Skocz do zawartości

Czy można prać / czyścić podgrzewane fotele?


Tichy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukałem na obu forach, ale nic nie znalazłem - dziwne, wydawałoby się, że temat powinien być już kiedyś "ruszony" :huh: 

Czy można prać materiałowe (nie skórzane) fotele podgrzewane? Konkretnie Forek z 2007 r., jeżeli to istotne.

Chcę oddać auto do myjni, żeby m.in. wyprali tapicerkę, fotele itp. - warto to zrobić po kupnie używanego auta, zawsze to trochę "jak nowe" przez jakiś czas  :lol:  Po raz pierwszy w życiu mam pojazd z podgrzewanymi fotelami i nie wiem, co wolno, a czego nie, więc wolę zapytać. Wizje jakichś zwarć, wody stojącej w matach grzewczych, pleśni czy zapłonu auta od zwarcia/przegrzania instalacji mnie na razie zablokowały przed wycieczką do panów od szorowania :(

 

Za porady będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukałem na obu forach, ale nic nie znalazłem - dziwne, wydawałoby się, że temat powinien być już kiedyś "ruszony" :huh:

Czy można prać materiałowe (nie skórzane) fotele podgrzewane? Konkretnie Forek z 2007 r., jeżeli to istotne.

Chcę oddać auto do myjni, żeby m.in. wyprali tapicerkę, fotele itp. - warto to zrobić po kupnie używanego auta, zawsze to trochę "jak nowe" przez jakiś czas  :lol:  Po raz pierwszy w życiu mam pojazd z podgrzewanymi fotelami i nie wiem, co wolno, a czego nie, więc wolę zapytać. Wizje jakichś zwarć, wody stojącej w matach grzewczych, pleśni czy zapłonu auta od zwarcia/przegrzania instalacji mnie na razie zablokowały przed wycieczką do panów od szorowania :(

 

Za porady będę wdzięczny.

 

prałem w dwóch samochodach. nic się nie stało :)

 

tylko, że ja prałem sam, nie nadużywając wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą rzeczą, o której musimy pamiętać jest odkurzenie tapicerki, w celu uniknięcia powstania nieestetycznych zacieków. Następnie pokrywamy całą tapicerkę specjalną pianką. Bardzo ważne jest pokrycie całego elementu tapicerki (na przykład oparcia). Jeśli będziemy chcieli wyczyścić zaledwie część, możemy pozostawić trwały różnica w odcieniu obicia. Kolejnym etapem jest dokładne wyszorowane pokrytej pianką tapicerki aż do uzyskania pożądanego efektu. Pamiętajmy, że pod siedzeniami znajdują się kable do ogrzewania foteli czy poduszek powietrza, więc nie przesadzajmy z nadmierną ilością pianki - zawiera ona dużo wody i może doprowadzić do spięcia. Po wyczyszczeniu wnętrza pojazdu, pozostawiamy je do wyschnięcia na kilka godzin. Na koniec możemy jeszcze raz odkurzyć tapicerkę. Po wypraniu wnętrza nie zostawiajmy samochodu w chłodnym lub wilgotnym miejscu. Z takim problemem możemy się spotkać głównie w okresie zimowym. Zadbajmy wówczas o suche miejsce, na przykład garaż. Pozostawienie samochodu z wilgotną tapicerką na mrozie lub w deszczu może spowodować zniszczenie obicia lub powstanie pleśni.


*Znalezione w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prać fotele podgrzewane oczywiście można, ale trzeba uważać żeby nie nalać za dużo środka. Pod pojęciem pranie mam na myśli  użycie odkurzacza piorącego ekstrakcyjnego, a bez odkurzacza można zrobić jedynie "przecierki" szmatą a nie pranie. Pianek też nie polecam. 

 

Przed oddaniem auta polecam sprawdzić jakie opinie ma firma sprzątająca. Jeśli cena jest na poziomie ok 100-200 to nie ma co się oszukiwać że pranie będzie dobrze zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przed oddaniem auta polecam sprawdzić jakie opinie ma firma sprzątająca. Jeśli cena jest na poziomie ok 100-200 to nie ma co się oszukiwać że pranie będzie dobrze zrobione.

Tak jak pisze Kolega@@blade, jeżeli masz zamiar oddać samochód do mechanicznego prania tapicerki profesjonalnym odkurzaczem zapytaj w warsztacie. O praniu podgrzewanych siedzeń czytałem swego czasu w 'AŚ'. Czytałem, że dużo zależy od rodzaju substancji użytej do czyszczenia - ale podgrzewanie foteli jest już dość powszechne, więc nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, jak będę oddawał im auto, to na wszelki wypadek zapytam, jakimi technikami piorą te siedzenia - w razie czego każę im nie ruszać i sam sobie wypiorę. Przystawka piorąca do mojego odkurzacza jest upierdliwa, ale przynajmniej sam kontroluję poziom "moczenia" ;)  Ale sądzę, że dla nich to nic niezwykłego, a przerób aut mają potężny i mój mechanik wraz z kumplami też u nich myją, więc chyba krzywdy autom nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...