Skocz do zawartości

Assistance Subaru- brawo


ibra3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

winna jestem podsumowanie.Forester XT Przebieg obecnie 224000km

Z problemem przegrzewania silnika jeździłam do 2017 roku. Czyli po 3 latach problemu okazało się że to chłodnica. Po wymianie problem zniknął. Temat zostawiam bez komentarza!

Ciekawa jestem czy ktoś miał podobny problem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że chłodnice w Subaru są tak specyficzne, że się zamulają po iluś latach. To wyszedłem na przeciw problemowi:

1. Kupiłem na Alliexpress magnesy neodymowe

2. Z dętki rowerowej wyciąłem 2 prostokątne paski

3. Na każdy pasek nakleiłem butaprenem po 4 magnesy neodymowe

4. Jeden pasek owinąłem wokół gumowej rury we a drugi wokół wyjścia z chłodnicy

5 . Paski po obu stronach spiąłem opaskami samozaciskajacymi

Czyli zrobiłem sobie magnetyzer.

 

W googlach jest wiele informacji jak sobie zrobić magnetyzer i jak magnesy ułożyć by było ok.

 

 

magnetyzer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam półtorej sztuki. 2,0 RC 06 w połowie własność córki, jak widać 12 lat, STI 08 jak opis wskazuje. Żadnych problemów z chłodnicami. Podobno Subaru ostatnio zaleca wymianę płynu co 7 lat lub więcej. Ja jestem nieufny i wymieniam co 5. Przecież to się także starzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z instalatorem kolektorów solarnych, tam w obiegu też jest glikol. I wg instalatora glikol w układach solarnych tak co 5 lat powinien być wymieniany, bo ph spada i może powodować trawienie rur miedzianych - sprawdza to papierkim lakmusowym. Z czasem temperatura zamarzania glikolu spada co sprawdza refraktometrem. Co przyspiesza spadek właściwości glikolu to brak odbioru ciepła z kolektorów (brak prądu, lub zasobnik nagrzał się do ustawionej temp., a słońce grzeje). Glikol przegrzany potrafi się żelować, nawet zatykać na stałe niektóre kanały w kolektorach.

I tutaj wracamy do silnika subaru, na innych wątkach powiedziane było że chłodnica wytrzymuje max 10lat a potem do wymiany. Pytanie dlaczego w innych markach tego problemu nie ma, czyżby boxer miał problem z przeływem czynnika chłodzącego. Gdy pompa pracuje to nie znaczy że przez wszystkie zakamarki bloku silnika  jest taka sama prędkość przepływu. Możliwe że gdzieś płyn ma wiry/zastoiny lub inne problemy, że lokalnie jest mocno przegrzewany i żeluje i w chłodnicy osadza się w kapilarach i po 10 latach kicha. Jeśki tak jest to chyba nawet wymiana glikolu na świeży co kilka lat nie za wiele pomoże, bo żel cały czas produkowany jest w bloku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...