co czytałem zaciski mogą zostać tylko należy dobrać odpowiednie jarzma. I tu mam pytanie:

 - Czy jarzmo 26225AG080(P) / ...090(L) z legacy diesel będzie odpowiednie? Bo z tego co widziałem to w dieslu używają inne zaciski i mam obawy czy będzie to pasować P&P?

- Jeśli nie to z Waszych doświadczeń proszę o podanie jakich jarzm mogę użyć przy konwersji.

 

 

Dzięki za pomoc

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same jarzma będzie ciężko dostać (chyba, że nowe). Na olx są całe zaciski od XT dwutłoczkowe pod taką tarczę, bodajże za 220 zł więc cena spoko. Na PW podrzucę Ci linka

 

Edit: Jakie budżetowe klocki kupić do cywilnej jazdy do zacisków 4tłoczkowych. Cofnąłem się z 5 stron i odpuściłem szukanie porady :D TRW dostanę za mniej niż 200 zł ...

Edytowane przez Yaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ww. klocki trudno uznać za budżetowe, najtańsze spowalniacze to chyba właśnie TRW albo Ferodo Premier. Ja ostatnio założyłem Hawk Ceramic, ale też najtańsze chyba nie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

najtańsze spowalniacze to chyba właśnie TRW

TRW są tanie i tu się ich zalety kończą. U mnie po mocniejszym hamowaniu się zwęgliły i porysowały tarcze. Nigdy więcej.

Lepiej dołożyć do np. OMP, lub innych Hawków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Ja pisałem wyżej zastanawiam się nad założeniem tarcz o śr. 294 w Legacy '05 z silnikiem 138km.

I tu mam pytanie czy jest jakaś znaczna poprawa w hamowaniu? Generalnie czy warto się w to bawić przy założeniu że 75% auto jeździ po mieście.

 

Dzięki

R.

Edytowane przez Roburtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tu mam pytanie czy jest jakaś znaczna poprawa w hamowaniu? Generalnie czy warto się w to bawić przy założeniu że 75% auto jeździ po mieście.

Większa tarcza i dobry klocek przy sprawnych zaciskach poprawi hamowanie.Czy znacznie?To już są indywidualne odczucia. ;) 

Dobre hamowanie,w mieście też się przydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej Pany

potrzebuje porady hamulcowej
mam u siebie w RXsie dwutłoczek GTkowy 277mm. Dalej mam tarcze i klocki które dostałem z hamplami , takwięc może być ich aktualnie ok 20% :wacko:

 

Chciałbym jakiś zestaw który dostane w takiej typowej hurtowni motoryzacyjnej ,gdzie odemnie z  warsztatu biorą części (widze takie super marki jak np OYODO, Blueprint, SWAG Germany itp. :P ) ale ponoć mają też Brembo i Zimmermana. Moje pytanie brzmi czy najtańsze brembo są coś lepsze niż np TRW?

 

w (ślaskiej hurtowni czesci do japończyków) powiedzieli mi za najwyklejsze klocki brembo ok 150zł, ale spodziewam sie że jest to odpowiednio droższy oem.

 

co do tarcz to chyba nie bede przepłacał za nawiercane wentylowane, ale zerknałem na aledrogo i np:

gładkie Bremby: 300zl

brembo max -500zl
Zimmeermany nawiercane -300zł

 

także moge chcieć :P  te bajeranckie ,dziurawe zimmermany w cenie gładkich brembo

 

 

poradzicie coś? jutro sie dowiem jeszcze czy mają tam ferodo (polecaja na forum Ds perfomance)

,ale będe wdzięczny za wytłumaczenie hierarchi klocków brembo, w które celować żeby kosztowały ok 150-250 (licze że warsztat bedzie miał taniej czyli liczmy minus 50zł?)

 

tarcze na razie nie jestem na 100% pewien, być moze tamte będą do stoczenia. Okaże sie jutro jak zdejme koła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś zimmermany nacinane i nawiercane, ale teraz na szczęście mam już od roku gładkie brembo i spokój. nic nie bije, klocki się ładnie zużywają. polecam raczej brembo gładkie, no chyba, że ma wyglądać - wtedy zimmermany.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matiz  - ja też jeżdżę od bodaj dwóch lat prawie na gładkich Brembo i jest moim zdaniem fajnie - ale ja niestety za młody jestem, żeby wiedzieć, czy faktycznie JEST fajnie (bo przesiadłem się na dwutłoczek z nowymi Brembo z zastanego jednotłoczka). Na pewno na plus jest to, że nie zachodzą mi rudą te tarcze ^^ Poprzednie zachodziły...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc pany

zdjałem dziś koło i hample są w zaskakujaco dobrym stanie :o ze 40%? hamowanie silnikiem aż tyle daje? Klocki strasznie trą przy wolnym hamowaniu, np. do świateł  ,ale nie ma żadnych znaków obcierania. Myślałem że już hamuje metalem o metal ,a to widocznie te klocki tak sie zachowują...

 

 

ale co sie dzieje z tyłu!

opowiem wam przypowieść:
dwa lata temu przed wyjazdem na wczasy chciałem zmienić szczęki (kupiłem Lucasy od kogoś na kresce) zajrzałem ,a tam mięsa w pierony :huh: było to jakieś 2 lata po kupnie auta, mówie "nie wiem jak to szybko schodzi, zajrze jak wróce z nad morza".

ja yhy, co roku na przegladzie hamulce żyleta ,to nie scigałem tego.

no ale w końcu mnie tkneło , nie można być tak nieodpowiedzialnym...

bWbEX0t.jpg

 

 

możecie mi powiedzieć jakim cudem to sie NIE zużywa? :blink: Jedynie bęben (pewnie seryjny) jest troche przegnity i dziś odłamał sie ten "rancik".

jestem zdruzgotany, szykowałem sie na robote i para poszła w gwizdek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawię się w mentalistę  ;)

 

Najczęściej jeździsz sam, autem pustym (mało doładowanym), rzadko zdarza Ci się ostro hamować z dużej prędkości, o serii ostrych hamowań nie wspominając?

 

Nie, nie jestem jasnowidzem, po prostu to typowa przypadłość subarowych hamulców. Korektor siły hamowania przekazuje bardzo mało ciśnienia na tył.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde Kuba chyba jesteś posiadaczem legendarnej forumowej szklanej kuli ;)

 

choć czasem zdarza mi sie hamować jak głupek, najczęściej przy zjazdach z drogi szybkiego ruchu (nasza średnicówka np.) żeby nie jechać kilometra za tirami, zawsze zjeżdzam późno i mam za dużo pędu żeby do świateł zwolnić biegami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

najtańsze spowalniacze to chyba właśnie TRW

TRW są tanie i tu się ich zalety kończą. U mnie po mocniejszym hamowaniu się zwęgliły i porysowały tarcze. Nigdy więcej.

Lepiej dołożyć do np. OMP, lub innych Hawków...

 

ATE jest jeszcze w bardzo zbliżonej cenie. Podobny wypas do TRW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Powoli przymierzam się do wymiany tarcz i klocków. Dlatego mam takie pytanie. Co sądzicie o klockach OMP lub SPARCO i do tego tarcze gładkie brembo? Włożyłbym to do GT'ka z 98r z czterotłokiem z przodu i serią z tyłu. Chyba, że możecie polecić jakiś lepszy zestaw w podobnej cenie.

Edytowane przez dziegiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMP podobno znośne ale nie do ostrego upalania. O Sparco nie słyszałem jakichkolwiek opinii. Tarcze gładkie Brembo OK.

 

 

ATE jest jeszcze w bardzo zbliżonej cenie. Podobny wypas do TRW.

mam teraz w Legacy klocki ATE, jak dotąd nie dały mi powodów do narzekania ...

 

Do Legacy pewnie wystarczą. Miałem na myśli bardziej energiczne użycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help, bo nie mogę znaleźć niczego wiarygodnego w necie.

 

Jakiś czas temu kupiłem w ASO komplet blaszek do zacisków 4 pot aby wyciszyć piszczenie w RC5+ (małe dzieci się budziły w wózkach i głupio mi z tego powodu)

 

Faktem jest, że po instalacji, beż żadnego smaru jest totalna cisza jak na OEM (aż dziwne)

 

Ale mam problem z logiką zakladania tych blaszek. Nie wiadomo które jest lewa i która prawa (te pełne), nie rozumem dlaczego nie zakrywa całego tłoczka a zwiazku z tym czy tracę na skuteczności hamowania ew powoduje nierówne obciążenie tłoczka narazając go na szybsze zużycie?

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć? Blaszki kupowałem po vin dawcy zacisków.

 

Czy poskładałem to jak należy?

 

post-3100-0-72075400-1432484556_thumb.jpg

post-3100-0-66601200-1432484551_thumb.jpg

post-3100-0-52078000-1432484538_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie te blaszki dziwne, bo zobacz tu dla sti;

http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g11/type_21/brake_system/front_brake/illustration_2/

 

Dla forka podaja to samo.

Ale ja w GT chyba miałem tak jak Ty, ( jedne takie niepełne) dawno to widziałem, złożyłem jak było.

trza w ASO zapytać.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...