Jump to content
piotrekM461

Subaru autem wyprawowym jest! Wyprawowy Forester

Recommended Posts

Chyba myślisz o wyjeździe na wczasy, na wyprawę w teren z piątką i bagażami?
Już na asfalcie zawieszenie powie dziękuję.

Taptane Tapatalkiem

W błędzie Kolego jesteś.  Zrobiłem w tegoroczne wakacje rodzinnie blisko 7k km i autko całe.  Nocowania jednak były po domach/hotelach i trasa większość po asfalcie. Chcąc ciąć koszty zastanawiam się nad trasą po bezdrożach i nocowaniach na łonie natury.  

1 minutę temu, KPR napisał:

W błędzie Kolego jesteś.  Zrobiłem w tegoroczne wakacje rodzinnie blisko 7k km i autko całe.  Nocowania jednak były po domach/hotelach i trasa większość po asfalcie. Chcąc ciąć koszty zastanawiam się nad trasą po bezdrożach i nocowaniach na łonie natury.  

Dołożysz kilkaset kilogramów niezbędnego szpeju kempingowego i ratunkowego to porozmawiamy.

Zapakuj najpierw rodzinkę i pojeździj po szutrach i wertepach, nie wszystkim może podobać się kurz,błoto i wyboje.

Nie zrozumiałeś, nie chcę autem jeździć po takim terenie o jakim piszesz, bardziej na luzie: polne, leśne drogi. Tak by nie musieć potrzebować tego całego wyposażenia.

Ale odbiegamy od mojego pytanie, czy ktoś nocowal w Foresterze w kilka osób?

14 minut temu, KPR napisał:

Tak by nie musieć potrzebować tego całego wyposażenia

Byłeś całą ekipą na wyjeździe, wiesz ile miałeś bagażu, dodaj do tego namioty, karimaty, śpiwory, zbiorniki na wodę, kuchenka, garnuszki, przydała by się łopata i jakaś lina w razie draki.

Teraz zadaj sobie pytanie, gdzie to wszystko włożysz chcąc spać w forku?

W każdym forku śpią wygodnie dwie dorosłe osoby po przesunięciu przednich foteli do przodu, na upartego jeszcze dziecko wejdzie, pod warunkiem że wszystkie bagaże gdzieś wyciągniesz.

O właśnie... kierunkowo jesteśmy blisko. Ostatnio umieszczę się ze wszystkimi manelami w bagażniku.  Myślę o zakupie w przyszłości boksu dachowego. Jakbym miał spać w środku to pewnie rzeczy na zewnątrz pod folię, do namiotu, etc. 

Można w Foresterze spać na dachu? Ktoś spał? Jaką on ma wytrzymałość?

przeczytaj może ten wątek od początku :)

znajdziesz odpowiedzi -- jest tu sporo rozważań o spaniu na dachu.

dzięki :)

dobra, przebrnąłem przez cały wątek...

bagażnik 80 kg, czyli tylko dzieci można tam położyć :)

hm... szkoda, że odległe zdjęcia już się nie wczytują, można by było zobaczyć jakieś ciekawe rozwiązania :(

80 kg jest dopuszczalne w czasie jazdy, tysiące forków ma namioty w których sypiają bez problemu 2 dorosłe osoby.

Taptane Tapatalkiem

32 minuty temu, KPR napisał:

bagażnik 80 kg, czyli tylko dzieci można tam położyć :)

Jeśli piszesz o dopuszczalnym obciążeniu dachu (faktycznie relingów) to jest to wartość bezpieczna dla pojazdu w ruchu w razie ostrych manewrów, wypadków. Nośnośc podczas postoju jest wystarczająco duża by spały tam dwie dorosłe osoby a i pewnie z dziećmi.

Rozumiem, ale gwarancji nikt mi nie da, że wytrzyma łącznie ok 200kg (2 dorosłe osoby i 3 dzieci)

Tego szukałem! Dzięki. Już czytam:)