Jump to content

Forester XT MY 2013 a światła LED

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zamienić fabryczne światła dzienne w Subaru Forester wersja XT rocznik 2013 na wersję LED-owe;

które były by zamontowane w miejsce oryginalnych świateł dziennych i spełniały by również obie funkcje

– czyli świateł DRL + przeciwmgłowe.

W akcesoriach Subaru brak oferty na światła LED do wersji XT - więc znalazłem w Internecie takie propozycje jak:

Firmy Osram - LEDriving FOG

http://www.osram.pl/osram_pl/produkty/lampy/zrodla-swiatla-stosowane-w-oswietleniu-samochodowym/motoryzacja-samochody/led-exterior-lighting/ledriving-fog/index.jsp

Firmy MAXLED DUOLIGHT

http://www.moto-lider.pl/index.php?p1286,swiatla-do-jazdy-dziennej-max-led-drl-duolight-9cm-zamiennik-halogenu-2-lata-gwarancji

W załączeniu przesyłam linki z pełną specyfikację techniczną produktów i proszę o zwrotną informację:

- czy jest możliwy montaż tych produktów bezpośrednio w miejsce fabrycznych świateł – bez żadnych przeróbek mocowań, czy rozstaw jest odpowiedni etc.

- czy konieczna byłaby ingerencja w układ elektryczny – powodująca utratę gwarancji – czy też wystarczy podpiąć światła pod gotową już instalację fabryczną?

Z góry dziękuje nad pochyleniem się nad tematem i pełną informację zwrotną.

OT: przepraszam za glupie pytanie, ale czyzby wersja europejska obecnego Forka XT nie ma takich swiatel dziennych? :huh:

front-profile-with-LEDs-on.jpg

tak gdyby tak świeciły w pełnym słońcu to byłoby kapitalnie

Zdjęcie dokładnie oddaje wygląd naszych ledowych 'pozycji',

Używne w dzień, szczególnie słoneczny są bardzo słabo widoczne. Jadąc na 'pozycjach' jako DRL kierowcy mrugają światłami, dajac znaki, że nie mamy świateł. Przejście oświetlenia deski rozdzielczej w tryb nocny to też spory minus :(

Mamy w rodzinie X3 i ringi niestety są dużo lepiej widoczne, dlatego w dzień służą jako DRL.

W Forkach niestety musimy obejść się smakiem. Dodatkowo pozycje łącznie z ksenonami rownież są mało widoczne -_- Trudno zrozumieć co kierowało projektantami w FHI.

• 5 weeks later...

Witam Wszystkich,

A nie lepiej zakupić żarówki LED P13W do istniejących już świateł. Też jestem posiadaczem Forestera 2013 i zastanawiam się czy nie zmienić żarówek na LED. Jednak nie wiem czy wielkościowo będzie ok i czy komputer nie będzie generował błędów.

Witam Wszystkich,

A nie lepiej zakupić żarówki LED P13W do istniejących już świateł. Też jestem posiadaczem Forestera 2013 i zastanawiam się czy nie zmienić żarówek na LED. Jednak nie wiem czy wielkościowo będzie ok i czy komputer nie będzie generował błędów.

Kolego bardzo dobre pytanie, tylko czy ktoś zna odpowiedź?

W tych lampach oprócz żarówki DLR jest jeszcze przeciwmgłowa i one tam dalej muszą się pomieścić,ciekawe czy jest również zamiennik LED do przeciwmgłowej?

Witam Wszystkich,

Kolego bardzo dobre pytanie, tylko czy ktoś zna odpowiedź?

W tych lampach oprócz żarówki DLR jest jeszcze przeciwmgłowa i one tam dalej muszą się pomieścić,ciekawe czy jest również zamiennik LED do przeciwmgłowej?

Zgodnie z instrukcją mamy dwie wersje 1. dwie żarówki w klaoszu (dzienne i przeciwmgielne)  2. jedna żarówka w kloszu, Zgodnie z moją instrukcją obsługi i moim modelem mam tylko i wyłącznie żatówkę P13W.

Jako. młody (miesiąc) i zakochany w marce od pierwszej jazdy użytkownik postaram się zgłębić temat :)

Jeśli spojrzeć przez klosz - u mnie żarówki są dwie - 1. do dziennych PW13 i 2. do przeciwmgłowych - tutaj symbolu nie znam

Zaś co do LED-ów w miejsce tych żarówek tez o tym myślałem - ale pojawiają się takie pytania

- czy się zmieszczą w kloszu?

- czy komputer nie będzie wykazywał błędów

- czy Policja się nie przyczepi - bo takie żarówki nie mają homologacji

Koszt samych żarówek to od 100 do 200zł za komplet wg. cen z sieci

Zatem jak ktoś zna odpowiedzi lub coś sam już kombinował w tym temacie niech dzieli się wiedzą...

A co do wspomnianych Ledów z akcesorii to:

- troszkę niedużą mają tą wydajność

-no i koszt jest troszkę duży - bo to zwykła samoróbka - tylko sygnowana przez ASO; bo same takie światełka mini-ledy - to koszt ok 300,00zł

-no i koszt jest troszkę duży - bo to zwykła samoróbka - tylko sygnowana przez ASO; bo same takie światełka mini-ledy - to koszt ok 300,00zł

Są dostępne oryginalne światła LED dostarczane przez Importera. Szczegóły w ASO

Grzesiu - to jedne i te same ? Czy jednak inne?

• 4 weeks later...

czy ktoś już zakupił i użytkuje te oryginalne LED-y - jak się sprawują i wyglądają - może jakieś foto?

Z góry dzięki za info - przymierzam się do nich - ale byłoby łatwiej po jakiejś podpowiedzi....

• 1 month later...

no i założyłem te "firmowe" LED-y....

Świecą przeciętnie - bo niestety skrzela w których je zamontowano są skośnie ukształtowane - to i światła idą trochę na boki

ale za to wizualnie bardzo to budujące - wreszcie wygląda to przyzwoicie a nie jakieś takie tylko żaróweczki....

no ale zobaczymy jeszcze jak z trwałością tego LED-owego cudeńka będzie....

• 1 month later...

no i założyłem te "firmowe" LED-y....

Świecą przeciętnie - bo niestety skrzela w których je zamontowano są skośnie ukształtowane - to i światła idą trochę na boki

ale za to wizualnie bardzo to budujące - wreszcie wygląda to przyzwoicie a nie jakieś takie tylko żaróweczki....

no ale zobaczymy jeszcze jak z trwałością tego LED-owego cudeńka będzie....

No i jak się sprawdzają? Jaki był koszt zakupu i montażu?

No i jak się sprawdzają? Jaki był koszt zakupu i montażu?

Ano działają bez zarzutu - teraz dni są bardziej pochmurne więc ich widoczność wydaje się być nieco większa

-ale i tak to nie jest to co Ledy z odbłysnikiem i kierunkowe do toru jazdu! A szkoda....

Koszty - sam zakup ok 700,00zł ASO + montaż też ASO = 1150,00zł brutto

Gwarancja 2 lata

• 1 month later...

Zaś co do LED-ów w miejsce tych żarówek tez o tym myślałem - ale pojawiają się takie pytania - czy się zmieszczą w kloszu? - czy komputer nie będzie wykazywał błędów

Czy ktos testował już zmianę tych ogarków dziennych na inne żarówki p13w?

Sprawdzałem dziś u siebie, i w jednym kloszu muszą się pomieścić dwie (p13w + halogen)

Zaś co do LED-ów w miejsce tych żarówek tez o tym myślałem - ale pojawiają się takie pytania - czy się zmieszczą w kloszu? - czy komputer nie będzie wykazywał błędów

Czy ktos testował już zmianę tych ogarków dziennych na inne żarówki p13w?

Sprawdzałem dziś u siebie, i w jednym kloszu muszą się pomieścić dwie (p13w + halogen)

poklikaj sobie tutaj - http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/72753-nowy-subaru-forester-my2013/page-366

i z jedną stronę dalej - wszystko jest już przetestowane i opisane....

Edited by jozef1972
  • 8 months later...

no to zakończyłem poszukiwania solidnych świateł dziennych LED do FXT MY 2013

- są już takie dostępne w miejscu oryginalnych fabrycznych /nie chodzi o te w skrzelach/

Całość opisałem w poście;

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/72753-nowy-subaru-forester-my2013/?p=2295928

Dodatkowo załączam fotki....

post-15606-0-37600800-1438774671_thumb.jpgpost-15606-0-54576600-1438774672_thumb.jpg

post-15606-0-62783900-1438774673_thumb.jpgpost-15606-0-98433700-1438774674_thumb.jpgpost-15606-0-85283900-1438774675_thumb.jpgpost-15606-0-37101500-1438774677_thumb.jpgpost-15606-0-57831400-1438774678_thumb.jpgpost-15606-0-07519000-1438774680_thumb.jpgpost-15606-0-62014500-1438774681_thumb.jpgpost-15606-0-76220700-1438774682_thumb.jpg

• 1 year later...

Cześć,
minęło trochę czasu od ostatniego posta, więc chciałbym podbić wątek - czy przez ostatnie 2 lata pojawiły się jakieś rozsądne i skuteczne rozwiązania dot. świateł do jazdy dziennej dla Forestera z 2014?

są zestawy dwu funkcyjne dzienne/p.mgłowe (czyli tak jak na zwykłych światłach w Forku) Osram OSR LED DRL FOG101 z homologacją ECE R19 F3 E1 6000K , sam mam takie i są super, cena około 1000 zł za komplet

• Upvote 1
  • 3 years later...

Cześć,

również chciałbym podbić wątek. Tych ledów osram fog101 już niestety nie ma na rynku. Zamówiłem ostatnio jedne to czekam teraz na zwrot kasy, wydzwonilem też z 10 różnych firm - bezskutecznie. Czy pojawiły się jakieś nowe ciekawe alternatywy dla świateł dziennych 2w1 dla FY2013?

pzdr.

• 2 weeks later...