Skocz do zawartości

Forester XT MY 2013 a światła LED


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zamienić fabryczne światła dzienne w Subaru Forester wersja XT rocznik 2013 na wersję LED-owe;

które były by zamontowane w miejsce oryginalnych świateł dziennych i spełniały by również obie funkcje

– czyli świateł DRL + przeciwmgłowe.

 

W akcesoriach Subaru brak oferty na światła LED do wersji XT - więc znalazłem w Internecie takie propozycje jak:

 

Firmy Osram - LEDriving FOG

 

http://www.osram.pl/osram_pl/produkty/lampy/zrodla-swiatla-stosowane-w-oswietleniu-samochodowym/motoryzacja-samochody/led-exterior-lighting/ledriving-fog/index.jsp

 

 

Firmy MAXLED DUOLIGHT

 

http://www.moto-lider.pl/index.php?p1286,swiatla-do-jazdy-dziennej-max-led-drl-duolight-9cm-zamiennik-halogenu-2-lata-gwarancji

 

W załączeniu przesyłam linki z pełną specyfikację techniczną produktów i proszę o zwrotną informację:

 

- czy jest możliwy montaż tych produktów bezpośrednio w miejsce fabrycznych świateł – bez żadnych przeróbek mocowań, czy rozstaw jest odpowiedni etc.

- czy konieczna byłaby ingerencja w układ elektryczny – powodująca utratę gwarancji – czy też wystarczy podpiąć światła pod gotową już instalację fabryczną?

 

Z góry dziękuje nad pochyleniem się nad tematem i pełną informację zwrotną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: przepraszam za glupie pytanie, ale czyzby wersja europejska obecnego Forka XT nie ma takich swiatel dziennych? :huh:

 

front-profile-with-LEDs-on.jpg

 

 

tak gdyby tak świeciły w pełnym słońcu to byłoby kapitalnie

Zdjęcie dokładnie oddaje wygląd naszych ledowych 'pozycji',

Używne w dzień, szczególnie słoneczny są bardzo słabo widoczne. Jadąc na 'pozycjach' jako DRL kierowcy mrugają światłami, dajac znaki, że nie mamy świateł. Przejście oświetlenia deski rozdzielczej w tryb nocny to też spory minus :(

Mamy w rodzinie X3 i ringi niestety są dużo lepiej widoczne, dlatego w dzień służą jako DRL.

W Forkach niestety musimy obejść się smakiem. Dodatkowo pozycje łącznie z ksenonami rownież są mało widoczne -_- Trudno zrozumieć co kierowało projektantami w FHI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam Wszystkich,

 

A nie lepiej zakupić żarówki LED P13W do istniejących już świateł. Też jestem posiadaczem Forestera 2013 i zastanawiam się czy nie zmienić żarówek na LED. Jednak nie wiem czy wielkościowo będzie ok i czy komputer nie będzie generował błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

A nie lepiej zakupić żarówki LED P13W do istniejących już świateł. Też jestem posiadaczem Forestera 2013 i zastanawiam się czy nie zmienić żarówek na LED. Jednak nie wiem czy wielkościowo będzie ok i czy komputer nie będzie generował błędów.

 

Kolego bardzo dobre pytanie, tylko czy ktoś zna odpowiedź?

W tych lampach oprócz żarówki DLR jest jeszcze przeciwmgłowa i one tam dalej muszą się pomieścić,ciekawe czy jest również zamiennik LED do przeciwmgłowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Wszystkich,

 

A nie lepiej zakupić żarówki LED P13W do istniejących już świateł. Też jestem posiadaczem Forestera 2013 i zastanawiam się czy nie zmienić żarówek na LED. Jednak nie wiem czy wielkościowo będzie ok i czy komputer nie będzie generował błędów.

 

Kolego bardzo dobre pytanie, tylko czy ktoś zna odpowiedź?

W tych lampach oprócz żarówki DLR jest jeszcze przeciwmgłowa i one tam dalej muszą się pomieścić,ciekawe czy jest również zamiennik LED do przeciwmgłowej?

 

Zgodnie z instrukcją mamy dwie wersje 1. dwie żarówki w klaoszu (dzienne i przeciwmgielne)  2. jedna żarówka w kloszu, Zgodnie z moją instrukcją obsługi i moim modelem mam tylko i wyłącznie żatówkę P13W.

Jako. młody (miesiąc) i zakochany w marce od pierwszej jazdy użytkownik postaram się zgłębić temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spojrzeć przez klosz - u mnie żarówki są dwie - 1. do dziennych PW13 i 2. do przeciwmgłowych - tutaj symbolu nie znam

 

Zaś co do LED-ów w miejsce tych żarówek tez o tym myślałem - ale pojawiają się takie pytania

- czy się zmieszczą w kloszu?

- czy komputer nie będzie wykazywał błędów

- czy Policja się nie przyczepi - bo takie żarówki nie mają homologacji

 

Koszt samych żarówek to od 100 do 200zł za komplet wg. cen z sieci

 

Zatem jak ktoś zna odpowiedzi lub coś sam już kombinował w tym temacie niech dzieli się wiedzą...

 

A co do wspomnianych Ledów z akcesorii to:

- troszkę niedużą mają tą wydajność

-no i koszt jest troszkę duży - bo to zwykła samoróbka - tylko sygnowana przez ASO; bo same takie światełka mini-ledy - to koszt ok 300,00zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-no i koszt jest troszkę duży - bo to zwykła samoróbka - tylko sygnowana przez ASO; bo same takie światełka mini-ledy - to koszt ok 300,00zł

 

 

Są dostępne oryginalne światła LED dostarczane przez Importera. Szczegóły w ASO

 

Grzesiu - to jedne i te same ? Czy jednak inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

no i założyłem te "firmowe" LED-y....

 

Świecą przeciętnie - bo niestety skrzela w których je zamontowano są skośnie ukształtowane - to i światła idą trochę na boki

 

ale za to wizualnie bardzo to budujące - wreszcie wygląda to przyzwoicie a nie jakieś takie tylko żaróweczki....

 

no ale zobaczymy jeszcze jak z trwałością tego LED-owego cudeńka będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no i założyłem te "firmowe" LED-y....

 

Świecą przeciętnie - bo niestety skrzela w których je zamontowano są skośnie ukształtowane - to i światła idą trochę na boki

 

ale za to wizualnie bardzo to budujące - wreszcie wygląda to przyzwoicie a nie jakieś takie tylko żaróweczki....

 

no ale zobaczymy jeszcze jak z trwałością tego LED-owego cudeńka będzie....

No i jak się sprawdzają? Jaki był koszt zakupu i montażu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i jak się sprawdzają? Jaki był koszt zakupu i montażu?

 

 

Ano działają bez zarzutu - teraz dni są bardziej pochmurne więc ich widoczność wydaje się być nieco większa

-ale i tak to nie jest to co Ledy z odbłysnikiem i kierunkowe do toru jazdu! A szkoda....

 

Koszty - sam zakup ok 700,00zł ASO + montaż też ASO = 1150,00zł brutto

 

Gwarancja 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Zaś co do LED-ów w miejsce tych żarówek tez o tym myślałem - ale pojawiają się takie pytania - czy się zmieszczą w kloszu? - czy komputer nie będzie wykazywał błędów

 

Czy ktos testował już zmianę tych ogarków dziennych na inne żarówki p13w?

 

Sprawdzałem dziś u siebie, i w jednym kloszu muszą się pomieścić dwie (p13w + halogen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaś co do LED-ów w miejsce tych żarówek tez o tym myślałem - ale pojawiają się takie pytania - czy się zmieszczą w kloszu? - czy komputer nie będzie wykazywał błędów

 

Czy ktos testował już zmianę tych ogarków dziennych na inne żarówki p13w?

 

Sprawdzałem dziś u siebie, i w jednym kloszu muszą się pomieścić dwie (p13w + halogen)

 

 

poklikaj sobie tutaj - http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/72753-nowy-subaru-forester-my2013/page-366

 

i z jedną stronę dalej - wszystko jest już przetestowane i opisane....

Edytowane przez jozef1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

no to zakończyłem poszukiwania solidnych świateł dziennych LED do FXT MY 2013

- są już takie dostępne w miejscu oryginalnych fabrycznych /nie chodzi o te w skrzelach/

 

Całość opisałem w poście;

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/72753-nowy-subaru-forester-my2013/?p=2295928

 

Dodatkowo załączam fotki....

 

post-15606-0-37600800-1438774671_thumb.jpgpost-15606-0-54576600-1438774672_thumb.jpg

post-15606-0-62783900-1438774673_thumb.jpgpost-15606-0-98433700-1438774674_thumb.jpgpost-15606-0-85283900-1438774675_thumb.jpgpost-15606-0-37101500-1438774677_thumb.jpgpost-15606-0-57831400-1438774678_thumb.jpgpost-15606-0-07519000-1438774680_thumb.jpgpost-15606-0-62014500-1438774681_thumb.jpgpost-15606-0-76220700-1438774682_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,
minęło trochę czasu od ostatniego posta, więc chciałbym podbić wątek - czy przez ostatnie 2 lata pojawiły się jakieś rozsądne i skuteczne rozwiązania dot. świateł do jazdy dziennej dla Forestera z 2014?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są zestawy dwu funkcyjne dzienne/p.mgłowe (czyli tak jak na zwykłych światłach w Forku) Osram OSR LED DRL FOG101 z homologacją ECE R19 F3 E1 6000K , sam mam takie i są super, cena około 1000 zł za komplet

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć,

również chciałbym podbić wątek. Tych ledów osram fog101 już niestety nie ma na rynku. Zamówiłem ostatnio jedne to czekam teraz na zwrot kasy, wydzwonilem też z 10 różnych firm - bezskutecznie. Czy pojawiły się jakieś nowe ciekawe alternatywy dla świateł dziennych 2w1 dla FY2013?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...