Skocz do zawartości

Subaru Outback MY15


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Na stacji MM - Info -> EcoMonitor -> Lifetime (tam można wybrać różne ustawienia; nie wiem jak jest opisane po polsku, bo z uwagi na rozpoznawanie głosu mam ustawiony angielski). I tak przy okazji teraz ten licznik pokazuje coraz mniej - już chyba 6,7!

 

U mnie jest na tym wyświetlaczu 9,1. Wartość różni się od tego, co pokazuje ten pomiędzy zegarami. Myślę, że on zlicza o wiele dłuższy przebieg.

 

 

 

Od pewnego czasu jestem szczesliwym posiadaczem 2015 Outbacka 3.6r Limited, auto ma teraz przejechane 14 tys mil i powiem ze jest to idelny pojazd na dlugie trasy, trasy gorskie, oraz wyjazdy rodzinne.

 

Eryk, napisz proszę ile pali ten 3,6. Jestem ciekaw, czy dzięki CVT jest jeszcze oszczędniejszy od poprzedniego modelu, który jak na pojemność i osiągi  stosunkowo oszczędnie obchodził się z paliwem.

Z jaką prędkością kręci się silnik przy równej jeździe 100 km/h? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie po 45k 7,3

 

 

napewno piszesz o 2.5 cvt ?

 

tak sie upewniam bo w dyszlu mam wiecej ;)

 

tapatalked

No u mnie w 2,5i po 6000km całkowite średnie spalanie to 9,2. Jazda "normalna", sporo autostrad z przelotowa prędkością 140-145km/h na tempomacie. 7,3 sadzę ze jest możliwe w trybie "mega-hiper-emeryt" w założeniu, ze 110km/h się nie przekracza i w korkach się nie stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie po 45k 7,3

 

napewno piszesz o 2.5 cvt ?

 

tak sie upewniam bo w dyszlu mam wiecej ;)

 

tapatalked

No u mnie w 2,5i po 6000km całkowite średnie spalanie to 9,2. Jazda "normalna", sporo autostrad z przelotowa prędkością 140-145km/h na tempomacie. 7,3 sadzę ze jest możliwe w trybie "mega-hiper-emeryt" w założeniu, ze 110km/h się nie przekracza i w korkach się nie stoi.

 

Nie bez powodu dodałem, że zależy to od stylu jazdy i tras. Nie wiem co uważasz za NIE-emerycką jazdę? Łamanie ograniczeń prędkości? "Dynamiczna" jazda czyli wyprzedzanie wszystkich i wszędzie? W pierwszym swoim poście, bodajże po 10k, zdefiniowałem swoje trasy i akceptowalną skłonność do przekraczania dopuszczalnych prędkości o kilkanaście km/h i spalanie na poziomie 7,1. Nie jestem zawalidrogą, w znanych mi miejscach gdzie nie zagrażam nikomu lubię "przycisnąć" i cieszyć się przyczepnością w zakrętach. Moje roczne przebiegi teraz to ok. 30kk, OBD 40kk a trasy mam rzeczywiście w większości "prowincjonalne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary po 45k wiem na pewno, że żyjąc w Warszawie i jeżdżąc raczej przepisowo - dużo autostradami, ale i miasto spalanie na poziomie 7,3 w Outbacku 2.5 jest poza moim zasięgiem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja to neguję? Wystarczy czytać ze zrozumieniem a wtedy łatwiej dostrzec rozpiętość spalania wszystkich samochodów, bez względu na markę, zależną od czynników które wymieniłem w pierwszym poście.

Przyjmując Twoją reakcję na mój wpis, mógłbym zareagować  podobnie: "Stary, po 45k wiem, że żyjąc na prowincji, jeżdżąc przepisowo, mało autostradami, trochę w mieście, spalanie na poziomie 9,70l/100km w Outbacku 2,5 jest nie tylko poza moim zasięgiem ale i nieakceptowalne" ;)

Tyle, że nic z tego nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś, żeby zażyć coś na uspokojenie?

 

Mój wpis wyraża moja tęsknotę za takim wynikiem a nie atak na Twój wpis.

 

Jest weekend, wyluzuj.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to 7,3 to spalanie z komputera, czy z tankowania?  Pytam, bo mój Levorg też mało pokazywał na komputerze, szczególnie te wyniki od uruchomienia pojazdu. Po kilku tysiącach kilometrów trzeba było skorygować komputer pokładowy, bo bajki opowiadał i faktyczne zużycie było dużo większe. 

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb "mega-hiper-emeryt" tez czasem stosuję. Nie widzę powodów aby odebrać to obraźliwie, raczej humorystycznie :) mając średnie spalanie na poziomie 9,2 nie jeżdzę jak pirat (o ile wiem w PL na autostradzie 140km/h jest dozwolone, a to licznikowe 150) i wariat jak sugerujesz (zreszta 2,5i sie nie da nawet chcąc). Na podstawie własnych doświadczeń przyznałem Ci racje ze 7,3 to możliwe i podziwiam. I życzę więcej luzu i pozytywnego nastawienia do innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Nokiany WR z 10 lat temu i były dobre. Potem tak się złożyło, że miałem 2 kpl WG G2 i były słabe. Tzn o ile na śniegu trakcja była dobra, to na mokrym asfalcie było fatalnie. Zwłaszcza trzymanie boczne. Zwykle z ronda wyjeżdżałem bokiem. Obecne WR G3 są zbliżone do WR ale z biegiem czasu i zużycia ich zachowanie na mokrym asfalcie się pogarsza.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

N

 

 

 

Od pewnego czasu jestem szczesliwym posiadaczem 2015 Outbacka 3.6r Limited, auto ma teraz przejechane 14 tys mil i powiem ze jest to idelny pojazd na dlugie trasy, trasy gorskie, oraz wyjazdy rodzinne.

 

Eryk, napisz proszę ile pali ten 3,6. Jestem ciekaw, czy dzięki CVT jest jeszcze oszczędniejszy od poprzedniego modelu, który jak na pojemność i osiągi  stosunkowo oszczędnie obchodził się z paliwem.

Z jaką prędkością kręci się silnik przy równej jeździe 100 km/h? 

 

Moge smialo napisac ze u mnie spalanie w 2015 Outbacku 3.6R jest takie samo jak w 2007 Outback 2.5i - czyli 10-12 l/100 - przy jezdzie okolo 140 km/h lub na bocznych drogach gorskich.  Obroty przy 100 km/h sa raczej niskie - ale nie pamietam jakie... musze sprawdzic i dopisac.  Przyspieszajac naszym starym Outbackiem krece silnik do 6k obrotow, a w nowym tak nie musze - bo rozpedzam sie w nim spokojnie, bez niepotrzebnych emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie bez powodu dodałem, że zależy to od stylu jazdy i tras

 

co bys tu nie opowiadal o stylu jazdy takie spalanie jest n i e r e a l n e w normalnym ruchu

w fabryce mamy dwa obk-i 2.5 (ja zezdze prywatnie dieslem)

jezdzimy od dwoch lat do sulechowa najczesciej sluzbowym 2.5 - zero autostrad za to zylion ograniczen jazda bez napinki

osiagniecie 9/100 uwazamy za sukces, teraz chlodniej i mamy 9.5 spalanie na podst tankowan

taka sama trasa pokonana passatem kombi 2.0 diesel dsg i mamy 6 oleju nap

litosci bajkopisarstwo musi miec granice

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie wyprzedzasz wszystkich po drodze i jeździsz jak napalony małolat lub bodzio z beemki ;)

Podobnie jak ja, bo mi tez pali w przedziale 9-10.

Normalnie pali 7.3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie bez powodu dodałem, że zależy to od stylu jazdy i tras

 

 

co bys tu nie opowiadal o stylu jazdy takie spalanie jest n i e r e a l n e w normalnym ruchu

w fabryce mamy dwa obk-i 2.5 (ja zezdze prywatnie dieslem)

jezdzimy od dwoch lat do sulechowa najczesciej sluzbowym 2.5 - zero autostrad za to zylion ograniczen jazda bez napinki

osiagniecie 9/100 uwazamy za sukces, teraz chlodniej i mamy 9.5 spalanie na podst tankowan

taka sama trasa pokonana passatem kombi 2.0 diesel dsg i mamy 6 oleju nap

litosci bajkopisarstwo musi miec granice

 

tapatalked

Po prostu nie potrafisz jeździć. Są kursy doszkalające, polecam.

Obk bez problemu schodzi poniżej 8 l na trasie (nie autostradzie), i to bez przeginania z ecodrivingiem. Mnie przy dość dynamicznej jeździe spala 7,8-8. Przy spokojniejszej 7,5. Wiem ze gdybym odpuścił kilka wyprzedzań 7,3 jest realne.

Rzeczony passat dsg 4x4 tdi 190 na tej samej trasie (500km) do Warszawy bez autostrady znowu, ze średnią prędkością 91kmh spalił 5,1, liczone na dystrybutorze.

Więc da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam takie wyniki spalania... Chyba faktycznie zapiszę sie na jakiś kurs.

Rownież cierpliwości :) OBK CVT, reflektujesz?

Pokażą nam jak jeździć dosyć dynamicznie i spalić 7,8l. Wszystko jest kwestia definicji słowa "dosyć dynamicznie" zapewne. Wynik uważam za możliwy do osiągnięcia, ale faktycznie trzeba wtedy oszczędnie operować przepustnica i stosować zasady eco. Kiedyś dla testu przejechałem 200km paskiem 2.0 dsg diesel w trybie silne eco i spalił 4,3. 95km/h poza zabudowanym, praktycznie zero wyprzedzania. Da sie, ale to męczące nieco

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord na trasie Jastarnia - Szczecin, w niedzielę rano przy naprawdę niewielkim ruchu i jeździe absolutnie zgodnie z przepisami czyli 90 max uzyskałem 6,3 liczone przy pompie. Jak wypiję 3 melisy i zażyje walerianowe krople i jadę autostradą 120 jestem w stanie uzyskać około 7 z hakiem. 140 to już jest 8 z hakiem do 9. Zauważyłem, że ogromny wpływ ma pogoda - deszcz i oczywiście wiatr znacznie wpływa na zużycie. Wydaje mi sie, że OBK D czynniki pogodowe nie wpływały aż tak bardzo na zużycie, możliwe że to przez wyższy moment.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez bardzozlymisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...