Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

W WRX GH jest chyba dwutłoczkowy zacisk, opposedforces też tak podaje http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g12/type_9/ (wersja EU).

Były kiedyś specjalne dedykowane zestawy Brembo http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/24605-komplety-zaciskow-brembo/ takie jak widać w tej Imprezie WRX http://www.autogaleria.pl/testy/subaru-impreza-sedan-2-5-wrx-265-km-qm/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czterotłoki w garażu, więc zastanawiam się czy podmienić do forka MY99. Podobno czterotłoczkowe lepiej hamują ale nie mam porównia w konkretnym modelu. Może ktoś robił takie zmiany?

podobno cos tam lepiej...jak juz masz to sie mozesz pobawic ale osobiscie w znaczaca poprawe nie wierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się czas na wymianę płynu hamulcowego. Teraz mam Motul RBF 660, ale chyba do moich potrzeb (max to dynamiczna codzienna jazda, żadnych startów itp.) to trochę przerost formy nad treścią. Motul RBF 600 ma dłuższą trwałość niż RBF 660 czy tylko różnią się temperaturą wrzenia? Jaki płyn możecie polecić?

Edytowane przez Jahrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze mozesz sie nie doczekac odpowiedzi. Wybor dedykowanych jest tak duzy, ze nie ma potrzeby kombinowania.

Może to i prawda. Raczej ciekawi mnie, czy np. Cena klocka do Subaru i toyoty jednego producenta bedzie się mocno różniła :)?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się czas na wymianę płynu hamulcowego. Teraz mam Motul RBF 660, ale chyba do moich potrzeb (max to dynamiczna codzienna jazda, żadnych startów itp.) to trochę przerost formy nad treścią. Motul RBF 600 ma dłuższą trwałość niż RBF 660 czy tylko różnią się temperaturą wrzenia? Jaki płyn możecie polecić?

 

kup zwykły cywilny DOT.4 i często wymieniaj

(wg zaleceń instr. co 2 lata, sportowy płyn co rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem oem tarcze i klocki ferrodo premier, na gładkie ATE plus Hawk hps, do tego przewody w oplocie, zregenerowane zaciski, nowy dot4 ATE sl6. Dupy nie urywa, spodziewałem się więcej po klockach ponad 2x droższych od ferrodo. Nie czuję różnicy między starym a nowym zestawem. Może powinny się jeszcze dotrzeć? Zrobiłem jakieś 2k km na tym zestawie.

Ktoś ma podobne obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem oem tarcze i klocki ferrodo premier, na gładkie ATE plus Hawk hps, do tego przewody w oplocie, zregenerowane zaciski, nowy dot4 ATE sl6. Dupy nie urywa, spodziewałem się więcej po klockach ponad 2x droższych od ferrodo. Nie czuję różnicy między starym a nowym zestawem. Może powinny się jeszcze dotrzeć? Zrobiłem jakieś 2k km na tym zestawie.

Ktoś ma podobne obserwacje?

Moje wrażenia: przy jednorazowym hamowaniu też nie czuję różnicy, zwłaszcza w długości drogi hamowania - z miarką nie chodziłem))). Przy kilkukrotnym przy większej prędkości lub po hamulcu z gazem, już tak, czyli autko hamuje podobnie i tak samo na wszystkich kołach (ale też nie powiem, żeby to była przepaść), natomiast głównym plusem jest to, że tarcze się nie krzywią (obecnie DBA z serii 4000 i właściwie obojętnie czy DS2500, DS Performance, brembo czy pagid - w tych ostatnich najbardziej wyczuwalną różnicą było piszczenie niemiłosierne i zaciekawienie przechodniów). Przewodów w oplocie nie mam i nie planuję, bo przy mojej spokojnej jeździe spodziewam się różnicy ok. 0,001 promila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmieniłem oem tarcze i klocki ferrodo premier, na gładkie ATE plus Hawk hps, do tego przewody w oplocie, zregenerowane zaciski, nowy dot4 ATE sl6. Dupy nie urywa, spodziewałem się więcej po klockach ponad 2x droższych od ferrodo. Nie czuję różnicy między starym a nowym zestawem. Może powinny się jeszcze dotrzeć? Zrobiłem jakieś 2k km na tym zestawie.

Ktoś ma podobne obserwacje?

Moje wrażenia: przy jednorazowym hamowaniu też nie czuję różnicy, zwłaszcza w długości drogi hamowania - z miarką nie chodziłem))). Przy kilkukrotnym przy większej prędkości lub po hamulcu z gazem, już tak, czyli autko hamuje podobnie i tak samo na wszystkich kołach (ale też nie powiem, żeby to była przepaść), natomiast głównym plusem jest to, że tarcze się nie krzywią (obecnie DBA z serii 4000 i właściwie obojętnie czy DS2500, DS Performance, brembo czy pagid - w tych ostatnich najbardziej wyczuwalną różnicą było piszczenie niemiłosierne i zaciekawienie przechodniów). Przewodów w oplocie nie mam i nie planuję, bo przy mojej spokojnej jeździe spodziewam się różnicy ok. 0,001 promila.

 

No nie chce mi się wierzyć, że nie czujesz różnicy między Brembo/Pagid a DS2500, na obu jeździłem zarówno na oem zacisku jak i na zacisku Brembo i różnica zarówno w czuciu hamulca jak i efektywności jest bardzo duża. Co do piszczenia u mnie Brembo/Jurid cisza a to właśnie DS2500 piszczały. Jeśli zostawać przy oem zacisku to trzeba iść dobrą tarczę np. Hawk, Brembo, DBA i mocny klocek jak HP+, DS2500 lub RC5+ (ten ostatni jest chwalony), przewody w oplocie i dobry płyn, i to będzie maks możliwości. Dalej trzeba zmieniać zaciski. Teraz mam HP+ na zacisku Brembo i po początkowo gumowym pedale hamulca i ułożeniu się klocka, teraz naprawdę fajnie hamuje, choć nieco piszczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam na hamowanie. Pisałem tylko, że subiektywnie droga hamowania mi się nie skraca przy jednorazowym hamowaniu (zacisk P+T z STI 2012). Płynu "sportowego" też nie wleję, bo nie chce mi się go zmieniać częściej. Co do piszczenia DS2500, to pytałem kiedyś na forum czy może piszczeć lub nie w zależności od tarczy, ale nie było odzewu. U mnie w każdym razie nie piszczało ani z big kit brembo, ani z ATE, ani z brembo z STI, za to pagidy na tyle to jak tramwaj na zakręcie. Największą różnicę przy różnych zmianach poczułem zamieniając oem wrx'a na zacisk STI na tył z DBA 4000.

A tak w ogóle, to myślę, że w codziennej jeździe, gdzie szybko łapie ABS, największą robotę robi rodzaj gumy i bieżnik opony i na tym na pewno nie będę oszczędzał.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Zmieniam w swoim FXT zaciski na przednie 4 tłoczki i tylne 2 tłoczki, na przód wybrałem polecane RC5+, a co z tyłem? Też RC5+ czy jakieś klasę niższą? Jakieś propozycję? A co do tarcz to gdzie mogę kupić Brembo wentylowane na tył 290mm z ręcznym 190mm? Na ebay'u jest dużo ofert tarcz Mtec, ktoś używał? 

ktoś kiedyś napisał, żeby utrzymaćbalans powinno być to samo. 

 

Różnicę bardzo widać przy załadowanym aucie. Bardzo mocno możesz hamować bez interwencji tylnego ABS

 

ja mam RC5+ są super na mrozie i podczas dręczenia.

 

a piszczenie bardzo mi się podoba, szczególnie jak hamujesz przy okienku w mc lub kfc :twisted:


a co do juridów :)

 

jedno okrążenie na ornecie a na mecie z kół ogniem waliło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w odpowiedzi na tego posta: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/78467-tarcze-klocki-hamulcowe-legacy-iv-05/?p=2209995

 

z pyleniem to jeszcze nie wiem, bo auto jeździ na czarnych stalówkach, dopiero jak letni komplet założę to będę mógł coś więcej powiedzieć. Trwałości też nie mogę jeszcze określić, gdyż jak na razie zrobiłem na nich około 5000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawskip

Dzięki za info. Ja jednak zostanę przy "gładkich" tarczach. Z nacinanymi ma złe wspomnienia odnośnie pylenia i żywotności klocków :(

 

@tzd

Super że jest taki wątek ale szkoda że 95% dotyczy WRX, STI i wersji z turbo. A wyłuskanie konkretnej informacji od ludzi z takim samym samochodem jak mój graniczy z cudem...

Więc proszę o odblokowanie mojego wątku.

 

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...