Jump to content

Włochy, północna część, wakacje 2014

Recommended Posts

Cześć,

na weekend majowy wracamy do Włoch. Baza wypadowa to Bolonia. Mamy na tydzien wynajęte auto. 

Plan:

Bolonia, Parma. Reggio Emilia, Ravenna, San Marino,Modena z Maranello i aspekt motoryzacyjny: Ferrari w Maranello, showroom Maserati, Lambo w SantaAgata, Pagani w Modenie, prywatna kolekcja Umberto Panini. 

Czy jeszcze jakieś parełki w pobliżu ww.miejsc warte są jeszcze odwiedzin?

• Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jestem aktualnie w Toskanii,problemow na granicach brak.Przejechalismy bez problemu jak rok temu.Ludzi duzo mniej .Do sklepu tylko w masaczce i kolejka bo licza osob ustalona z gory.Cos jak u nas w ma

Posted Images

Niedaleko macie do Florencji, którą warto zobaczyć. Tylko jedźcie w tygodniu, w weekend są tłumy.

3 godziny temu, skwaro napisał:

Niedaleko macie do Florencji, którą warto zobaczyć. Tylko jedźcie w tygodniu, w weekend są tłumy.

Byliśmy już w tym rejonie, wyżej Padwa, Werona też odfajkowana. Myślałem o czymś właśnie na osi Parma - Ravenna, co mógłbym pominąć niechcący.

Jasne, rozumiem. To jeszcze Mantua i Ferrara jest warta zobaczenia, w Mantui byłem, Ferrara czeka na odwiedzenie. No i jest jeszcze tor Imola ;-)

Edited by skwaro
W dniu 25.03.2019 o 11:49, Sebastian32 napisał:

aspekt motoryzacyjny: Ferrari w Maranello, showroom Maserati, Lambo w SantaAgata, Pagani w Modenie, prywatna kolekcja Umberto Panini. 

to jeszcze w Modenie masz muzeum Enzo Ferrari

13 minut temu, radekk napisał:

to jeszcze w Modenie masz muzeum Enzo Ferrari

Byłem już. Tam jest chyba stała wystawa , a w Maranello zmienia się. Poza tym w Maranello jest możliwość jazdy Ferrari, a jak byliśmy kiedyś to lało jak cholera i nie ryzykowałem.

13 minut temu, Sebastian32 napisał:

Byłem już. Tam jest chyba stała wystawa , a w Maranello zmienia się. Poza tym w Maranello jest możliwość jazdy Ferrari, a jak byliśmy kiedyś to lało jak cholera i nie ryzykowałem.

W Modenie jak masz wykupiony bilet do muzeum to za dodatkowe 35Euro można pojeździć swoim autem po torze testowym Ferrari ;-)

https://musei.ferrari.com/en/modena/museum-track

13 minut temu, skwaro napisał:

W Modenie jak masz wykupiony bilet do muzeum to za dodatkowe 35Euro można pojeździć swoim autem po torze testowym Ferrari ;-)

https://musei.ferrari.com/en/modena/museum-track

Niestety w Bolonii na lotnisku odbieramy jakiegoś małego pierdziela z europcaru więc nie tym razem (czy tą razom) :)

Edited by Sebastian32
  • 1 year later...

Odświeżam temat - czy ktoś w ostatnim czasie podróżował do Włoch. Planuje na pocazatku sierpnia wyjazd do Riva del Garda i nie wiem czy spodziewac się jakiś utrudnień czy niespodzianek ? Może ktoś ostatnio był i coś podpowie...

W dniu 6.07.2020 o 07:24, jaszyn napisał:

Odświeżam temat - czy ktoś w ostatnim czasie podróżował do Włoch. Planuje na pocazatku sierpnia wyjazd do Riva del Garda i nie wiem czy spodziewac się jakiś utrudnień czy niespodzianek ? Może ktoś ostatnio był i coś podpowie...

Jestem aktualnie w Toskanii,problemow na granicach brak.Przejechalismy bez problemu jak rok temu.Ludzi duzo mniej .Do sklepu tylko w masaczce i kolejka bo licza osob ustalona z gory.Cos jak u nas w marcu/kwietniu.

Plaze pustawe.Duzo osob(włosi) wykupilo lekazki na dwa miesiace w przod oby tylko miec swoje miejsce bo nie wiedza kiedy przyjada.

Ceny w sklepach delikatnie wyzsze niz rok temu,w knajpach lekko w dol.

Poki co niespodzianek brak,mozna przyjezdzac.

Pogoda dopisuje 34C dzien w dzien w okolicach Follonica.

• Thanks 1
Godzinę temu, Lisek napisał:

Jestem aktualnie w Toskanii,problemow na granicach brak.Przejechalismy bez problemu jak rok temu.Ludzi duzo mniej .Do sklepu tylko w masaczce i kolejka bo licza osob ustalona z gory.Cos jak u nas w marcu/kwietniu.

Plaze pustawe.Duzo osob(włosi) wykupilo lekazki na dwa miesiace w przod oby tylko miec swoje miejsce bo nie wiedza kiedy przyjada.

Ceny w sklepach delikatnie wyzsze niz rok temu,w knajpach lekko w dol.

Poki co niespodzianek brak,mozna przyjezdzac.

Pogoda dopisuje 34C dzien w dzien w okolicach Follonica.

O dziękuje Lisek za odpowiedź, dużo mi wyjaśniała i to z wiarygodnego źródła na miejscu,  w takim razie zaczynam się pakować  :)