Skocz do zawartości

Zamienniki w rozrząd ?!


Gość siruba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wróciłem z urlopu z Imprezą 2.0GL i czeka mnie pierwsza wymiana rozrządu.Czy i jakie zamienniki (firmy) wchodzą w grę (cenę w ASO już znam) Może ktoś miał podobny problem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniałem ok. 1,5 mc-a temu. Generalnie nastaw się na rolki SKFu i pasek Gates'a bądź Mitsuboshi. Wtedy powinno wszystko grać. Z braku możliwości jedną rolkę (zebatą) musiałem wziąć od JC. Genialne rozwiązanie to to nie jest, ale zawsze to lepiej niż zostawić starą :)

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek Gates to koszt 120 zł, do tego rolki prowadzące 2 gładkie i zebata kazda po ok 100zł (NSK) , SKF to też NSK tylko troche drozej (140zł ) do tego Rolka napinająca SKF lub NSK-220 zł + napinacz hydrałliczny (orginał) 265 zł . Nie zpomnij o uszczelniaczach 3szt(wałek rozrządu + wał korbowy przód) orginał to ok70 zł kpl

Jezeli jest to Subaru po 97 roku zamiast rolki napinającej i napinacza idze napinacz z rolką orginał ok 400 zł pompy wody bym nie ruszał (GMB200 zł)

pzdr e12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napinacze hydrałliczne rozrządu to przed 97 zachodzi ewidętna wymiana (wycieki oleju ) co 10 samochodze a po 97 w 10 samochodze nie cieknie więc z reguły w samochodach przed 97 r zostawia sie je a po97 zmienia się z urzedu po nikt nie jest w stanie zagwarantować ze za 10 tys km nie puści. Więc biorąc się za wymiane rozrządu trzeba mieć na uwdze ze taki napinacz może być potrzebny a dostępny jest tylko w ASO

Pzdr E12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napinacze hydrałliczne rozrządu to przed 97 zachodzi ewidętna wymiana (wycieki oleju ) co 10 samochodze a po 97 w 10 samochodze nie cieknie więc z reguły w samochodach przed 97 r zostawia sie je a po97 zmienia się z urzedu po nikt nie jest w stanie zagwarantować ze za 10 tys km nie puści. Więc biorąc się za wymiane rozrządu trzeba mieć na uwdze ze taki napinacz może być potrzebny a dostępny jest tylko w ASO

Pzdr E12

 

i w Inter Carsie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci, bo do wymiany mam 60 kkm - jaki to jest koszt wymiany w ASO, a jaki poza?
W ASO w Łodzi, częsci + robocizna=2300zł ? !,a w drugim 1900zł. Robocizna wychodzi 550-600zł. a u pana Zenka ok.200-350zł. Kompl. klamotów w zamiennikach (NTN) ok.1100zł bez uszczelniaczy wałków (Impreza po 97') Robię właśnie przymiarkę.Pozdrawiam.PS. Jakich części używają w ASO? (pewnie nowych!)

 

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 10:42 pm ]

Witam i dzięki za odzew na temat rozrządu, ale mam jeszcze jedno pytanie; jaki przebieg mogą wytrzymać zamienniki, i czy f-ma NTN jest godna zaufania.Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 11:02 pm ]

Pasek Gates to koszt 120 zł, do tego rolki prowadzące 2 gładkie i zebata kazda po ok 100zł (NSK) , SKF to też NSK tylko troche drozej (140zł ) do tego Rolka napinająca SKF lub NSK-220 zł + napinacz hydrałliczny (orginał) 265 zł . Nie zpomnij o uszczelniaczach 3szt(wałek rozrządu + wał korbowy przód) orginał to ok70 zł kpl

Jezeli jest to Subaru po 97 roku zamiast rolki napinającej i napinacza idze napinacz z rolką orginał ok 400 zł pompy wody bym nie ruszał (GMB200 zł)

pzdr e12

Dzięki za info ,ale podałeś ceny części prawie jak w ASO. Pasek mają tylko droższy( za ok 400zł)Pozdrawiam.PS. Dobra rada z uszczelniaczami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

????????? 120(pasek)+300(rolki)+400(napinacz)+70(uszcelniacze)= 890zł

2000 ( kpl.części ) -550 (robocizna)= 1450zł

1450zł-890zł=560zł - dla mnie to nie prawie .

Jak obliczysz koszt CAŁEGO przeglądu po 100 tys km to zostanie Ci na fajne

wakacje ( nie auto-stopem i nie pod namiotem)

Producenci których podałem robią też dla SUBARU

Druga strona medalu jest taka ze jak nie masz pojęcia do kogo zwrócić się

o radę i fachową obsługe a pan Zenek to wymieniacz a nie mechanik

( nie umie doradzić i załatwić części ) to jedź

do ASO zrobią Ci dobrą kawe wymienią rozrząd a jak coś nie tak to masz

gdzie się poskarzyć.

pdrE12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga strona medalu jest taka ze jak nie masz pojęcia do kogo zwrócić się

o radę i fachową obsługe a pan Zenek to wymieniacz a nie mechanik

( nie umie doradzić i załatwić części ) to jedź

do ASO zrobią Ci dobrą kawe wymienią rozrząd a jak coś nie tak to masz

gdzie się poskarzyć.

pdrE12

Witam. Jeżdżę Imprezą dopiero miesiąc. Napisałem o cenach , które udało mi się do tej pory ustalić w ASO, JC i Inter Cars'ie, a koszty robocizny p.Zenka rzyciłem przykładowo dla zainteresowanych. Jesteś szczęściarzem, że masz tak operatywnego i bezinteresownego p.Zenka, ponieważ ja mieszkając w Łodzi takiego jeszcze nie znalazłem.Być może będę skazany na dobrą kawę w ASO, ale tylko w firmowym kubku. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
????????? 120(pasek)+300(rolki)+400(napinacz)+70(uszcelniacze)= 890zł

 

Znalazłem:

 

Pasek CONTITECH CT792 za 65,79 (szukać Gatesa?)

 

Rolki prowadzące RUVILLE 128,45 (co to za firma?) obydwie są takie same, czy różne?

 

Rolka zębata RUVILLE 125,39 (j.w.)

 

Rolka napinająca RUVILLE 254,57 (j.w)

 

Znalazłem też roli gładkie NSK E57003 i E57008 :?: Nie znalazłem simeringów, pompy wody :roll:

 

Niniejszym ogłaszam przetag na ww. części oraz uszczelkę pokrywy zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leonID,+ czy przetarg ma się odbywać na zasadach jak w MONie ?(wygrywa ten kto zaoferuje najtaniej) :roll: Ostanio było głośno o butach do Afganistanu wygrała firma Wojas (bo była najtańsza) tylko buciki po 2 tygodniach ten teges roz..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wietnamskie podróbki chińskiego szajsu mnie nie interesują. Nie stać mnie na częste wizyty u mechanika, dlatego wolę kupić dobre zamienniki.

 

Pytania dodatkowe. Czy za zaolejoną pokrywę głowicy może odpowiadać uszczelka od lejka wlewowego oleju? Czy można wymienić uszczelki śrub pokrywy głowicy bez jej zdejmowania (sama uszczelka pokrywy jest sucha) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zamiennikow zlej jakosci to polecam moj topic o problemie w pytaniach do dyrekcji- tak samo jak na pytanie siruba(y)

 

Jakich części używają w ASO? (pewnie nowych!)

 

Byc moze to jednostkowy przypadek, ale fakt faktem sie zdarzyl

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=110633

 

siruba - PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...