Skocz do zawartości

Włochy, północna część, wakacje 2014


msi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym jechał Graz Udine, lepsza droga w Austrii z tego co pamiętam - kluczowe jest w jakich godzinach będziesz w okolicy Wiednia (jeśli możesz jechać tak, by minąć Wiedeń w "niekorkowych" godzinach ( np. w nocy) to już w ogóle. Najgorszy odcinek masz miedzy czeską granicą a Wiedniem.

Ta druga droga jakoś mi nie leży (oprócz tego, że trzeba płacić dodatkowo za Brennero) to jeszcze czasem śnieg na przełęczy pada...

 

Też będę leciał, ale ja z ŁDZ mam ścieżkę przez Niemcy (Zgorzelec)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wracałem z Włoch , Udine , Graz itp. bez problemów , bez korków , tylko kilka zwężeń po drodze ,więc polecam tą drogę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2017 o 14:08, jaszyn napisał:

jak obecnie najlepiej pojechać w okolicę jeziora Garda - tzn czy przez Salzburg i Brenero czy Graz Udine

Właśnie jestem na miejscu. Jechałem przez przełęcz ( 9 EUR ).

Remontów nie ma. Zależy o której jedziesz. Np. do Wiednia zeszło 4 godziny, a od przełączy do jeziora 4 godziny - jak na zakopiance.

Ale z Lublina to chyba lepiej dołem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał:

Kilka dni temu wracałem z Włoch , Udine , Graz itp. bez problemów , bez korków , tylko kilka zwężeń po drodze ,więc polecam tą drogę :) 

 

Dzięki to chyba dołem pojade  bo dawno tak nie jechałem, z przyzwyczajenia. ale Ty możesz nie być obiektywny bo  RS em to pewnie każda droga fajna, im dłuższa tym lepsza :D

25 minut temu, rombu napisał:

Właśnie jestem na miejscu. Jechałem przez przełęcz ( 9 EUR ).

Remontów nie ma. Zależy o której jedziesz. Np. do Wiednia zeszło 4 godziny, a od przełączy do jeziora 4 godziny - jak na zakopiance.

Ale z Lublina to chyba lepiej dołem ?

 

Dzięki No chyba dołem polece, kurcze nie mogę się doczekac, uwielbiam to miesce  - od kilku lat tam jeżdze i ciągle mi mało. Ale pierwszy raz jadę na południe -Sirmione, do tej pory tylko Riva była i Torbole. Udanego pobytu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toskania chyba najlepsza :) , a jak nad morskie klimaty to uwielbiam Pietresanta, Forte dei Marmi , a koniecznie odwiedzić Spa / baseny Asmana obok Florencji :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, carfit napisał:

Toskania chyba najlepsza :) , a jak nad morskie klimaty to uwielbiam Pietresanta,

 

pięknie tam koledzy co roku na rowery wczesną wiosną jeżdżą, no i przy odrobinie szczęścia pewnie można Roberta Kubice na rowerku spotkać a na pewno kolarzy ze światowej czołówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dustera z lpg i w PL jest super ale na takie wyjazdy zagraniczne wcale nie jest taniej. 

Tankowanie po supermarketach benzyny niebezpiecznie zmniejsza różnice kosztów przy tankowaniu gazu przy autostradach

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karenz napisał:

Miałem dustera z lpg i w PL jest super ale na takie wyjazdy zagraniczne wcale nie jest taniej. 

Tankowanie po supermarketach benzyny niebezpiecznie zmniejsza różnice kosztów przy tankowaniu gazu przy autostradach

Mógłbyś rozwinąć? Jedyny kraj jaki znam w Europie, gdzie lpg niedostępny to Finlandia. Wszędzie gaz jest dużo tańszy od 95, albo trochę tańszy i mniej stacji go ma w sprzedaży (H, A).

Dwa miesiące temu byłem w Wenecji i całą drogę przeleciałem na lpg. W Niemczech to jest nawet postęp, bo często dystrybutory mają końcówki do wyboru- niemiecką nakręcaną i naszą na  sąsiednim stanowisku. Profilaktycznie zabieram pełny bak benzyny, ale to raczej na jakąś przygodę z niesprawnością instalacji.

 

Jeżdżę przez Brenner, z tym, że atakuję od strony Monachium, ga-pa, innsbruck. Jadę lokalnymi drogami, przez Austrę mam tylko 80km ładnych widoków, most płatny mam nad sobą, winiety też nie płacę, jeszcze po drodze fanje sklepy z napojami są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani , przy autostradzie , płacicie za 98 czy 101 w ausrtri , po 1,7e mniej wiecej , we włoszech w miastach nie ma 98 ! w 90%

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Planujemy wybrać sie w przyszłym roku z dzieciakami i znajomymi (4+4) w okolice Pizy. Ponieważ z Gdańska mamy połączenie właśnie z tym lotniskiem. Czy ktos może polecić jakis dom najlepiej z basenem w rozsądnej cenie? Albo gdzie szukać i na co zwracać uwagę ponieważ w Włoszech jeszcze nie byłem. Data wyjazdu to czerwiec-sierpień. Nastawiamy nawet się poza okres typowo wakacyjny bo wiadomo, że ceny niższe są w czerwcu. Co ewentualnie byście polecili do zwiedzania? Dzieciaki od 5 do 7  lat. Jak wygląda tam opcja wypożyczenia samochodu? Można jakiegoś busa czy lepiej komunikacją miejską się poruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukasdraz napisał:

w okolice Pizy.

To dobra okolica na zwiedzanie albo może nawet za dobra bo w promieniu 70 - 100 km jest takie zatrzęsienie zabytków i krajobrazów, że 100 lat nie starczy żeby to wszystko chociaż pobieżnie obejrzeć. Musisz coś wybrać. Wcześniej poszperać, poczytać i wybrać co cię interesuje. Dla relaksu i pięknych widoków polecam via amore i cinquetere (wszystko do wygoglania). Rzut beretem od Pizy piękna, szeroka, piaszczysta plaża Veciano. Piszę z pamięci więc w nazwach mogą być błędy ale google da radę. Polecam lekturę A.M. Goławskiej Toskania Umbria i okoli przewodnik subiektywny. Pozwoli ograniczyć i ukierunkować wybór. Jak dotychczas dwukrotnie odwiedzałem te okolice z rodziną. Zatrzymywaliśmy się pod Lukką (Marlia) w http://www.villacosta-toskania.pl/pl/.w apartamencie Casa Domenico. Nie ma basenu ale jest ogród, cisza i jest baaaardzo klimatycznie.

Pozdrawiam,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsc gdzie można szukać domów jest pełno także wybór masz sporu zarówno lokalizacja jak i standard. Przykładowo Casamundo, interhome, airbnb, booking...  spora część domów się powtarza ale nie wszystkie. 

Jak chcesz dom z basenem to bym nie liczył na centrum miasta i komunikację :D 

Włochy to nie dziki kraj możesz spokojnie pożyczyć furę jaka tylko chcesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie 

Dziś dostałem zwykły list z włoch nadany  ze Szwajcarii gdzie oznajmiono że we wrześniu 2017 wjechałem do strefy ograniczonej w Mediolanie mandat 70 euro.

Ktoś wie ile mają na egzekucje wykroczenia że po takim okresie jeszcze się do mnie odzywają ?

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na przedawnione, a podmiot który wysłał list to pewnie jakaś spółka windykacyjna (nie napisałeś kto jest nadawcą, ale wnioskuje po Szwajcarii). Termin to jeśli dobrze pamiętam rok od daty wystawienia mandatu, który to mogą wystawić do 60 dni od popełnienia wykroczenia. Poza tym forma zwykłego listu nie spełnia wymogu legalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...