Skocz do zawartości

Fabryczne audio


lezo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

odgrzewam - zaproponowano mi w dosc znanym i chyba niezlym miejscu zmiane samego radia w imprezce (to pojedyncze, 1 din) na cos lepszego. jak sie na taki pomysl zapatrujecie? obawiam sie, ze jednak glosniki sa marne i nic to nie da. kazdy cos innego, to najgorsze. trzeba bylo na poczatku byle co zrobic a nie pytac tu, w klinice i w innym caraudio. ech, glupia ja glupia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam - zaproponowano mi w dosc znanym i chyba niezlym miejscu zmiane samego radia w imprezce (to pojedyncze, 1 din) na cos lepszego. jak sie na taki pomysl zapatrujecie? obawiam sie, ze jednak glosniki sa marne i nic to nie da. kazdy cos innego, to najgorsze. trzeba bylo na poczatku byle co zrobic a nie pytac tu, w klinice i w innym caraudio. ech, glupia ja glupia :wink:

 

glosniki w imprezach sa cholernie tandetne :roll:

 

jak zmieniasz radio to zmien tez glosniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam - zaproponowano mi w dosc znanym i chyba niezlym miejscu zmiane samego radia w imprezce (to pojedyncze, 1 din) na cos lepszego. jak sie na taki pomysl zapatrujecie? obawiam sie, ze jednak glosniki sa marne i nic to nie da. kazdy cos innego, to najgorsze. trzeba bylo na poczatku byle co zrobic a nie pytac tu, w klinice i w innym caraudio. ech, glupia ja glupia :wink:

to jakis marny zaklad - nastawiony na wyciaganie kasy od jeleni :mrgreen:

wpadnijcie kiedys na spota to cos sie doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinka, zacznij od głośników, to podstawa. Na 29-go listopada na przeciw akademii rolniczej, zrobią to za rozsądne pieniądze. Podstawowa robota to dopasowanie pierścieni dystansowych by na krzywe subarowskie otwory po głośnikach z papieru toaletowego sygnowanych nazwą clarion założyć coś porządnego. Koszt będzie mniejszy od wymiany radia a efekt nieporównywalnie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, na 29go wlasnie zaproponowali wymiane radia :roll: i tu klops maly.

 

w klinice dzwieku mowili, ze bez problemu wsadze glosniki bez pierscieni. sa tez takie okreslane jako slim, montaz troszke plytszy, na 58-62mm z tego co pamietam. robi hertz esk 165, jakies jbl tez. moze takie wejda bez tych mdfowych przedluzek?

 

jaki spot? kiedy? tylko ze ja nie umiem upalac i jezdze bardzo ulicznie-normalnie, wiec nie wiem czy przypasuje do kolegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinka, bo tam trzeba było poprosić o wymianę głośników a nie to co proponują by poprawić w audio :) Natomiast odnośnie pierścieni, to subaru ma taki śmieszny otwór do mocowania głośnika w 3 punktach i na dodatek jeden jest na innej płaszczyźnie od dwóch pozostałych (ja wiem, że z matematycznego punktu widzenia to jest bezsens, bo 3 punkty są wymagane do utworzenia płaszczyzny ale jak zobaczysz to będziesz wiedziała o co biega). A pierścienie pozwolą wsadzić całkiem przyzwoite głośniki 165mm, ale to są szczegóły, nawet wkładka ze słuchawki telefonicznej gra lepiej od fabrycznych :)

 

Natomiast spoty nie polegają na upalaniu, przynajmniej większość odbywa się w przyjacielskiej atmosferze przy grillu, kiełbaskach, czasem w Qniowni, czasem pod halą targową, czasem Emil Frey coś zorganizuje, jak zrobi się cieplej to znowu nastanie sezon spotkań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo milo brzmi :) czyli spoty raczej do ogladania autka niz do szalenstw. to ja sie na to pisze!

 

co do audio, to faktycznie pytalam o to co poprawic, z zanaczeniem ze bym moze glosniki zmienila. zniechecili :lol: ale malo skutecznie jak widac.

 

rozumiem o co chodzi z plaszczyzna-nieplaszczyzna :) musieli nad tym dlugo myslec i wyszlo tak swietnie ze od lat nie zmieniaja ;-) a czy te pierscienie sa potem razace w drzwiach? innymi slowy, klasycznie po babsku pytajac, bardzo je widac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graf, chodzilo raczej o wzgledy estetyczne, jak pisalam wyzej :)

diy - bez szans, tylko w serwisie car audio bede robic

przecierz tego nie widac :shock: wszystko jest schowane pod orginalna tapcerka - widze do dobrych "Polskich" fachowców trafilas :wink: Jak masz czas to podjedz do Kliniki Dzwieku na ul. Kazimierza wielkiego i wynegocjuj dobra cene za montaz glosnikow i radia. Ja odradzam Al. 29 - listpada bo zostawilem tam wsumie ponad 6 tys a nawet porzadnie drzwi nie wygluszyli i sam musialem po nich poprawiac. Kolejne auto robilem w Klinice i zaplacilem 1100 za wytlumienie, montaz sprzetu + okablowanie + wykonanie ukrytej zabudowy bagaznika - co uwazam bylo bdb cena. Jedyne co musialem po nich poprawic to stroje sprzetu, głownie subwoofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodzinowy tuning audio chciałem sobie zrobić gdzieś...

 

W Twoim wieku taki tuning należy zaczynać od wizyty u laryngologa... :roll:

 

:mrgreen:

 

Moje łomiankowskie źródła milczą, bo się nie znają na takich tematach (tzw. pierwszy stopień umuzykalnienia). Zaatakuj Michal-a - on ogarnia całą warszawską "scenę" car audio :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodzinowy tuning audio chciałem sobie zrobić gdzieś...

 

W Twoim wieku taki tuning należy zaczynać od wizyty u laryngologa... :roll:

 

:mrgreen:

 

Doobre! :lol:

 

 

A może ktoś ma jakieś doświadczenia z kliniką dźwięku?

Potrzebuję miejsca gdzie sie umówię, wszystko będzie już czekało, montaż zajmie parę godzin i audio będzie działało...lepiej :twisted: Nie znam sie na średnicach, mocach, dinach czy innych pierścieniach i dystansach. Wolę polecony warsztat bo jestem wzorcowym jeleniem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie należy sprecyzować swoje oczekiwania. To one głównie generują kwoty, które należy wydać. Jednemu starczy np.

ja zakupiłem głośniki za 200 zł, 50 zł za montaż i to wszystko, wygłuszenia nie chciałem, to co mam zupełnie mi wystarcza
Dla kogoś innego to opcja nie do przyjęcia.

 

Samochód to wbrew pozorom bardzo dobre miejsce do słuchania muzyki. To mała ale specyficzna przestrzeń, która przy odpowiednim sprzęcie i wykonaniu oraz odpowiedniej jakości nagrań, daje wiele przyjemności. Niestety wszystko to kosztuje.

 

Ze swojej strony mogę polecić Barierę dźwięku Mam od nich instalację audio i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie to Galeria Tonow na Bialolece, ul Glowna 18 ,godne polecenia.

Graf ,jak mozna wytlumic drzwi za 50 pln ? O jaki matach mowisz bo mnie to bardzo ciekawi.

 

Ja tam robiłem, a - z tego co mi wiadomo - Bilex też tam w końcu dotarł :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie to Galeria Tonow na Bialolece, ul Glowna 18 ,godne polecenia.

Graf ,jak mozna wytlumic drzwi za 50 pln ? O jaki matach mowisz bo mnie to bardzo ciekawi.

 

Ja tam robiłem, a - z tego co mi wiadomo - Bilex też tam w końcu dotarł :cool:.

 

um cy um cy um cy um cy um cy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...