Skocz do zawartości

Fabryczne audio


lezo

Rekomendowane odpowiedzi

co do jakosci radia to juz pisalem. Radio i glosniki nie so az takie zle. Ja wbudowalem wzmacniacz z wejsciem aux i zdalnym sterownikiem. I prosze glosniki brzmia o wiele lepiej.

Zadne radio nie da wjecej jak 4x10W. Ze wzgledu na elektronike tam wbudowana. Moj wzmacniacz ma 4 x 70 W i jest to wystarczajace bez wamiany okablowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś ma pojęcie czy sam mechanizm zmieniarki na 6 CD w Subaru z modeli troszkę starszych np. 02-03 będą pasowac do modeli z 04-05 ? jak patrzę na zdjęcia to wielkość i wygląd podobny tylko inny front. Jeśli ktoś miał do czynienia ze starszymi radiami to prosze o podpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma pojęcie czy sam mechanizm zmieniarki na 6 CD w Subaru z modeli troszkę starszych np. 02-03 będą pasowac do modeli z 04-05 ? jak patrzę na zdjęcia to wielkość i wygląd podobny

 

Co masz na myśli mówiąc "pasować"? Bo jeśli rozmiar urządzenia montowanego w centralnej konsoli, to wszystkie sprzęty mają standaryzowany rozmiar (1 DIN - "standardowe" radio, 2 DIN - to duże, takiej jak w subaru) i pasować muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mu raczej o podmianę mechanizmu w radiu, a nie wymianę radia :roll:

 

Hmmm - w życiu nie wpadłby mi do głowy taki pomysł.

 

W takim razie jest pytanie: po co robić coś takiego? Nie lepiej zamienić radia 2 DIN bez zmieniarki na 2 DIN ze zmieniarką? No bo przecież do zrobienia tego implantu najpierw trzeba mieć radio ze zmieniarką.

 

Koszt netto zamiany radioodbiorników (po odliczeniu kwoty za sprzedaż 2 DIN bez zmieniarki) wyjdzie pewnie podobny, jak koszt zrobienia implantu, a ile mniej zabawy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze mam radio ze zmieniarką, tylko ktoś życzliwy ładnie mi zdemolował trybiki w zmieniarce... :( oddałem do speców żeby naprawili i powiedzieli że nie mogą dobrać nigdzie części. zostało mi albo kupic nowe całe radio (koło 200$ na ebay) albo przeszczepić graty z mechanizmu ze starszych modeli. dlatego to moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze mam radio ze zmieniarką, tylko ktoś życzliwy ładnie mi zdemolował trybiki w zmieniarce... :( oddałem do speców żeby naprawili i powiedzieli że nie mogą dobrać nigdzie części. zostało mi albo kupic nowe całe radio (koło 200$ na ebay) albo przeszczepić graty z mechanizmu ze starszych modeli. dlatego to moje pytanie.

 

Tam raczej nic nie zmieniali, powinno pasowac (same trybiki itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z RDS - jest jakaś opcja żeby ten mój pełnokrwisty Japoniec ściągnięty z UeSa zaczął korzystać z tej opcji???? na razie jest lia, bo gubi mi się i opiera w odbiorze?

 

To już temat przerabiany, szkoda zachodu i pieniędzy, za duzo kombinacji, lepiej wymienic radio, sprzedasz stare i odzyskasz czesc kasy - bo nie wszystkim potrzebne radio, CD wystarcza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Moi drodzy,

 

jak imprezka gra każdy wie. Gra cudnie przecudnie, ale od czasu do czasu by się jeszcze czegoś poza silnikiem posłuchało. I tu małe kuku - niby gra, ale jakby nie chciało, gdzieś jak z garnka, przytłumione, aż przykro że w tak fantastycznym aucie montują tak marne radio-cykadełko. A ja bym sobie coś zmieniła co by mi lepiej grało. Bez przesadyzmu, w tym otoczeniu nie potrzebuję autoaudiofilii, ale tym bardziej nie chcę "bassssu", nie chcę żeby mnie wszyscy sąsiedzi z ranka samego przeklinali. Chcę by grało na w miarę akceptowalnym poziomie, żeby sobie jakieś skoczne i mniej skoczne piosnki puścić i z radością ich posłuchać. Co byście proponowali, budżet raczej niewielki ;-) I wymóg konieczny - żadnych głośników w słupkach i w lusterkach, żadnego babrania i bebeszenia auta proszę :) Ma być w miarę prosto, bezboleśnie, szybko. Jak by sprawa ze wzmacniaczem wyglądała? Trudno założyć? Nie chcę pudła pod nogami. Jakie głośniki? Tylko przód czy tył również do podmianki? Czy dałoby się bez tych mdf-owych czy innych podkładek? Na takim audio się niestety ni w ząb nie znam niestety.

 

Autko - obecna Impreza 2.0, jeżeli komuś by to pomogło, to śliczna :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Paulinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maaaaaaaaaaaasz racje - w audi mialem radio alpine - takie w rozsadnej cenie - lepiej gralo niz to subarowe w subaru - wiecej basow i wysokich tonow jednoczesnie mozna bylo ustawic - nie pozostaje ci nic innego jak poszukac serwis co montuje dobre radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zeby gralo fajnie musisz zalozyc w przednie drzwi 16tki + tweetery - nalepiej kupic gotowe zestawy ja mam u siebie Magnata za 139zl i daje rade ale polecam Hertza ESK 165 za okolo 300+. Do tego KONIECZNE jest wytlumienie drzwi, prosta sprawa potrzebna mata z Castoramy + nozyczki (firmy biora 350zl za taka usługe), bedziesz tez potrzebowac dystanse montazowe z MDF (MDF kupisz np. w OBI + cyrkiel, olowek, wiertarka i wyzynarka). Taki montaz przerabialem juz 3 razy w imprezie. Jesli nie chcesz zagluszac otoczenia polecam kupic dobre Radio np Alpine sredniej klasy z MP3 i quick search (allegro nowe 600-700) zl i na tym zaprzestac. Wzmaczniacz nie jest konieczny chyba ze chcesz miec subwoofer lub sluchasz glosno i bardzo ci zalezy na jakosc dzwieku, wtedy najlepiej kupic jakis DOBREJ klasy firmowy wzmak 4 kanalowy. Jesli chodzi o glosniki z tylu to ja nie polecam ale sa tacy co lubia bez problemu wejda 16tki wspoosiowe ale trzeba tez dystanse montazowe z MDF-u zrobic. Jak juz zgromadzis to popros chłopaka/meza zeby to zamontowal :mrgreen: i masz go na weekand z glowy :wink:

ps. jesli chcesz tanio to zestaw glosnikowy za 140zl + radio jakies Sony/Pioneer MP3 za okolo 320zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graf, dzieki :) ale dla mnie to troszke hardkorowo brzmi. chyba jednak oddam jakiejs firmie. ale bym sie wolala jednak troszke zorientowac wczesniej.

 

aha, co do radia- wolalabym zostawic to co jest, jednak ladniej wyglada i mniej kusi (tak mi sie przynajmniej wydaje, hehe)

 

cd nie graja lepiej. no, moze troszke, ale i tak przykro sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisał GRAF,

- z przodu zestaw 16 + oddzielne tweetery

- z tyłu mogą być też 16, lub 13, tu spokojnie wystarczą głośniki współosiowe (moim zdaniem ważniejszy jest przód)

Głośniki (a dokładnie ich moc) należy dobrać do radia jakie zamierzasz zamontować (lub do wzmacniacza).

Warto przy tej okazji odwiedzić kilka firm, które zajmują się tym profesjonalnie, zapytać, porównać ich oferty, dobrze było by podsłuchać samemu jak grają te głośniki co będą Ci chcieli sprzedać, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- przeróbki radia 2DIN subaru polegającej na wyprowadzeniu sygnału do wzmacniacza zewnętrznego

- instalacji wzmacniacza i przeprowadzenia kabli

- podstawowego wyciszenia drzwi (chodziło o niedociążanie samochodu)

 

Ale jeśli pytasz o sprzęt, to grają u mnie teraz Helix HXA 400 Mk II i głośniki Rainbow 265. I to rozwiązanie uważam za optymalne, bo:

- gra wystarczająco dobrze

- łączne koszty były rozsądne

- nie dorzuciłem, wbrew temu, co pisał adamusmax zbyt wiele masy, a i przeróbki w samym samochodzie były minimalne

 

 

Ja jeszcze nic nie przerobiłem u siebie, oprócz dodania mp3. Powyżej to co napisał mi Pan Włochaty jak rozmyślałem, co by tu zmienic w audio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli osobno wysoko i srednio-niskotonowe, to gdzie montuje sie tweetery? gzie wy macie zamontowane?

 

w znanym wszystkim serwisie aukcyjnym znalazlam rozne glosniki "slim" - glebokosci 56 lub 57 mm, np. hertz esk 165, jakies infinity. czy to by nie bylo lepsze? czy weszlyby bez zadnych kombinacji z podkladkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...