Skocz do zawartości

Subaru autem wyprawowym jest! Wyprawowy Forester


piotrekM461

Rekomendowane odpowiedzi

 

piotrekM461 Twoje alusy mają 6 cali szerokości - jeżeli dobrze pamiętam jest to dolna granica dla opony 215 (optymalna szerokość to 7 cali?) – jakie są Twoje odczucia w tej kwestii?

Czy mając możliwość zmiany felgi kupiłbyś coś szerszego? czy pozostałbyś przy 6 bo … np. lepiej trzyma gumę? (pomijam fakt, że alusy subaru są mocne)

 

Czy w przyszłości zamierzasz dozbroić auto w kompresor z butlą? dobbinsony kupujesz sam lift? czy wzmocnione?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kazjul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co Ci napisać :( Nawet nie wiedziałem że jest taka różnica, opona siedzi dobrze, nigdy nie miałem problemów z tym zestawem, więc felgi bym nie zmieniał. Zanim zdecydowałem się na zakup Geolander-ów, czytałem o nich na forach, pomijając kwestie szybszego zdzierania się na krawędziach przednich opon (wg. mnie za efekt niskiego ciśnienia) nikt nie miał do nich zarzutów. Jeśli szukasz jeszcze innych opcji polecam http://www.offroadsubarus.com/showthread.php?t=1817 , opisano dużo różnych opon w dość konkretny sposób.

O kompresorze z butlą nie myślałem, jeśli chodzi o pompowanie opon na każdej stacji jest kompresor z manometrem, w razie problemów gdzieś w trasie mam profesjonalny kompresor z biedronki za 20 złotych :D

Sprężyny Dobinsosna kupuje zwykłe z liftem (przód 25mm, tył 30mm). Fakt jest opcja kupna wzmocnionych sprężyn (80 kg dodatkowego obciążenia),ale nie zamierzam zakładać stalowego zderzaka ani wyciągarki wiec sprężyny bez wzmocnienia powinny wystarczyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny camper :D Pogratulować pomysłowości i zdolności manualnych. Ja osobiście nie czułbym się komfortowo w tak ciasnej przestrzeni do spania, ale spanie wewnątrz samochodu na pewno daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala zapomnieć o ewentualnych kradzieżach.

Teraz korzystałeś cały czas z lodówki? Nie rozładował Ci się akumulator, czy włączałeś ją tylko okazjonalnie?

Jeszcze raz, dzięki za tutorial, na pewno się przyda :) Życzę kolejnych udanych pomysłów i nie zapominaj się nimi podzielić na zdjęciach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) W czasie tego wyjazdu z lodówki korzystaliśmy tylko w czasie jazdy, na noc bezpieczniej było ją wyłączyć. Na przyszłe wakacje planuje zainstalować akumulator postojowy, ale póki co szukam pomysłu jak to zrobić.

Jeśli zrobię w moim "wyprawówce" coś wartego podzielenia się nowenna wrzucę zdjęcia i opis na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, o to ciąg dalszy modyfikacji mojego „wyprawowego” Forestera. Tak jak pisałem postanowiłem podnieść samochód, dodatkową motywacją był absolutny brak zawieszenie z tyłu. Wybór padł na sprężyny Dobinsona w połączeniu z amortyzatorami KYB Excel-G (póki co amortyzatory wymieniłem tylko z tyłu). Oto efekt, czyli standardowe zdjęcie przed i po :)

0oq2.jpg

 

11jv.jpg

 

Przejechałem za mało kilometrów żeby móc obiektywnie opisać pracę zawieszenia. Póki co wydaję się że samochód jest delikatnie sztywniejszy, ale mimo to zawieszenie bardzo ładnie wybiera nierówności.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie zmierzyłem w swoim, u mnie jest przód 72,5- 73 cm a tył 71 -71,5, felgi oryginalne i opony Nexen WINGUARD SUV 205/70 R15 96 T, pb i lpg(40l) zatankowane pod kor. również przymierzam sie do modyfikacji zawieszenia bo wizualnie tyłem siedzi i z pomiarów wynika to samo.

Nie widze u Ciebie czy jest hak wiec to plus jesli chodzi o ciezar z tyłu auta jesli go faktycznie nie ma, u mnie jest hak do którego belki zamontowana jest wyciagarka co daje kilkadziesiat kg wiecej, zastanawiam sie nad spręzynami iron man(2" na plus) i dodatkowe podkładki w na kolumne z przodu 3 cm i z tyłu jakies 4-5... w efekcie powinna być spora różnica, ale to pewnie dopiero w przyszłe wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny Dobinosna teoretycznie miały podnieść samochód o 25mm przód i 30 mm tył, opony mam 215/65/R15, tak jak u Ciebie jest hak i LPG . Przy tym układzie wysokości od asfaltu do nadkola wyglądają tak:

-prawy przód 77 cm

-lewy przód 76

-prawy tył 75,5

-lewy tył 75

Nie bardzo wiem dlaczego tył jest niżej, może założenie na tył podkładek 10mm załatwi sprawę.

Przód 8 cm i tył 9 cm to ostry lift :twisted: . W USA(http://www.offroadsubarus.com/) i na Litwie ( https://www.facebook.com/forestertuning ) wiem że podnoszą Forestery do tej wysokości i przeważenie przy pomocy takiego zestawu jak napisałeś .Nie wiem tylko jak znoszą to półosie (ale nie wydaje mi się żeby je jakoś specjalnie przerabiali) i jak się jeździ tak wysokim Forkiem. Jeśli chodzi o sprężyny Ironman słyszałem o nich raczej kiepskie opinie (sztywne/twarde, słabo robią w "terenie"-opinie off-road'owców) dlatego wolałem dołożyć i kupić Dobinsony i póki co jestem bardzo zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Że ja Twojego postu nie widziałem wcześniej ! Zmotywowałeś mnie do zrobienia zabudowy... Twoja jest mega funkcjonalna, ale interesuje mnie lość miejsca od sufitu do materaca.. jest ze mnie kawał chłopa (182cm i 96kg) stąd pytanie czy się zmieszczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi :yahoo: Ja ważę 85kg i mam 176cm wzrostu i mieściłem się bez problemu. Nie mierzyłem ile było dokładnie od sufitu do materaca ale przewracanie się z boku na bok nie stanowiło problemu a dało się nawet usiąść (lekko przygarbionym ale się dało :D ). Na zdjęciu z materacem widać że materac sięga do spodu plastiku w bagażniku, może uda Ci się zmierzyć ile jest do sufitu. Bardziej zastanawiam się czy zmieścisz się na długość (może będziesz musiał delikatnie zgiąć nogi :) ). Jeśli będziesz miał jakieś pytania to z chęcią pomogę, i koniecznie podziel się zdjęciami zabudowy po skończonej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowa super ale właśnie dla 1-2 osób.

 

super zabudowa, ja na pewno bym się zmieścił, ale byłbym za jakimś fajnym rozwiązaniem na 2+2 osoby :-)

 

2 + 2 to chyba tylko z namiotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi :yahoo: Ja ważę 85kg i mam 176cm wzrostu i mieściłem się bez problemu. Nie mierzyłem ile było dokładnie od sufitu do materaca ale przewracanie się z boku na bok nie stanowiło problemu a dało się nawet usiąść (lekko przygarbionym ale się dało :D ).

 

to chyba jakiś jogin jesteś

wysokość od "podłogi bagażnika" do dachu to 86 cm

załóżmy że masz zabudowę na 30 +5 na materac to zostaje jakieś 50 cm na "siądnięcie" :P

mam ławę o wys 45 cm od podłogi i nawet nie próbuje :biglol: (187cm/ 100 kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakiś jogin jesteś

 

Gibki jestem :D

 

Jeśli chodzi o zestaw 2+2 to tylko namiot, trzeba tylko uważać z wagą namiotu, tanie chińskie namioty przeważnie są ciężkie (+/- 50kg) a taki ciężar znacznie podnosi środek ciężkości. Wiec na zakrętach i wertepach będzie mocno bujało.

 

20120117_008.jpg

 

65ecea440194.jpg

 

A ten Forester objechał naszą planetę :) Z tego co czytałem wymienili tylko zawieszenie i założyli AT'ki. Niestety ich blog wygasł: http://www.getjealou...07&go=subaroute Ale zdjęcia można oglądać, warto.

Edytowane przez piotrekM461
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem, gratuluję !

Proponuję, byś swą wiedzą podzielił się także z ludżmi z któregoś z tych forów:

http://www.campertea...ewforum.php?f=2

bądź

http://karawaningowi...=last_post;desc

Tam są podobni Tobie zapaleńcy, którzy sami budują swoje kampery i 'kampery' ;)

Chyba wystarczy się podlinkować ...

Ja np. TAM bywam częsciej, chociaż forki (2003 i 2007) posiadam i dosiadam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem, gratuluję !

Proponuję, byś swą wiedzą podzielił się także z ludżmi z któregoś z tych forów:

http://www.campertea...ewforum.php?f=2

bądź

http://karawaningowi...=last_post;desc

Tam są podobni Tobie zapaleńcy, którzy sami budują swoje kampery i 'kampery' ;)

Chyba wystarczy się podlinkować ...

Ja np. TAM bywam częsciej, chociaż forki (2003 i 2007) posiadam i dosiadam ;)

 

I to jest bardzo słuszna koncepcja :) Strony znam ale nawet nie pomyślałem o wrzuceniu tam linku do tego tematu. Ale czemu nie może komuś się przyda, dzięki za pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nośność bagażnika 80 kg a co się dzieje jak się zapakjue 2 osoby ( suma 150kg osoby + 50 bagażnik) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...