Skocz do zawartości

Włochy, północna część, wakacje 2014


msi

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym roku zrobiłem z rodziną objazdówkę po Włoszech, żonę z młodszym dzieckiem wysłałem samolotem do Rzymu, ze starszym dzieciakiem pojechałem autem dzień wcześniej i tak wyliczyłem czas, żeby ich odebrać z lotniska w Rzymie zaraz po przylocie, potem jeździliśmy wzdłuż wybrzeża Toskanii, potem zaliczyliśmy jeszcze zachodnie wybrzeże (Lido Adriano) i Wenecję, jeśli chodzi o noclegi w naszym przypadku sprawdził się www.booking.com, rezerwowaliśmy apartamenty albo pokoje w hotelach na bieżąco, czasem tylko z jednodniowym wyprzedzeniem i w zasadzie nie było wtopy, więc taki "improwizowany" wyjazd też może się sprawdzić, w tym roku zamierzam to powtórzyć:) Tych świetnych miejsc we Włoszech jest tak dużo, że w zasadzie gdzie się nie pojedzie jest pięknie, nocowaliśmy w kilkunastu miejscach i wszędzie warunki były bardzo dobre, jak dla mnie to nie ma zupełnie porównania np. z Chorwacją, Włochy-Chorwacja 10:1:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiła razy na kempingach Eurocamp, byłem na kempingu w Caorle, przy samej plaży, bardz ładnie.

Ale mimo wszystko polecam kempingi przy jeziorze Garda, jak dla mnie 100 razy ładniej niż nad morzem.

Jeden minus jeziora to kamienista plaża.

Edytowane przez macias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na północy Włoch a mając choć odrobinę benzyny we krwi nie można przeoczyć tych dwóch miejsc!!!

 

 

http://museo.ferrari.com/

 

http://ducati.com/company/visit_us/index.do

 

W Ducati trzeba się wcześniej mailowo zaanonsować. Ferrari to muzeum, robi wrażenie ale zwiedzani fabryki Ducati "pod parą", linii produkcyjnych, magazynów, stanowisk kontroli, testów to czad totalny!!

 

Jedno od drugiego oddalone o 30 minut drogi, koszt parę €. 

 

1463895_10203688735808850_2082490130_n.j

 

 

1601168_10203688735928853_1285019960_n.j

 

1009840_766907719995818_1573146520_n.jpg

 

 

1797520_766907556662501_1686716680_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do znających północne Włochy - na trasie A1 Bologna - Milano chcę spędzić dwie noce z rodziną, jakie miejsca byście polecili? Początkowo myślałem o Modenie albo Piacenzy, ale może znacie jakieś małe, fajne miasteczka na tej trasie, takie  z klimatem, żeby zrobić sobie przystanek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z carole jade do szwajcarii na dalsza czesc urlopu. czy warto zatrzymac sie na 2-3 noce w okolicach verony - jeziora garda.

 

Uwaga glownie interesuje mnie turystyka rowerowa!

Rejon nad jeziorem Garda to mekka rowerowa, mnostwo tras, ale raczej przelajowych (rower gorski, full)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Odświeżam temat :) . Planujemy dwutygodniowe wakacje 2015, termin: lipiec. Wstępnie zakładam tydzień nad Gardą, tydzień w Toskanii. Dzieciaki 11, 12 lat . Wszelakie informacje mile widziane !

 

Co chcesz wiedzieć bo nad Gardą bywam dość często,  na rowery tam jeżdżę -może coś pomogę

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@jaszyn, wszelakie namiary np. na sprawdzone kempingi ( domki ) lub apartamenty mile widziane. W pierwszym tygodniu planujemy tydzień nad Gardą, traktujemy to jako m.in. bazę wypadową do Wenecji jak i Portofino.

Dwie lub trzy rodziny. Pisz wszystko co wiesz i co może mi się przydać ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszyn, wszelakie namiary np. na sprawdzone kempingi ( domki ) lub apartamenty mile widziane. W pierwszym tygodniu planujemy tydzień nad Gardą, traktujemy to jako m.in. bazę wypadową do Wenecji jak i Portofino. Dwie lub trzy rodziny. Pisz wszystko co wiesz i co może mi się przydać ! :)

 

 

Riva del Garda, camping Bavaria

 

 

ja Ci kepmingu nie polecę bo spałem zawsze w hotelach a ostatnio w takie fajnej villi prywatnej z basenem i placem zabaw dla dzieci, garażem na rowery itd. ale ten capming Bavaria ma dobrą lokalizację nad samym jeziorem blisko centrum Rivy. W okolicy jest kupa miejsc do zwiedzenia, zwłaszcza na rowerze mógłbym Ci parę tras polecić bo Północna część jeziora to miejsce kultowe dla MTB. Ale jak nie jeździsz rowerem to też  w okolicy na pewno warto udać się kolejka na Monte Baldo,, zwiedzić niedalekie miasteczka Malcesine, Limone itd. w zasadzie wszystkie miejscowości przy jeziorze mają swój klimat. Arco też warte obejrzenia. W okolicy jest też fajny podobno bo nie byłem aqua park. To tak na szybko, ja głównie na rowery jeżdżę i nie mam tam za bardzo czasu na nic innego. Super miejsce na deskę z żaglem oraz wspinaczkę. Latem jest strasznie gorąca przeważnie ale woda raczej chłodna w jeziorze, zwłaszcza dla dzieci.  Sa też promy którymi można opłynąć całą gardę i zrobić sobie wycieczkę. A jakbym miał wybierać bazę to chyba w Riva del Garda - taka stolica regionu, coś się dzieje w centrum, życie nocne itd. Spałem też w Torbole, zaraz obok Rivy, trochę mniejsze i spokojniejsze miejsce, też ma centrum i knajpki a do Rivy rowerem w 5 min. można dojechać scieżką  z widokami, wzdłuż jeziora - niestety w wakacje strasznie tłoczno. W Rivie dominują Niemcy,  po niemiecku wszędzie się dogadasz, chyba - -nie wiem bo ja nie mowie ale w knajpach jak widzą blondyna/nie Włocha to po niemiecku zaczynają gadkę . Inne nację raczej w mniejszości. To tyle na szybko.

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@jaszyn wrzuć proszę namiary na villę .

 

http://www.villadina.net/  proszę, apartamenty sa róźnej jakości bo już dwa razy tam spalem, te nowocześniejsze fajniejsze - nie ma luksusów ale ceny jak na Rive dobre, tzn. znacznie taniej niż hotel, a masz kuchnie itd i święty spokój -ja za hotelami zwłaszcza dużymi nie przepadam to mogę nie być obiektywny.   Basen czynny do oporu do północy się można kąpać, do centrum nie pamiętam ale z 10 -15 min pieszo, a rowery można brać z ośrodka, takie stare graty i w parę minut dojedziesz. Ogólnie mogę polecić -chociaz to nie jest standard 5 gwiazdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem, że już "po ptakach", ale jakby ktoś chciał w Toskanii nad morzem, to polecam http://toskania.org.pl/noclegi/cecina/ albo tego samego właściciela http://toskania.org.pl/noclegi/cecinafrantoio/ 

Przy okazji można kupić wino i oliwę od właściciela, ma ponad 40 ha jednego i drugiego.

A jeśli nie nad morzem tylko w kompletnie nieturystycznym a starym miasteczku San Giovanni Valdarno http://toskania.org.pl/noclegi/sangiovanni/. Byłem w obu miejscach, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z carole jade do szwajcarii na dalsza czesc urlopu. czy warto zatrzymac sie na 2-3 noce w okolicach verony - jeziora garda.

 

Uwaga glownie interesuje mnie turystyka rowerowa!

Pewnie, że warto, kilka razy byłem na kempingach(Eurocamp) przy Gardzie, Toscolano Maderno, San Felico del Benaco, Salo.

I w Caorle też byłem. Wszędzie było fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o Toskanię, to gorąco polecam odwiedzenie klimatycznego miasteczka Volterra, uznawanego za jedno z ważniejszych miast etruskich i stolicę włoskiego alabastru. W zeszłym roku ze  znajomymi zatrzymaliśmy się na tydzień, wdychając toskańskie klimaty. A nocowaliśmy w hotelu Chiostro Delle Monache, w byłym klasztorze z bodajże XV wieku (o proszę, wyszło XV jak Subaru :)). W przewodnikach Volterra jest mniej wyeksponowana w porównaniu np. do San Gimignano, które jest wpisane na listę UNESCO, ze wszystkimi tego skutkami w postaci m.in. tłoku w tym ostatnim mieście  w sezonie. A w Volterze właśnie widziałem Forestera III jako radiowóz karabinierów. Swoją drogą, to we Włoszech tych policji jest sporo, bo jest policja miejska (taka nasza straż miejska), zwykła policja i właśnie "CARABINIERI". Mam zdjęcie tego Forka, ale jakoś nie mogę go wkleić.

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w ubiegłe wakacje

3 dni w Bormio.... narty na Stelvio w sierpniu fajne są...

potem tydzień nad Como w Gera Lario..... zpartament dla 4 osób za 1800 pln - fajny

i kolejny tydzień 8 km od La Spezia chyba tez za 1800 ...

 

cóż mogę powiedzieć...

Bormio - pusto ..zero komerchy..

Como - piękne fantastyczne... ludzi ciut więcej  , dobra baza wypadowa w góry np Madessimo

La Spezia... Cinque terre - piękne...ale ludzi jak mrówków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

może ktoś z kolegów podpowie jak obecnie najlepiej pojechać w okolicę jeziora Garda - tzn czy przez Salzburg i Brenero czy Graz Udine, odległości i czasy wychodzą podobne ale może wiecie coś czego nie ma w programach planujących trasę. Będę wyjeżdżał z Lublina. Wiem że Brenero płatne pare euro ale przy całkowitych kosztach to niewielka kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...