Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle katalog brembo jest do niczego

 

Jakie nr mają brembo oro nacinene do wrx my06

na przód potrzebuję 294mm lub wg brembo 295mm wentylowana

a na tył 290mm wentylowana

 

ktoś kiedyś pisał, że są ale ja nie mogę znaleźć numerów...


chyba znalazłem w IC przód FS.153.000 ale tyłu chyba nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam różne sprzeczne opinie o tarczach Rotinger... Ktoś może coś o nich powiedzieć ? miałem zawsze brembo (z trzy komplety, nie polecam straszny złom, hamuje podobnie jak tańszy blue print z tym że blue print gnie się szybciej) teraz ktoś polecał mi TRW... Czy lepiej kupić OEM, może inne ??? Czterotłoczek w GT99, jazda raczej zróżnicowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw będzie pasował  do Imprezy 99 rok 2.0 N/A 125 kucy  VIN: JF1GC8LJ3YG100109

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4744312513

 

Muszę coś zakupić ale pewnie montaż będzie po zimie , dlatego zwrot nie będzie możliwy . Jakieś Wasze zdania co do TRW  do wolnossaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw będzie pasował do Imprezy 99 rok 2.0 N/A 125 kucy VIN: JF1GC8LJ3YG100109

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4744312513

 

Muszę coś zakupić ale pewnie montaż będzie po zimie , dlatego zwrot nie będzie możliwy . Jakieś Wasze zdania co do TRW do wolnossaka ?

Musisz wiedzieć jaki masz rozmiar tarczy w swojej imprezie. Z VINu nie koniecznie bedzie wiadomo, bo auto ma swoje lata, a Subaru to prawie jak klocki lego - większość rzeczy pasuje zamiennie i nie na gwarancji, że ktoś nie kombinował z hamulcami. Po prostu zmierz średnicę tarczy i zrób zdjęcia zacisków.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie, co to za wynalazek jest? Chińszczyzna jakaś?

http://www.ebay.co.uk/itm/SUBARU-IMPREZA-inc-WRX-TURBO-RIGHT-FRONT-BRAKE-CALIPER-4-POT-BRAND-NEW-BCA2883A-/261618842615?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3ce9b2bbf7

 

P.S. Sorry, za brak polskich znaków, ale to komputer w pracy i nie ma jak zainstalować nawet słownika :(

Edit: Poprawiłem już pisownię :)

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W WRX GH 265KM chciałbym hamulce poprawić. Auto to cywil ale w przyszłości nie wykluczam modyfikacji jak UPG się pojawi.

Przypuszczam, że fabryczny zaisk nie jest czterotłoczkowy.

 

Co polecacie w granicach 3-5tys. ?

Jeżeli nie planujesz upalania to zainwestuj w dobre tarcze i klocki a zaciski sobie podaruj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja traktuję RC5+ jako cywilne

nie tylko Ty ;) ale porównanie ich w prost z cywilnymi klockami jest bez sensu .... może następne kup HP+, te bardziej pasują na porównanie z RC5+  i RC6 :D

Hawk ceramic to raczej pasują do worka z DS Performance, OMP R&S, itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie jest jak najbardziej zasadne - pasują do tego samego zacisku i kosztują podobnie. jakby ktoś się kompletnie nie znał, to ... to podobne produkty.

 

a ja nie do końca porównuję, bo spodziewałem się gorszego (mniej ostrego) hamowania na korzyść braku piszczenia, więc tylko opisuję swoje wrażenia ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zmieniam w swoim FXT zaciski na przednie 4 tłoczki i tylne 2 tłoczki, na przód wybrałem polecane RC5+, a co z tyłem? Też RC5+ czy jakieś klasę niższą? Jakieś propozycję?

A co do tarcz to gdzie mogę kupić Brembo wentylowane na tył 290mm z ręcznym 190mm?

Na ebay'u jest dużo ofert tarcz Mtec, ktoś używał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...