Skocz do zawartości

Filtr DPF


subaru_viper

Rekomendowane odpowiedzi

Usunięcia DPF-a załatwia sprawę zatykania definitywnie.

O koszty pytaj w NS,zależne od wyboru opcji.Można usunąć DPF-a i przeprogramować sterownik,można też pójść nieco dalej z remapem. ;)

Tak czy tak,nim cokolwiek zrobisz przy aucie,powinny być dokładnie sprawdzone parametry i stan silnika,sprzęgła i dwumasy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli diagnosta będzie chciał być w 100% zgodny z przepisami to za cholerę nie dostaniesz stempelka. Jak będzie w rzeczywistości ...

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak z ciekawości jak usunięcie DPF-a ma się później do przeglądu? Diagności nie zrzędzą ?

Nie ma możliwości żeby zauważyć to z zewnątrz,pucha zostaje,wywala się bebechy.

Po dobrym remapie,jeśli silnik w dobrej kondycji,parametry spalin mieszczą się w normie lub niewiele ją przekraczają. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak z ciekawości jak usunięcie DPF-a ma się później do przeglądu? Diagności nie zrzędzą ?

Nie ma możliwości żeby zauważyć to z zewnątrz,pucha zostaje,wywala się bebechy.

Po dobrym remapie,jeśli silnik w dobrej kondycji,parametry spalin mieszczą się w normie lub niewiele ją przekraczają. ;)

 

A jednak można ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja usuwałem i widzę same pozytywy, choć znajomi mnie straszyli, że będzie mi po tym auto szwankowało, a działa jak ta lala :) Płaciłem coś ok 1200, a robiłem w warsztacie ŁG Auto Serwis w Krakowie i jestem zadowolony. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to spam ;) reklama warsztatu, z tego co się orientowałem, to w Kraku w zależności od miejsca biorą od 1,5-2k pln z "remapem" i fizycznym wywaleniem DPFa. Jak ktoś będzie dłubał przy DPF to warto zapytać czy remapujący ogarnia ograniczenie pracy zaworu EGR bo to też warto zrobić przy okazji.

Edytowane przez slavok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slavok to nie żaden spam, tylko trafiłem na promocję, która jeszcze potrwa jakiś czas ;) Właściciel prosił o dalsze polecenia, bo mu zależy na klientach z polecenia Zapłaciłem za pełne przeprogramowanie sterownika, oraz wycięcie z wydechu. EGR mogłem wyłączyć za 300 zł dodatkowo,ale na razie sie wstrzymałem poki działa. Tu jest link z dokładniejszym opisem http://www.naprawasamochodowkrakow.pl/news/usuwanie-dpf-subaru-forester-krakow-607-939-500/. Na sam koniec dostałem gwarancję z certyfikatem poprawnosci oprogramowania. Jedyny kłopot, to musiałem umówić się w ASO na zgaszenie kontrolki migającej na zegarach, co mnie kosztowało 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Czy ktoś z Was usuwał filtr DPF? Krążą różne info na ten temat...... Jakieś plusy/minusy???

 

Dokąłdając się do postów kolegów: czemu chcesz usunąć DPF? W wielu przypadkach DPF zatyka się z powodu jakiejś awarii, usuwając DPF możesz sobie zrobić potem kuku, np. dziurę w tłoku od lejącego wtrysku.

Z doświadczenia w innej marce wiem jednak, że sa przypadki, gdzie kierowca ma taki styl jazdy lub takie są warunki jazdy, że DPF nie ma szans się regenerować.

Podpowiem jeszcze, że zamiast go wycinać i wgrywać jakąs nieoryginalną mapę, można najpierw chemicznie wyczyścić DPF. Z doswiadczenia widziałem kilka uratowanych DPF (nie w Subaru co prawda) przy "wyżarciu" sadzy płynem do czyszczenia felg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięty DPF się po prostu zużywa... przy przebiegu 200kkm to już raczej nadaje się albo do wymiany albo do wywalenia.

Co ma wspólnego lejący wtrysk z DPFem?

 

Akurat ma. DPF zatyka się sadzą, sadza robi się z niecałkowitego spalania paliwa. Jeśli wtrysk daje więcej paliwa niż komputer wylicza z ilości powietrza, sadzy jest więcej, czyli filtr łatwiej się zapycha (tak w dużym uproszczeniu). Dodatkowo może być to związane np. z drobną nieszczelnością dolotu, co też powoduje zapychanie DPF (MAF mierzy ilość powietrza, do tej ilości dawkuje paliwo. Potem jakiś procent powietrza ucieka przez nieszczelność i dawka paliwa nie spala się tak jak powinna). Pracuje w ASO innej marki i znam temat na co dzień. Ciekawostką jest np., że komputer silnika mierzy ciśnienie na DPF (czujnik różnicowy ma dwa króćce - przed i za DPF), ale ilość sadzy jest szacowana na podstawie ilości wciśnięć gazu, szybkości i głębokości wciskania gazu. W autach, gdzie ktoś jeździ nerwowo, co chwilę wciskając gaz i hamując, DPF ma większą skłonność do zapychania (w związku z ww.).

Nieoryginalne mapy ECM maja to do siebie, że robi je ktoś, kto nie ma takiego zaplecza jak producent (a raczej Delphi/Bosch/Denso itp.). Widziałem różne mapy, np. ktoś zrobił sobie algorytm podawania danych z czujników przy DPF. Guzik to dało, bo ECM wylicza czasy szybkości zmian parametrów, a algorytm podawał dane ze stałą zmiana w stałych odstępach czasu i auto co chwilę przechodziło w tryb awaryjny. Inny przypadek widziałem w aucie, gdzie po wycięciu "mokrego" DPF komputer wyrzucił błąd od układu dozowania płynu do dopalania DPF - a soft miał wszystko załatwić.

Nie jestem za DPF - to sztuczny twór, niepotrzebny silnikowi. Jednak jak już jest, producenci bardzo ładnie się zabezpieczają przed jego usunięciem i lepiej spróbować go "wyżreć" (tzn. wypłukać sadzę) niż od razu wycinać.

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja Ciebie rozumiem i masz rację jak wtryski leją to dpf się przypycha ale dalej nie wiem jaki związek ma wywalanie dpfu z dziura w tłoku... Jak wtrysk leje to czy dpf będzie czy go nie będzie lejący wtrysk i tak dziurę może zrobić. Sugerujesz ze taki zapychajacy się Dpf to sposób na diagnozę lejacych wtryskow? Mi się wydaje ze taka diagnostykę to się robi podpinajac pod interfejs diagnostyczny lub wyciągając wtryski i wysyłając do producenta :-) ale może i mi się źle wydaje.

 

Co do grzebania w mapach to trzeba wiedzieć co się robi i tyle.

 

@ericsson T10s

Edytowane przez slavok
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

lepiej spróbować go "wyżreć" (tzn. wypłukać sadzę) niż od razu wycinać.

A co z "wyżeraczem" w ceramicznym,suchym DPF-ie?Wypali się?Czy będzie żarł wkład dalej?DPF będzie działał poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja Ciebie rozumiem i masz rację jak wtryski leją to dpf się przypycha ale dalej nie wiem jaki związek ma wywalanie dpfu z dziura w tłoku... Jak wtrysk leje to czy dpf będzie czy go nie będzie lejący wtrysk i tak dziurę może zrobić. Sugerujesz ze taki zapychajacy się Dpf to sposób na diagnozę lejacych wtryskow? Mi się wydaje ze taka diagnostykę to się robi podpinajac pod interfejs diagnostyczny lub wyciągając wtryski i wysyłając do producenta :-) ale może i mi się źle wydaje.

 

Co do grzebania w mapach to trzeba wiedzieć co się robi i tyle.

 

@ericsson T10s

Nie, chodziło mi tylko o weryfikację czy zapychanie DPF nie jest związane z inną usterką, bo potem problem wróci. Właśnie dlatego dałem przykład tego wtrysku, który najpierw da objaw zapychania DPF, potem - jak zacznie lać na poważnie - zrobi dziurę w tłoku.

Ergo - najpierw ustalić przyczynę i naprawić auto, potem DPF out :)

 

lepiej spróbować go "wyżreć" (tzn. wypłukać sadzę) niż od razu wycinać.

A co z "wyżeraczem" w ceramicznym,suchym DPF-ie?Wypali się?Czy będzie żarł wkład dalej?DPF będzie działał poprawnie?

 

Żeby go wyżreć, trzeba wyjąć DPF. Wlewa się do środka czynnik żrący :) a potem trzeba go dokładnie wypłukać wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w SBD,w tej samej obudowie,jest nie tylko DPF.Co wtedy?Nie wyżre tego czego nie trzeba wyżerać?

 

katalizator przeżyje :) W końcu środek do felg nie wyżera nawet lakieru do felg, ma tylko usunąć powierzchniowe osady. Czyli dokładnie to, co zalega w "komórkach" DPF. 

Przyznam szczerze, że nie widziałem DPF w Subaru w stanie zdemontowanym. Rozumiem, że turbinę da się odłączyć? A tłumiki występują oddzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas we wsi pan Czesio czyści dpfy środkiem tenzi truck, zalewa ma noc wiadro wrzuca tam dpfa i na 2gi dzień z 70% zapchania robi się 10 hhehe

 

@ericsson T10s

 

Cała sprawa sprowadza sie do tego, że DPF ma porowatą strukturę. Z czasem pory pokrywają się niedopaloną sadzą i zdolność do magazynowania sadzy (nazwijmy to pojemność) spada. Wyżeraczem czyści się DPF tak, że pory się czyszczą i pojemność DPF wraca z grubsza do stanu nowego.

Znam przypadek DPF, który się juz nie chciał wypalać, tak był zapchany. Pierwsze zalanie nie przetlało go, ale po drugim zalaniu na noc odetkał się. Minęło 50 tys.km i DPF działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja potwierdzam osobiście znajomość serwisu ŁG w Krakowie znajomość tematu DPF. Moja przygoda NIE dotyczyła Subaru ale drugiego pojazdu w rodzinie - Pajero 2010.

W tym konkretnym serwisie problem został rozwiązany po innej nieudanej operacji pozbycia się DPF.

Goście mają kogoś kto zewnętrznie dostraja oprogramowanie + wsparcie z firmy Swiftec.

Nie do końca zgadza mi się cena, ponieważ kpl. wyrzucenie DPF + programowanie najnowszych sterowników to kwota około 2-2.5 tys.

Temat mnie mocno zainteresował ponieważ mój Outback 2013 CVT już dwa razy się zaświecił....Nadmienię że większość przebiegów to szybka autostrada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

emat mnie mocno zainteresował ponieważ mój Outback 2013 CVT już dwa razy się zaświecił....Nadmienię że większość przebiegów to szybka autostrada...

 

jeżeli tak jest to lepiej podjedź do serwisu. DPF przy przebiegach w trasie nie ma prawa się zapychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...