Jump to content

Subaru autem wyprawowym jest! Wyprawowy Forester

Recommended Posts

Chyba myślisz o wyjeździe na wczasy, na wyprawę w teren z piątką i bagażami?
Już na asfalcie zawieszenie powie dziękuję.

Taptane Tapatalkiem

• Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cześć wszystkim   Troszkę to zajęło ale w końcu się zebrałem w sobie i stworzyłem opis zabudowy i innych udogodnień, które zainstalowałem w swoim Forku, przekształcając go w minicampera, a co . Sam

Płyty sklejki 10mm pod dedykowany materac. Jutro kupię linę do zawieszenia płyt na prętach zagłówków przednich foteli. Niebawem foty gotowego do snu zestawu. Aby uzyskać płaską powierzchnię

Jak przetrwać we wnętrzu auta w upalne noce bez robali. Moskitiery uszyte na zamówienie w salonie firan. 2 x 30,-zł

Posted Images

W błędzie Kolego jesteś.  Zrobiłem w tegoroczne wakacje rodzinnie blisko 7k km i autko całe.  Nocowania jednak były po domach/hotelach i trasa większość po asfalcie. Chcąc ciąć koszty zastanawiam się nad trasą po bezdrożach i nocowaniach na łonie natury.  

1 minutę temu, KPR napisał:

W błędzie Kolego jesteś.  Zrobiłem w tegoroczne wakacje rodzinnie blisko 7k km i autko całe.  Nocowania jednak były po domach/hotelach i trasa większość po asfalcie. Chcąc ciąć koszty zastanawiam się nad trasą po bezdrożach i nocowaniach na łonie natury.  

Dołożysz kilkaset kilogramów niezbędnego szpeju kempingowego i ratunkowego to porozmawiamy.

Zapakuj najpierw rodzinkę i pojeździj po szutrach i wertepach, nie wszystkim może podobać się kurz,błoto i wyboje.

Nie zrozumiałeś, nie chcę autem jeździć po takim terenie o jakim piszesz, bardziej na luzie: polne, leśne drogi. Tak by nie musieć potrzebować tego całego wyposażenia.

Ale odbiegamy od mojego pytanie, czy ktoś nocowal w Foresterze w kilka osób?

14 minut temu, KPR napisał:

Tak by nie musieć potrzebować tego całego wyposażenia

Byłeś całą ekipą na wyjeździe, wiesz ile miałeś bagażu, dodaj do tego namioty, karimaty, śpiwory, zbiorniki na wodę, kuchenka, garnuszki, przydała by się łopata i jakaś lina w razie draki.

Teraz zadaj sobie pytanie, gdzie to wszystko włożysz chcąc spać w forku?

W każdym forku śpią wygodnie dwie dorosłe osoby po przesunięciu przednich foteli do przodu, na upartego jeszcze dziecko wejdzie, pod warunkiem że wszystkie bagaże gdzieś wyciągniesz.

O właśnie... kierunkowo jesteśmy blisko. Ostatnio umieszczę się ze wszystkimi manelami w bagażniku.  Myślę o zakupie w przyszłości boksu dachowego. Jakbym miał spać w środku to pewnie rzeczy na zewnątrz pod folię, do namiotu, etc. 

Można w Foresterze spać na dachu? Ktoś spał? Jaką on ma wytrzymałość?

dzięki :)

dobra, przebrnąłem przez cały wątek...

bagażnik 80 kg, czyli tylko dzieci można tam położyć :)

hm... szkoda, że odległe zdjęcia już się nie wczytują, można by było zobaczyć jakieś ciekawe rozwiązania :(

32 minuty temu, KPR napisał:

bagażnik 80 kg, czyli tylko dzieci można tam położyć :)

Jeśli piszesz o dopuszczalnym obciążeniu dachu (faktycznie relingów) to jest to wartość bezpieczna dla pojazdu w ruchu w razie ostrych manewrów, wypadków. Nośnośc podczas postoju jest wystarczająco duża by spały tam dwie dorosłe osoby a i pewnie z dziećmi.

• 1 month later...

Cześć,

Jak wygląda prawnie sytuacja gdy z samochodu wymontujemy tylne fotele? Czy polskie albo europejskie prawo przewiduje nałożenie mandatu na kierowcę, jeżdżącego bez tylnych kanap? 

Ostatnie dwa lata jechałem (poprzednim) samochodem w ten sposób do Norwegii i Szwecji (miałem w kombi stelaż ze schowkami a na tym spanie dla dwoch osób). Wtedy się specjalnie tym nie przejmowałem ale ostatnio znajomy mnie postraszył, ze jest to wg niego spore ryzyko mandatu.

Edited by Escher
  • 3 weeks later...

Zadaszenie/markizę off road mocowaną do bagażnika z chęcią kupie.

Do ciepłych dni i wypraw w plener zostało jeszcze trochę czasu, może komuś sie znudziła ?

• 1 month later...

Hej. Czy miałeś kiedyś markize? Ja testowałem rok temu i średnio się sprawdziła. Osobiście uważam,  że  lepszy namiot z deca... PRZEDSIONEK KEMPINGOWY ARPENAZ BASE M | 6-OSOBOWY QUECHUA

Ja zrobiłem samoróbkę. Do religa przykleiłem silvertapem kij teleskopowy by poprzeczka miała z 2m. Do tego plandeka i dwa kijki, podpórki z decathlonu ( takie jak do namiotu), po dwa odciągi ze śledziami na kij. Wieczór mijał przyjemnie, dopóki nie przyszedł wiatr. Był na tyle mocny, że skrzywił cienszą rurkę z teleskopa i nie dało się już jej wsadzić do środka :D Dodatkowo wiatr powodował, że relingi trzeszczały od naprężeń i przeszkadzało to w nocy w spaniu w środku. Na następnym biwaku rozbiłem to o dwa drzewa i dwa kijki z namiotu. Było pancernie, ale:

- na słońce to działa tylko o konkretnej godzinie 

- na deszcz działa to jedynie, kiedy mamy mrzawke, a wiadomo że jak pada, to zazwyczaj z połączeniem wiatru, więc i tak zawiewa nam deszcz do środka.

Można oczywiście dorobić ściankę pionową do takiej markizy, ale jak już mamy tak kombinować, to lepiej rozbić wyższy namiot i mieć wszystko z głowy. No, ale niektórzy mimo tego stosują i chyba są zadowoleni. Ja spotkałem się ze zbyt wymagającymi warunkami :D

• Like 1
  • 1 month later...

Wyprodukowałem belki bagażnika.

Profil 40x27x2mm długość 113cm i 120cm, razem 20,- zł

Cybant M8 rozstaw 70mm 5,- zł/szt.

Wąż gumowy ciśnieniowy DN 8mm

Zaślepki do profili 4 szt. 1,30,- zł/szt.

Cybaty zrobione na zamówienie, z przedłużonym gwintem.

Belki będą miały nitonakrętki M8 do mocowania różnych szpei.

Ocynk i malowanie proszkowe.

DSC_0747.JPG

DSC_0750.JPG

DSC_0748.JPG

DSC_0749.JPG

DSC_0751.JPG

• Like 3

Trochę ważą te belki chyba bo grube, ale super robota i pancerne, koszt w porównaniu do syfiastych belek dostępnych na rynku znikomy.

Taptane Tapatalkiem

Profile alu wbrew pozorom aż tak drogie nie są. Tylko nie zawsze jest hurtownia w danym mieście.

• 3 months later...
W dniu 16.07.2017 o 21:36, BiP napisał:

Jakby był ktoś chętny na oświetlenie dalekosiężne, to mam na zbyciu 3x hella fi 190 z pozycjami, zaślepkami i płytką montazową pod tablicę rejestracyjną z nierdzewki.

Całość zdarta z outbacka. 

How much ?

W dniu 20.08.2020 o 15:26, miki_mi2 napisał:

How much ?

Dawno cieszą nowego właściciela.