Skocz do zawartości

Jaki box dachowy ( Thule, Mont Blanc, Inter Pack)?


iron

Rekomendowane odpowiedzi

 

... Dla mnie najbrzydsze auto z tych nowych jakie wychodzą z salonu to bezapelacyjnie Renault Thalia.... Coś masakrycznego... Dacia tez w czołówce ale Thalia najgorsza... Oczywiście to moje subiektywne zdanie....

 

 

Jestem w 100% zgodny ... brzydal :facepalm:

....

 

Wracając do boxa :)

Maksymalna prędkość jazdy z boxem to 130km/h chociaż przy 160km/h .... jest ok :superhero:  ... ale mam większe spalanie ok. 1-2l/100km  :th_dash: niż bez

 

Ostatnio wracalem swoim Forkiem z dzialki na Mazurach. Auto zapakowane pod korek w srodku w tym dwoje doroslych i dwojka dzieci, wozek plus masa roznych gratow tj bagaznik wypchany na full. Na dachu rower oraz bagaznik Taurus (duzy). Srednia predkosc 90-100km/h. Autko spalilo srednio ok 13,5l/100km co jak na takie zaladowanie chyba jest dosc dobrym wynikiem.... Dodam, ze w miescie ciagnie srednio 20/100 i to bez ladunku jakiegokolwiek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodam, ze w miescie ciagnie srednio 20/100 i to bez ladunku jakiegokolwiek....

To zależy też od, hmmm, Twojej masy ciała, bywają bowiem kierowcy, którzy sami w sobie są pokaźnym "ładunkiem" :biglol:  Jeśli ważysz powyżej 120 kg, to musisz "się liczyć" za 2 osoby, jak poniżej 50 kg, to jako "połówka" :P  Może ktoś pokusiłby się o przeliczenie, na ile schudnięcie przykładowo o 5 kg zmniejsza spalanie w przeciągu np. 5 lat - może się okazać, że daje to wymierne korzyści materialne... :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodam, ze w miescie ciagnie srednio 20/100 i to bez ladunku jakiegokolwiek....

 

To zależy też od, hmmm, Twojej masy ciała, bywają bowiem kierowcy, którzy sami w sobie są pokaźnym "ładunkiem" :biglol:  Jeśli ważysz powyżej 120 kg, to musisz "się liczyć" za 2 osoby, jak poniżej 50 kg, to jako "połówka" :P  Może ktoś pokusiłby się o przeliczenie, na ile schudnięcie przykładowo o 5 kg zmniejsza spalanie w przeciągu np. 5 lat - może się okazać, że daje to wymierne korzyści materialne... :biglol:

Az tak zle nie jest ale swoje waze tj 97kg przy 187cm wzrostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jakieś opinie o boxie inter pack traxer 5.6 ?

Poszukuje box'a o następujących parametrach: długość max 180cm ( nie chce żeby wystawał z przodu ze względu na czujnik nasłonecznienia , chce żeby tylna klapa otwierała się całkowicie -mam lotkę która to utrudni w przypadku za długiego box'a ), otwieranie obustronne, pojemność im większa tym lepsza, zagłębienie na belki, wzmocnione dno, gwarancja im dłuższa tym lepsza (ten model inter packa ma 60 miesięcy). Ma być solidny i nie kosztować fortuny gdyż zostanie założony 2-3 razy w roku. Wzbraniałem się przed box'em ale po wielkość bagażnika  w XV powoduje że chyba nie mam innego wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

Poszukuje box'a o następujących parametrach: długość max 180cm ( nie chce żeby wystawał z przodu ze względu na czujnik nasłonecznienia , chce żeby tylna klapa otwierała się całkowicie -mam lotkę która to utrudni w przypadku za długiego box'a )

 

ograniczeniem jest też antena na dachu chyba, że ja wykręcisz

 

długi box w XV wysunięty do przodu generuje mniej hałasu jak mocno cofnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, faza20 napisał:

W tym roku kupilem Thule Motion Sport w rozmiarze M (320l) i mysle, ze to najbardziej rozsadny wybor do auta wielkosci Imprezy/XV.

 

bywa, że trzeba dobrać "opakowanie" do ładunku ;)

 

ciężko by było zapakować do box-a coś dłuższego od niego samego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
13 minut temu, markos007 napisał:

odkopuję temat. Poszukuje czegoś do Forestera, nie potrzebuję miejsca na narty także może być coś krótszego ale musi się mieścić składany wózek spacerówka.

Może ktoś coś może polecić nie za miliony monet? :)

ja mam jeszcze od starego auta BOX z Norauto

https://www.norauto.pl/p/box-dachowy-krono-1-cena-320-szary-320-l-466709.html#LegalContent

zapakowałem w to duża walizke 105l i duzo innych gratow takze jak na taki maly dosyc pojemny

 

teraz szukam belek do SJG :) ktos cos poleci ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, markos007 napisał:

jak z jakością? podczas jazdy nie miota nim jak szatan? :D

jeździł u mnie wcześniej na Avensisie i Mondeo - do 160km/h dawało rade :) 

jakościowo nie tak źle (to bodajże Made in Italy) za tą kase co kupowałem wtedy nie oczekiwałem wodotrysków

Edytowane przez _akir_
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, markos007 napisał:

cena naprawdę dobra, dzięki za opinie :)

jak na sporadyczne uzywanie to wydaje mi się ze cena jest mega

nie wiem jak jest teraz z mocowaniem ale w moim sa dziury do montowania na roznej szerokosci belek

jedyny minus ze zamek i otwieranie tylko od strony pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _akir_ napisał:

teraz szukam belek do SJG :) ktos cos poleci ?

 

Jeśli szerokość robocza nie ma dla Ciebie znaczenia, to ze wszystkich , które do tej pory przerobiłem, najbardziej polecam Whispbara. W SJ jest cisza. Aktualnie po przejęciu brandowane są jako Yakima.

Jeśli montujesz na dachu dużo elementów, to wybór masz zdecydowanie większy. Te droższe (Thule, Mont Blanc) mają lepiej zaprojektowane i działające/zabezpieczone uchwyty i zamki. Tańsze są... tańsze :) 

Poza Whispbarem u mnie na aucie każdą inną bazę było słychać. Niektóre ciszej, niektóre głośniej ale było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K0 MAR napisał:

....które do tej pory przerobiłem, najbardziej polecam Whispbara

a ktorys konkretny model tego Whispbara ?

i druga sprawa ja w SJ mam fabryczne relingi a nie punkty mocowania (nie wiem czy to cos zmienia :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SJ'a jest jeden model. Belki są montowane rozporowo między relingami, więc muszą być konkretnej długości. Inne nie będą pasować. Poniżej masz przykładowy link.

https://boxcars.pl/bagaznik-dachowy-subaru-forester-yakima-s54.html

 

I zdjęcie na moim aucie (nie mam nieststy z góry)

 

 

20191205_103947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2020 o 09:10, markos007 napisał:

odkopuję temat. Poszukuje czegoś do Forestera, nie potrzebuję miejsca na narty także może być coś krótszego ale musi się mieścić składany wózek spacerówka.

Może ktoś coś może polecić nie za miliony monet? :)

Ponieważ w 2014 r. kupiłem i do dziś dobrze służy, szczerze polecam stosunkowo niedrogi a solidny i pakowny Taurus:

http://sklep.auto-mont.com.pl/boksy-dachowe/2287-taurus-extreme-400-tytanowy-z-polyskiem.html

Ciekawostka: od 2014 r. nadal kosztuje tyle samo, znaczy się jest tańszy (uwzględniając inflację) ;-)

Edytowane przez Tichy
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tichy napisał:

Ponieważ w 2014 r. kupiłem i do dziś dobrze służy, szczerze polecam stosunkowo niedrogi a solidny i pakowny Taurus:

http://sklep.auto-mont.com.pl/boksy-dachowe/2287-taurus-extreme-400-tytanowy-z-polyskiem.html

Ciekawostka: od 2014 r. nadal kosztuje tyle samo, znaczy się jest tańszy (uwzględniając inflację) ;-)

Również polecam, dobry stosunek ceny do jakości. Do tego cichy. 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tichy napisał:

Ponieważ w 2014 r. kupiłem i do dziś dobrze służy, szczerze polecam stosunkowo niedrogi a solidny i pakowny Taurus:

http://sklep.auto-mont.com.pl/boksy-dachowe/2287-taurus-extreme-400-tytanowy-z-polyskiem.html

Ciekawostka: od 2014 r. nadal kosztuje tyle samo, znaczy się jest tańszy (uwzględniając inflację) ;-)

dzięki za informacje, masz może jakieś zdjęcie jak wygląda na aucie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tichy napisał:

Proszę bardzo, załączam. Dla miłośników portalu Wykop.pl jest też zboże w tle, jakby co :-)

konkretne gabaryty, jeśli nie znajdę używki to będzie mój faworyt do zakupu nowego w akceptowalnej cenie :)

jedynie wysokość boxa trochę mała i nie wiem czy wejdzie do niego wózek typu spacerówka po złożeniu bez demontażu kół.

Edytowane przez markos007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od wielu lat używam Thule Atlantis 780 i jestem bardzo zadowolony, system szybkiego montażu do belek, otwieranie na dwie strony, zabezpieczenie że nie wyjmiesz kluczyka z zamka do póki nie domkniesz wszystkich zamków.
Zabezpieczenie przydatne żeby nie ruszyć z otwartym boxem. 

Zawsze jestem pod wrażeniem ile tam się mieści rzeczy. Zawsze mówię "to się nie zamknie" a jednak się zamyka :) Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu kupiłem Thule Motion XT. Pasuje z nazwy do Forka, chociaż mój jest niestety bez "T" ;)

Bagażnik super: wcięcia na belki, bardzo szybki i prosty montaż, bardzo pojemny, otwierany z dwóch stron. No i trochę kanciaty, więc pasuje do SG.

Mam go na dachu cały czas. W zimie wożę narty, a latem podręczny sprzęt sportowy. No i koło zapasowe ;)

Tutaj fotki jak coś : https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://forum.subaru.pl/topic/106364-moje-pierwsze-subaru-forester-sg-20x/&share_tid=106364&share_fid=56227&share_type=t&link_source=app

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...