Skocz do zawartości

Subaru autem wyprawowym jest! Wyprawowy Forester


piotrekM461

Rekomendowane odpowiedzi

W błędzie Kolego jesteś.  Zrobiłem w tegoroczne wakacje rodzinnie blisko 7k km i autko całe.  Nocowania jednak były po domach/hotelach i trasa większość po asfalcie. Chcąc ciąć koszty zastanawiam się nad trasą po bezdrożach i nocowaniach na łonie natury.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KPR napisał:

W błędzie Kolego jesteś.  Zrobiłem w tegoroczne wakacje rodzinnie blisko 7k km i autko całe.  Nocowania jednak były po domach/hotelach i trasa większość po asfalcie. Chcąc ciąć koszty zastanawiam się nad trasą po bezdrożach i nocowaniach na łonie natury.  

Dołożysz kilkaset kilogramów niezbędnego szpeju kempingowego i ratunkowego to porozmawiamy.

Zapakuj najpierw rodzinkę i pojeździj po szutrach i wertepach, nie wszystkim może podobać się kurz,błoto i wyboje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś, nie chcę autem jeździć po takim terenie o jakim piszesz, bardziej na luzie: polne, leśne drogi. Tak by nie musieć potrzebować tego całego wyposażenia.

Ale odbiegamy od mojego pytanie, czy ktoś nocowal w Foresterze w kilka osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, KPR napisał:

Tak by nie musieć potrzebować tego całego wyposażenia

Byłeś całą ekipą na wyjeździe, wiesz ile miałeś bagażu, dodaj do tego namioty, karimaty, śpiwory, zbiorniki na wodę, kuchenka, garnuszki, przydała by się łopata i jakaś lina w razie draki.

Teraz zadaj sobie pytanie, gdzie to wszystko włożysz chcąc spać w forku?

W każdym forku śpią wygodnie dwie dorosłe osoby po przesunięciu przednich foteli do przodu, na upartego jeszcze dziecko wejdzie, pod warunkiem że wszystkie bagaże gdzieś wyciągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie... kierunkowo jesteśmy blisko. Ostatnio umieszczę się ze wszystkimi manelami w bagażniku.  Myślę o zakupie w przyszłości boksu dachowego. Jakbym miał spać w środku to pewnie rzeczy na zewnątrz pod folię, do namiotu, etc. 

Można w Foresterze spać na dachu? Ktoś spał? Jaką on ma wytrzymałość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, KPR napisał:

 

bagażnik 80 kg, czyli tylko dzieci można tam położyć :)

 

Jeśli piszesz o dopuszczalnym obciążeniu dachu (faktycznie relingów) to jest to wartość bezpieczna dla pojazdu w ruchu w razie ostrych manewrów, wypadków. Nośnośc podczas postoju jest wystarczająco duża by spały tam dwie dorosłe osoby a i pewnie z dziećmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Jak wygląda prawnie sytuacja gdy z samochodu wymontujemy tylne fotele? Czy polskie albo europejskie prawo przewiduje nałożenie mandatu na kierowcę, jeżdżącego bez tylnych kanap? 

Ostatnie dwa lata jechałem (poprzednim) samochodem w ten sposób do Norwegii i Szwecji (miałem w kombi stelaż ze schowkami a na tym spanie dla dwoch osób). Wtedy się specjalnie tym nie przejmowałem ale ostatnio znajomy mnie postraszył, ze jest to wg niego spore ryzyko mandatu.

Edytowane przez Escher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja zrobiłem samoróbkę. Do religa przykleiłem silvertapem kij teleskopowy by poprzeczka miała z 2m. Do tego plandeka i dwa kijki, podpórki z decathlonu ( takie jak do namiotu), po dwa odciągi ze śledziami na kij. Wieczór mijał przyjemnie, dopóki nie przyszedł wiatr. Był na tyle mocny, że skrzywił cienszą rurkę z teleskopa i nie dało się już jej wsadzić do środka :D Dodatkowo wiatr powodował, że relingi trzeszczały od naprężeń i przeszkadzało to w nocy w spaniu w środku. Na następnym biwaku rozbiłem to o dwa drzewa i dwa kijki z namiotu. Było pancernie, ale:

- na słońce to działa tylko o konkretnej godzinie 

- na deszcz działa to jedynie, kiedy mamy mrzawke, a wiadomo że jak pada, to zazwyczaj z połączeniem wiatru, więc i tak zawiewa nam deszcz do środka.

 

Można oczywiście dorobić ściankę pionową do takiej markizy, ale jak już mamy tak kombinować, to lepiej rozbić wyższy namiot i mieć wszystko z głowy. No, ale niektórzy mimo tego stosują i chyba są zadowoleni. Ja spotkałem się ze zbyt wymagającymi warunkami :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyprodukowałem belki bagażnika.

Profil 40x27x2mm długość 113cm i 120cm, razem 20,- zł

Cybant M8 rozstaw 70mm 5,- zł/szt.

Wąż gumowy ciśnieniowy DN 8mm

Zaślepki do profili 4 szt. 1,30,- zł/szt.

Cybaty zrobione na zamówienie, z przedłużonym gwintem.

Belki będą miały nitonakrętki M8 do mocowania różnych szpei.

Ocynk i malowanie proszkowe.

 

DSC_0747.JPG

DSC_0750.JPG

DSC_0748.JPG

DSC_0749.JPG

DSC_0751.JPG

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 16.07.2017 o 21:36, BiP napisał:

Jakby był ktoś chętny na oświetlenie dalekosiężne, to mam na zbyciu 3x hella fi 190 z pozycjami, zaślepkami i płytką montazową pod tablicę rejestracyjną z nierdzewki.

Całość zdarta z outbacka. 

How much ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
16 godzin temu, Masteritos napisał:

Czy ktoś wie gdzie zakupie gotowe folie aluminiowe do wnętrza na szyby ? Robił ktoś może samemu ?

 

Chodzi o osłony termiczne?

Robiłem sam do kampera z osłon kupionych w sklepie za 20 zeta. Wbiłem kilka przelotek i gotowe.

 kilkanaście nocy już używałem i jest git.

Jakieś super mega 7 warstwowe(sprzedawane na fejsie) to koszt na przód i przednie drzwi to 3 stówy, super wykonanie, ale nie mam na nie miejsca, bo ciężko je złożyć.

IMG_20210417_104339_resized_20210802_075728359.jpg

IMG_20210417_104355_resized_20210802_075727752.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...