Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy, Forester, relingi zintegrow. - jakie pasują?


Tichy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Koleżanek/Kolegów używa może jakiegoś mniej markowego, niedrogiego bagażnika dachowego (belek) do Forestera rocznik 2007, ze zintegrowanymi relingami? Od kilku dni "rozkminiam" temat i za nic nie mogę nigdzie dostać belek do tego pojazdu, a jeśli już ktoś twierdzi, że ma, to oczywiście przymierzyć nie można (tylko na zamówienie) no i ceny powalające (zazwyczaj od 600 zł).

Moje wymagania (pobożne życzenia):

  1. belki stalowe (dopuszczalne aluminiowe), o przekroju prostokątnym (takie "klasyczne", zwykłe)
  2. kolor w zasadzie dowolny, może nie czerwony ;-)
  3. montaż nie wymagający użycia specjalistycznych 15 kluczy, spawania i 3 dni czasu ;)
  4. zamykane (zabezpieczane przed odkręceniem) na kluczyk - u nas na osiedlu kradną na złom nawet tablice rejestracyjne
  5. obciążalność nominalna min. 70 kg
  6. cena do 250 zł.

W czym problem? Otóż wg moich oględzin większość bagażników w sklepach i w internecie ma system mocowania, który przedstawiłem w zarysie na rycinie ("zwykły bagażnik"). Przepraszam za jakość rys., to tylko schemat ideowy ;) 

 

http://www.forum.subaru.pl/uploads/gallery_14264_414_171700.jpg

 

Ten element dociskowy (łapa) przemieszcza się tak, jak oznaczyłem dwustronnymi strzałkami i nim się dokręca bagażnik, zaś naprawdę "trzyma" ten wystający ząb oznaczony jako "A". W sklepie to wygląda tak:

 

http://www.forum.subaru.pl/uploads/gallery_14264_414_14777.jpg

 

Problem w tym, że Forester ma reling o przekroju mniej więcej jak kolor zielony na mojej rycinie dolnej - ząb "A" nie ma się o co zahaczyć i taki bagażnik przy przymiarce i wstępnym dokręceniu "wyrwałem" z relingu jedną (słabą) ręką, co nie wróży dobrze z boxem przy większym wietrze. Wg oględzin na stojącym na mieście Forku ja powinienem mieć coś takiego jak na rycinie "taki powinien być" - ząb "B" musi wejść głeboko w profil relingu. W dodatku, co pokazałem na rycinie dolnej, ten ząb (łapa) "B" najwyraźniej porusza się przy zakręcaniu/odkręcaniu góra-dół, jak zaznaczyłem obustronnymi strzałkami. Co dziwne, nigdzie jeszcze takiego w handlu nie znalazłem, tylko na tym Forku na mieście widziałem :wacko:  Patrzyłem nawet na Thule za 700 zł na necie - ni cholery nie widać, żeby był tak wyprofilowany. Może nie musi tak być?

 

Teraz pytanie: czy ktoś z Was znalazł na rynku i PRZETESTOWAŁ (tj. z nim i boxem pojeździł) bagażnik, który nie byłby bardzo drogi, a który sprawdził się w jeździe na trasie, nie odpadł itp.? Jeśli tak, to proszę o rysunek, fotkę, nazwę, model, linka do sklepu/aukcji - cokolwiek, żebym mógł wreszcie coś zakupić. W sklepach co fachowiec, to inaczej zeznaje, zwłaszcza co do ceny (oferowano mi wynalazki od 150 do 600 zł) ale pokazać belki, którą mógłbym przymierzyć, nikt nie umie - wszyscy "akurat takich nie mają" :toobad:  Nikt też nie wie, co tak naprawdę pasuje do Forka: na necie mówi się, że jakieś Audi też mają identyczne relingi, ale gdy o to w sklepach pytam, to wszyscy twierdzą, że nic z tego. Mam dosć tracenia czasu. A niby w kapitaliźmie miało "wszystko być"...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bagażnik na forku SG przed liftem, więc powinien pasować również do Twojego modelu.

Mój bagażnik to Mount Blanc, niestety numeru łapy montażowej nie pamiętam, pewnie da się to sprawdzić w katalogach online. Belki mam aluminiowe długości zdaje się 120 cm, ale pewnie i stalowe pasują. O ile pamiętam, to któryś z modeli opla (możliwe, że Signum około 2005) też ma takie zintegrowane relingi. Generalnie na rynku nie ma chyba zbyt dużego wyboru. Na pewno Thule też produkuje takie bagażniki, ale w obu przypadkach cena nie należy do najniższych. Za same stopy montażowe płaciłem chyba 320 zł zdaje się. Na szczęście beli miałem z kupione z boksem od innego auta.

Zaletą Thule i Mount Blanc jest to, że mają rozwiązania systemowe i wszystko powinno do siebie pasować.


http://www.bagazniki.pl/pl/c/Forester-2002-2008-Kombi/1040

Tutaj masz prawdopodobnie taki zestaw jak potrzebujesz, z belkami stalowymi. Jest też droższy, z aluminiowymi. Tej drugiej firmy nie znam, za to Mount Blanc siedzi bardzo solidnie, tylko trzeba się przyłożyć do montażu.


Przy rozważaniu boxa warto zwrócić uwagę, żeby był otwierany z dwóch stron. Ja mam starszy model i otwiera się tylko z jednej i czasem utrudnia to dostanie się do czegokolwiek.

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tichy, osobiście przetestowałem Thule i wygląda to dokładnie tak, jakbyś sobie życzył (wewnętrzna łapa jest zagięta). Co ciekawe, samej łapy nie da się skutecznie przykręcić do relingu, musi być założona w komplecie z belką, wówczas wszystko się wzajemnie "klinuje" i usztywnia.

Polecam Thule, przetestowane z boxem do około 140 km/h, nic nie pofrunęło.

 

Poniżej foty. Przymierzyłem stopy z kitem od Forka MY 2007 na OBK, więc nie pasują idealnie, ale będziesz miał pogląd, jak to działa. Główna część stopy jest taka sama, a ten element stykający się z relingiem jest dedykowany do konkretnego samochodu:

 

gallery_4051_177_514545.jpg

 

gallery_4051_177_390847.jpg

 

gallery_4051_177_776467.jpg

Edytowane przez spawalniczy
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny opis tematu... Nie wiem tylko czy do...250zl mozna cos zdzialac... Ja mam Thule wraz z belkami Thule Aero... Cena tylko ciut wyzsza od wspomnianych 250zl......... Wraz z dwoma "lapami" na rowery zaplacilem 1420zl... Plus jest taki, ze zmieniajac auto mozna kupic za 150zl adapter pod inne relingi i wszystko bedzie idealnie pasowac.... Moge podeslac fotki jak to wyglada.

Edytowane przez Forekfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej foty. Przymierzyłem stopy z kitem od Forka MY 2007 na OBK, więc nie pasują idealnie, ale będziesz miał pogląd, jak to działa.

 

Spawalniczy, jesteś genialny, dzięki!  :bowdown:   Szczególnie fota nr 1 jest bezcenna, przynajmniej teraz wiem, jak to wygląda nie zamontowane, jakie są proporcje elementów oraz profili i wiem, czego szukać :thumbup:

 

Oczywiście macie rację, że np. Thule będzie doskonale dopasowany, problemy są jednak dwa:

  1. cena - obecne zarobki nie pozwalają mnie i Żonie na swobodne inwestycje tego rzędu, ale nawet gdybym się szarpnął wg zasady, że to jednak "na lata", to wchodzi nam punkt następny, czyli...
  2. kradzież - na 95% gwizdną mi takie porządne i drogie belki po tygodniu stania pod blokiem (taka złodziejska okolica i kraj) :evil:  Zabezpieczenie na kluczyk ma odstraszyć przypadkowych "leszczy" i "młodzież", ale dla lepszego speca nie jest to żadne wyzwanie.

Dlatego właśnie zapytałem o doświadczenia z czymś mniej markowym, bo napis typu "Loob-top-extra", ówdzie "Żeliwo-master" na pewno mniej wzbudza zainteresowanie niż Thule czy Mount Blanc. Oczywiście w ostateczności kupię markowy i go "zeszpecę" + zdrapię napisy :facepalm:   Będę próbował polować na używkę, ale na razie raczej z ofertami kiepsko, przeglądałem... Będę też szukał jakichś dobrych podróbek o podobnym kształcie łap mocujących, jeśli coś znajdę i przetestuję, dam znać. Na belce prostokątnej zależy mi o tyle, że mam dwa uchwyty rowerowe oraz dwa narciarskie, które na pewno nie podejdą na belki alu, a szkoda wyrzucać, bo są w dobrym stanie i nie stare.

 

Temat nadal aktualny: jeśli ktoś ma doświadczenie z jakimś mniej markowym, a równie dobrze dopasowanym i nie spadającym przy 40 km/h bagażnikiem, proszę o informacje. Nie wierzę, że wszyscy tacy zamożni i tylko Thule, MB, Whispbar :blink:   Ech, jednak czasem "Skoda lepsza od Subaru": do Fabii belki oryginalne, skodowskie, idealnie oczywiście pasujące do fabrycznych punktów montażowych, kupiłem za 100 zł i ofert tak nowych, jak i używanych było od metra...

 

 

Tichy, osobiście przetestowałem Thule i wygląda to dokładnie tak, jakbyś sobie życzył (wewnętrzna łapa jest zagięta).

 

Jeszcze tylko powiedz, czy przy dokręcaniu do relingu ta wewnętrzna, zagięta łapa idzie raczej w górę czy w bok? Zastanawiam się, czy reling jest ściskany góra-dół czy bardziej z boków?

 

 

 

Moge podeslac fotki jak to wyglada.

Jeśli możesz, to wrzuć, zobaczymy, czy są różnice w wykonaniu w porównaniu do patentu z bagażnika Spawalniczego :-)

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje w ogóle oryginalny bagażnik Subaru do tych Foresterów? Może ktoś ma i mógłby wrzucić fotki? Wtedy mielibyśmy ideał, do którego można by dążyć. Bo Thule czy inna firma niekoniecznie musi na 100% wiedzieć, jaki zamysł przyświecał inżynierom danej marki projektującym relingi - może kształt łap i system mocowania powinien być jeszcze inny? Pytam, bo do Skody kupiłem swego czasu oryginalny bagażnik z napisami "Skoda", do Dacii też są firmowane przez Dacię, a co, do Subaru nie ma? Muszę przyznać, że przynajmniej w przypadku Dacii i Skody te oryginalne pasowały idealnie i trzymały się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były oryginalne. Nie wiem, kto to produkował, pewnie Thule albo Mount Blanc. Kilka lat temu był dostępny inny model Thule do tego forka, jeszcze szybszy w montażu, ale został wycofany z produkcji i nie można go kupić. Długo szukałem i nie znalazłem (przykręcany jednym centralnym pokrętłem, które jednocześnie było zakończeniem belki). Z drugiej strony ten który mam dłużej się demontuje, bo trzeba odkręcić imbusem 8 śrub (po sforsowaniu zamka), więc z punktu widzenia złodzieja jest mniej atrakcyjny.

 

Tichy, ja już nie mam forka - byłem przekonany, że małym kosztem zaadoptuję ten bagażnik do nowego auta. Zmobilizowałeś mnie do działania i po wstępnej weryfikacji u Wujka Googla, wychodzi na to, że nie będzie łatwo. W związku z tym prawdopodobnie będzie na sprzedaż. Jak byś był zainteresowany, to daj znać.

 

Stopa Rapid Fixpoint 753

Kit dopasowujący - 4005

Edytowane przez spawalniczy
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam bagażnik firmy CRUZ wersja SX http://www.cruzber.com/en/barras-de-techo-portaequipajes-cruz-st-sx.html belka jest standardowa, dobiera się odpowiednie łapy. Jeździłem z nartami, boxem, czterema rowerami. Nie mam zastrzeżeń. Wszystko idealnie. Cena około 300 PLN za komplet. Zamki miałem ze starego bagażnika, ale kosztują pewnie 50-70 PLN.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda,nie o tym modelu,ale do Legacego sedana nie ma juz zaden producent renomowany baga dachowego,mnie sie udalo kupic uzywke Thula od forumowicza.Moze,poprawie sie,na stronie Subaru-sklep,jest do mojego Mont Bl. byl nawet w fajnej cenie,bo poza promocja,to koszmarna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej pasujące do FORESTERA belki Mont Blanc.

 

 

Subaru Forester (5dr 4x4) - 2002-2008, Integrated Railing

 

READYFIT.pngREADYFIT_3.PNG
 
MB RoofBar ReadyFit

Easy Go - Fully assembled/steel

  • Fully assembled steel roof bars - no tools required
  • Compatible with most brands of roof boxes, cycle carriers and other roof bar accessories
  • Includes locks
 
 
 
READYFITA.png
 
MB RoofBar ReadyFit Alu

Easy Go - Fully assembled/aluminium

  • Fully assembled aluminium roof bars - no tools required
  • Compatible with most brands of roof boxes, cycle carriers and other roof bar accessories
  • Includes locks
 
 
 
 
FLEXI2.png
MB RoofBar Flex 2

Roof bars/steel/2-piece system

  • Pre-assembled steel roof bars
  • Compatible with most brands of roof boxes, cycle carriers and other roof bar accessories
 
 
 
 
FLEXI2A.jpg
MB RoofBar Flex 2 Alu

Roof bars/aluminium/2-piece system

  • Pre-assembled aluminium roof bars
  • Compatible with most brands of roof boxes, cycle carriers and other roof bar accessories
Edytowane przez subleo
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak byś był zainteresowany, to daj znać. Stopa Rapid Fixpoint 753 Kit dopasowujący - 4005

:icon_arrow:  Poszło PW.

Co ciekawe, gdy się te Twoje "cyferki" wrzuci w Google, to wyskakują takie rzeczy i fotki, które w ogóle zestawu do montowania do relingów nie przypominają ;-)


Uzywam bagażnik firmy CRUZ wersja SX http://www.cruzber.com/en/barras-de-techo-portaequipajes-cruz-st-sx.html belka jest standardowa, dobiera się odpowiednie łapy. Jeździłem z nartami, boxem, czterema rowerami. Nie mam zastrzeżeń. Wszystko idealnie. Cena około 300 PLN za komplet. Zamki miałem ze starego bagażnika, ale kosztują pewnie 50-70 PLN.

Dzięki za info, była tu mowa wcześniej o tej firmie, ale jesteś pierwszym użytkownikiem, który go opisał :-) Też spoglądałem na tę markę, cena jeszcze w miarę przystępna.


jak szukałem belek do outbacka, kupiłem na allegro za 180 aluminiowe na relingi zintegrowane, woziłem boxa z prędkościami autostradowymi dzisiaj teściu na forku ponton taszczy, 

żadnych problemów

Dzięki, też przydatne info - z tego wynikałoby, że te "zwykłe" z Allegro na relingi zintegrowane, mimo nie do końca dobrego wyprofilowania, też trzymają.


Znalazłem coś takiego jak Bisonte:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4181926153

W odpowiedzi na moje zapytanie uzyskałem taką odpowiedź - cyt.:

"Bagażnik, o który Pan pyta, jest dostosowany do montażu na relingu zintegrowanym w subaru forester 2007. Posiada on kit dedykowany, który jest dopasowany do kształtu relingu w Pana aucie. Dzięki temu nie ma probemu z chwytem z zewnętrznej strony relingu. Od wewnętrznej strony natomiast uchwyt posiada metalowy (pokryty gumą), nachylony pod kątem element, wchodzący w zagłebienie w relingu. Jeśli chodzi o zdjęcia, nie posiadamy zdjęcia wykonanego na subaru forester, ale produkt, który Panu oferujemy, będzie idealnie przylegał do powierzchni relingu jak produkt przedstawiony na zdjęciach na aukcji (ten akurat posiada kit dedykowany do vectry c i zdjęcia były wykonane na tym aucie)."

 

Cena 189 zł + wysyłka brzmi dobrze :-) Może spróbuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajac dla siebie, wpisalem w google to "Bisonte", sadzac, ze znajde ich strone internetowa. Znalazlem zupelnie cos innego:

 

Dzisiaj rano podczas testowania oderwały mnie się świeżo zakupione na allegro "Bisonte" w cenie co prawda atrakcyjnej ale za to nie trwałe - puściła łapa - mam ładnie porysowany dach. 

 

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak byś był zainteresowany, to daj znać. Stopa Rapid Fixpoint 753 Kit dopasowujący - 4005

:icon_arrow:  Poszło PW.

Co ciekawe, gdy się te Twoje "cyferki" wrzuci w Google, to wyskakują takie rzeczy i fotki, które w ogóle zestawu do montowania do relingów nie przypominają ;-)

Uzywam bagażnik firmy CRUZ wersja SX http://www.cruzber.com/en/barras-de-techo-portaequipajes-cruz-st-sx.html belka jest standardowa, dobiera się odpowiednie łapy. Jeździłem z nartami, boxem, czterema rowerami. Nie mam zastrzeżeń. Wszystko idealnie. Cena około 300 PLN za komplet. Zamki miałem ze starego bagażnika, ale kosztują pewnie 50-70 PLN.

Dzięki za info, była tu mowa wcześniej o tej firmie, ale jesteś pierwszym użytkownikiem, który go opisał :-) Też spoglądałem na tę markę, cena jeszcze w miarę przystępna.

jak szukałem belek do outbacka, kupiłem na allegro za 180 aluminiowe na relingi zintegrowane, woziłem boxa z prędkościami autostradowymi dzisiaj teściu na forku ponton taszczy, 

żadnych problemów

Dzięki, też przydatne info - z tego wynikałoby, że te "zwykłe" z Allegro na relingi zintegrowane, mimo nie do końca dobrego wyprofilowania, też trzymają.

Znalazłem coś takiego jak Bisonte:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4181926153

W odpowiedzi na moje zapytanie uzyskałem taką odpowiedź - cyt.:

"Bagażnik, o który Pan pyta, jest dostosowany do montażu na relingu zintegrowanym w subaru forester 2007. Posiada on kit dedykowany, który jest dopasowany do kształtu relingu w Pana aucie. Dzięki temu nie ma probemu z chwytem z zewnętrznej strony relingu. Od wewnętrznej strony natomiast uchwyt posiada metalowy (pokryty gumą), nachylony pod kątem element, wchodzący w zagłebienie w relingu. Jeśli chodzi o zdjęcia, nie posiadamy zdjęcia wykonanego na subaru forester, ale produkt, który Panu oferujemy, będzie idealnie przylegał do powierzchni relingu jak produkt przedstawiony na zdjęciach na aukcji (ten akurat posiada kit dedykowany do vectry c i zdjęcia były wykonane na tym aucie)."

 

Cena 189 zł + wysyłka brzmi dobrze :-) Może spróbuję?

 

Mmam taki sam, co prawda u siebie tylko przymierzyłem, bo kumpel pożyczył zimą i jeżdzi na RAVce :), ale nic lepszego w tej kasie nie znajdziesz.

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/70905-s-oryginalny-baga%C5%BCnik-subaru-mont-blanc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie po foresterze (sf5) zostały belki, które kiedys kupiłem w biedrze, czy lidlu i tez sie zastanawiałem co z tym fantem zrobić bo przy relingu zintegrowanym (w obk) to nie bardzo działało, tez szukałem, kombinowałem i okazalo się, że wystarczy przełożyć łapy stronami, tak aby to co było do wewnątrz zrobiło sie na zewnątrz i wszytko bangla. Wygląda to idiotycznie ale działa (sprawdzone do 160).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajac dla siebie, wpisalem w google to "Bisonte", sadzac, ze znajde ich strone internetowa. Znalazlem zupelnie cos innego:

 

Dzisiaj rano podczas testowania oderwały mnie się świeżo zakupione na allegro "Bisonte" w cenie co prawda atrakcyjnej ale za to nie trwałe - puściła łapa - mam ładnie porysowany dach. 

 

:/

Dzięki za info, nie wpadłem na szukanie tych bagażników wprost w Google :wacko:  Też mnie trochę martwiła ta niska cena i to, że totalnie nigdy nie słyszałem o tej firmie. Na razie negocjuję z Kolegą Spawalniczym, w razie, gdyby się na mnie obraził lub wyrzucił bagażnik do śmieci ówdzie pociął go Boschem :mrgreen: , to zostaje w odwodzie ten Cruz, da się go kupić w okolicach 350 zł, więc trochę powyżej moich założeń wstępnych, ale za to piszecie tu, że daje radę.

Jako ciekawostkę powiem, że przymierzałem wczoraj belki Amos, aluminiowe, uniwersalne na reling zintegrowany - dramat! Owszem, bo zakręceniu trzymały się na relingu dość dobrze, ale w ogóle nie opierały się o reling, tylko cały ciężar spadałby na plastik przy podstawie relingu! Uznałem, że chyba nie tak to powinno wyglądać... :facepalm:  Wprawdzie facet twierdził, że jeszcze nikomu się z dachu nie urwały, ale nie przekonał mnie ten system montażu. Tu możecie zobaczyć - szczęki z obu stron są identyczne i na moim Forku leżało to mniej więcej tak, jak na zdj. nr 3, więc raczej rozpaczliwie:

http://www.amos.auto.pl/bagazniki/subaru/forester/1632/sg-kombi.html#page

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobiłem targu z Kolegą Spawalniczym, niebawem bagażnik będzie u mnie, to się pochwalę :yahoo:


ja mam ten na forku 99 http://allegro.pl/bagaznik-alu-135-cm-na-relingi-zamki-atest-ch-229-i4129951548.html niedrogie aluminiowe poprzeczki. Dopinam na nie dużego Boxa. Z racji pracy bagażnik używany baaardzo często juz od roku.

Taaa, ale z tego, co widzę na Google, to te roczniki Forków miały inny reling niż u mnie. U mnie ten bagażnik, co pokazałeś, właśnie nie trzymał się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam relingi Cruz'a w hondzie crv zony i moge je zupelnie szczerze polecic. Moze nie sa tak piekne jak inne drogie gadzety ale lapy/stopy maja dzialac a nie wygladac. Nawet przy predkosciach powyzej 140kmh dawaly rade. Na forum gazety jest watek o relingach gdzie jakis wyjadacz z branzy pomaga dobrac relingi do auta. Polecil mi Cruza a odradzil wszystkie niemarkowe wynalazki z alllegro.

 

Podpytaj jeszcze tutaj: http://forum.gazeta.pl/forum/w,218,21960629,,Masz_problem_z_bagazem_poradze_pisz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o bagażnik dachowy, to dla mnie temat jest zamknięty: kupiłem od Kolegi Spawalniczego, sprzęt okazał się w świetnym stanie, doskonale pasuje do relingów i mimo wyższej - niż zakładałem - ceny było warto.

Żeby jednak post był użyteczny dla innych Forumowiczów, pozwolę sobie na wrzucenie fotek obrazujących sposób mocowania łap i trochę komentarza. A na koniec trochę humoru.

 

Foto:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/gallery/album/414-baga%C5%BCnik-dachowy/

 

Wg mnie dobre dopasowanie łap do relingu, zwłaszcza w przypadku relingów zintegrowanych, jest bardzo ważne. Gdy się ma relingi poręczowe, to zasadniczo obojętne, co się kupi, byle uchwyty były metalowe. W poręczowych obowiązuje "reguła imadła", po prostu szczęki obejmują reling (z boków lub z góry i dołu, bo i takie rozwiązania widziałem), skręca się je i po kłopocie, trzyma jak mur. W relingach zintegrowanych, takich jak w Foresterze rocznik 2007, jest problem, bo reling nie ma "podcięć" z obu stron, lecz od zewnętrznej jest pochylony i branie go "w imadło" nie jest dobrym pomysłem: przymierzałem jakiś no-name, niby uniwersalny, a także Amosa (wg producenta pasującego do tego konkretnego rocznika Forka - chyba sobie jaja robią). W obu przypadkach w mojej ocenie na 90% by odfrunął po założeniu boxa lub uszkodził by dach lub reling.

W przypadku Thule łapa bardzo ładnie siada na relingu i przenosi ciężar z belek na reling, czyli (jak sądzę) tak, jak to założyli japońscy konstruktorzy. Za to łapa wewnętrzna idealnie wchodzi w profil relingu, łapie go za wycięcie od spodu i podczas dokręcania trochę się przesuwa w kierunku łapy zewnętrznej (głównej), czyli jak imadło, jednocześnie jednak idzie lekko do góry, czyli mocniej zazębia się o wewnętrzne wcięcie w relingu. Efekt? Niezwykle solidne trzymanie się belki!

Co ciekawe, montowane na łapę nakładki z zamkami zabezpieczającymi są tak skonstruowane, że gdy niechcący łapę założyłem źle (tj. nie do końca siedziała prawidłowo na relingu), to nakładki nie chciały wejść. Musiałem popuścić śruby, poprawić osadzenie łap i weszły bez użycia siły.

Nie twierdzę, że "tylko Thule", ale zwróćcie uwagę przy zakupie bagażnika, żeby naprawdę był dość mocno zbliżony do tego, co opisałem i pokazałem na fotkach.

 

A teraz trochę na wesoło. Pamiętajcie, żeby nigdy nie negocjować ceny z Kolegą Spawalniczym, należy się od razu godzić na "wywoławczą", bo Was tak urządzi, jak mnie  :D   Okazało się bowiem, że Jego nick nie oznacza, że Kolega zna się tylko na spawaniu, równie dobrze wychodzi mu pakowanie. Ogólnie można to streścić w kilku punktach:

  1. Spawalniczy albo zapomniał, że II wojna światowa już się skończyła albo sądzi, że III w.św. wybuchnie w każdej chwili i wszystko musi być odporne na naloty dywanowe.
  2. Mafia rosyjska tak pakuje zwłoki wraz z balastem (nigdy nie wypływają).
  3. Gdyby Titanic był tak opakowany, to nawet walnięcie w Antarktydę by go nie zatopiło (oczywiście mógłby sam zatonąć od ciężaru opakowania).
  4. Kolega lansuje teorię, wg której waga opakowania musi być wyższa o 1/3 od wagi pakowanego przedmiotu.

 

Na wierzchu była tektura. Nie wiem, skąd można wziąć taką mocną tekturę, ale nawet nożem tapicerskim szło mi opornie. Sklejka Adama Słodowego szybciej by się poddała  :lol:   Dodatkowo wszystko było oklejone taśmą pakową i to taką, że pierwszy raz widzę tak mocną taśmę (zdradź, jakiej marki to taśma??? Chętnie sobie kupię, trzeba było dorzucić rolkę do paczki). Czułem się tak, jakbym wykonywał sekcję zwłok "obcego" i to przyodzianego w pancerz bioniczny  :biglol:  Centymetr po centymetrze nacinałem trzeszczącą skorupę i rozrywałem na boki, żeby dojść dalej. Gdzieś w trakcie zaświtała mi myśl, żeby podpalić to wszystko, opakowanie się wypali, a belki zostaną - przed wprowadzeniem tego w czyn powstrzymał mnie fakt szeregu części plastikowych w zestawie. Po 30 minutach spod warstw czarnej folii i taśmy pakowej błysnęło do mnie zachęcająco aluminium, dając mi nadzieję, że "to się jednak da wydobyć". Po 40 min. do rozpakowania zostały mi już "tylko" łapy. W folię i taśmę owinięte (kilkukrotnie) było wszystko, nawet kluczyki do zamków i klucz imbusowy do dokręcania! :)

 

Jak obiecał Kolega Spawalniczy, bagażnik okazał się być w świetnym stanie, naprawdę wszystko jak trzeba, polecam z ręką na sercu! W jednym z uchwytów, pod klapką z zamkiem, była nawet całkiem ładna pajęczynka, niestety bez pajączka, chlip  :cry:   A tak chciałem przytulić jakieś zwierzątko... :mrgreen:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz trochę na wesoło. Pamiętajcie, żeby nigdy nie negocjować ceny z Kolegą Spawalniczym, należy się od razu godzić na "wywoławczą", bo Was tak urządzi, jak mnie     Okazało się bowiem, że Jego nick nie oznacza, że Kolega zna się tylko na spawaniu, równie dobrze wychodzi mu pakowanie.

Nie marudź - proponowałem wersję postarzania w transporcie przy pomocy kuriera (czyli przesyłka bez opakowania), to zrezygnowałeś. Mi też nie było łatwo - męczyłem się dłużej, niż Ty z rozpakowywaniem. Wszystko po to, żebyś mógł się cieszyć "prawie nówką".

 

A tak na poważnie, to po moich ostatnich doświadczeniach z kurierami, postanowiłem jeszcze lepiej zabezpieczyć przesyłkę przed rozczłonkowaniem. Mniej więcej koło 25 marca wysłałem do jednego z forumowiczów 4 opony. Niestety dwie z nich zaginęły w akcji - do dzisiaj się nie znalazły, dwie pozostałe też nie wiadomo gdzie są. Do dzisiaj czekam na zwrot kasy i jakąkolwiek rzeczową odpowiedź od firmy kurierskiej.

 

Założyłem więc, że tym razem nie pozwolę im zgubić tylko połowy przesyłki - jak już, to tylko w całości.

No i zmotywowała mnie Pani, która przyjmowała zamówienie - powiedziała, że w paczce nic nie może się swobodnie przesuwać, bo może to negatywnie wpłynąć na balans pojazdu przewożącego przesyłkę - se wziąłem do serca. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

 

W jednym z uchwytów, pod klapką z zamkiem, była nawet całkiem ładna pajęczynka, niestety bez pajączka, chlip     A tak chciałem przytulić jakieś zwierzątko...

Pajęczak był gratisowym dodatkiem, ale regulamin kuriera wyraźnie mówi, że nie wolno przesyłać żywych zwierząt :(. Będziesz w okolicy, zapraszam po odbiór :)

 

P.S. I poproszę o zwrot nadajnika satelitarnego - był ukryty pomiędzy 26 a 27 warstwą folii (dla ułatwienia - to jest mniej więcej w połowie grubości opakowania) :))

 

Teraz już wiesz, dlaczego przeraziłem się na myśl o dokładaniu do paczki dodatkowych uchwytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...