Skocz do zawartości

Subaru Outback [BS] (MY15=>MY20)


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy jeżdżący bmw twierdzi, że korki są dostępne w beemce jako opcja. Ok niech to też będzie opcja w Subaru, ale żeby była. Naprawdę działanie tego systemu w korkach wkoło Wiednia bardzo mi się spodobało.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w garminie w Polce nie działa ...

 

Działa i to działa poprawnie. W PL słabo (albo wcale) działają komunikaty w wersji cyfrowej w systemie DAB.

Warunkiem jest posiadanie navi z  włączoną funkcją komunikatów drogowych.

Aktualizacja kiedyś była płatna, w nowszych urządzeniach jest dożywotnio za free.

 

 

 

Całe szczęście w AT działa gratis ... 

 

Mamy nowe nawigacje i też jest gratis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aktualizacja kiedyś była płatna

nie takie kiedyś bo w aucie mam kenwooda  dnx 4250bt z 2014 roku z wbudownym garminem  i zeby to dzialalo to musze wykupic update za 40 eur... Być może w ciągu tego roku cos sie zmieniło.

 

 

Naprawdę działanie tego systemu w korkach wkoło Wiednia bardzo mi się spodobało.

ja również byłem zachwycony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie takie kiedyś bo w aucie mam kenwooda dnx 4250bt z 2014 roku z wbudownym garminem

 

I tu może być problem, bo w firmie używamy od trzech lat garminowskie Dezl 570 i mapy oraz trafic mamy bezterminowo :)

 

Ty masz garmina w 'obcym obiekcie' i to kenwood zadecydował że zapłacisz za ułatwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale OBK chyba niedostępne jest podgrzewanie tylnej kanapy?

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

W EU niedostępne...

 

Dostępne, ja mam kupione z alternatywnego do SIP źródła i mam nawiewy na tylną kanapę i podgrzewanie. Takie wersje są na Skandynawię i kraje bałtyckie. Po za tym innych różnic nie zauważyłem.

 

Czy ktoś montował ledowe hologeny / światła do jazdy dziennej? ostatnio zauważyłem że mam pękniętą szybkę w jednym i pewnie zaraz zacznie parować. Oferta jaką dostałem w jednym z salonów to 2500 pln brutto + ewentualny montaż.

Edytowane przez opti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko wiesz to nie był test zgodności z Twoimi upodobaniami, a porównanie do wyposażenia oferowanego przez inne marki...

 

Jednak uwaga co do nawiewów była trafna - wszyscy psioczą na ich brak, ale nie słyszałem, żeby ktoś zmarzł z tyłu - a na pewno nikogo to nie spotkało w moim aucie.

 

Natomiast z tym brakiem nawiewów to półprawda. Nawiewy są w podłodze na nogi i to zdaje się wystarcza. Tak przynajmniej było w poprzednim. W nowym nie sprawdzałem jeszcze ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dokładnie o to chodzi, nie co komu potrzebne, bo są ludzie co i klimy nie potrzebują, bo okna można otworzyć. Chodzi o mozliwość wyboru a już każdy sobie wybiera co komu pasuje.

W moim przypadku nie wyobrażam sobie obecnie auta bez keyless, jest to mega wygodne rozwiązanie do którego się przyzwyczaja. Nawiewy z tyłu są fajne przy wyjazdach rodzinnych " za zimno", "za ciepło" itd. Tyle, że te nawiewy w moim są, ale dla wyglądu, kanał je zasilający jest mega cienki i prawie nic nie dają. Poza tym, żeby było fajnei to musi być do niego sterownia, czyli 3-strefa. Kolejna kapitalna sprawa to wentylowane siedzenia, Mondeo już kilka lat temu takie oferowało, itd ..

Wlaśnie wróciłem z wyjazdu do Wiednia via Bratysława. Posługując się nawigacją dotarłem wszędzie gdzie chciałem. Mało tego, info o korkach a także planowanie objazdów świetnie się sprawdza i naprawdę sprawnie działa. Dlaczego tak nie może być w Polsce?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To po TMC ?

Mój znajomy jeżdżący bmw twierdzi, że korki są dostępne w beemce jako opcja. Ok niech to też będzie opcja w Subaru, ale żeby była. Naprawdę działanie tego systemu w korkach wkoło Wiednia bardzo mi się spodobało.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ta w BMW navi jest fajna, pokazuje korki, ale ... tam gdzie jest dużo BMW :). Ten system zbiera info z innych aut. Jeździłem ostatnio roczną 5-ką do Monachium i fakt fajnie pokazuje i działa, jak google maps, ale w pl ten system jest mocno nieprecyzyjny, bo ile jest nowych BMW w ok ?

 

Ty masz garmina w 'obcym obiekcie' i to kenwood zadecydował że zapłacisz za ułatwienia

a orientuje sie ktos czy w jakiejkolwiek stacji multimedialnej   / wbudowanej nawigacji  ta usługa w Polsce jest bezpłatna??

 

 

IMHO nie ma, we wszystkich auta co jeżdziłem z taką nawi znaczek TMC był przekreślony :(, tj ktoś napisał, tak model biznesowy wybrali :(.

Na szczęście jest coraz więcej systemów które ciagna dane z netu, które są bardziej precyzyjne.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, jeszcze raz chciałem zapytać czy u kogoś wystąpiło trzeszczenie tzw boczków w drzwiach? Mnie doprowadza już to do szału.

Byłem z tym w serwisie, Panowie zdjęli boczek, zaaplikowali dodatkowe podkładki wytłumiające i nic... Od wczoraj za to zaczął trzeszczeć z prawej strony

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie trzeszczy w tylnych drzwiach.

U mnie cisza.
Doprecyzuje ze ma to miejsce na kostce albo na nierównościach. Zastanawiam sie czy drążyć dalej temat z serwisem, a prwnie jedynym roziwązaniemnjest jest wymiana tych elementów.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Nitrograd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Czy ktoś montował ledowe hologeny / światła do jazdy dziennej? ostatnio zauważyłem że mam pękniętą szybkę w jednym i pewnie zaraz zacznie parować. Oferta jaką dostałem w jednym z salonów to 2500 pln brutto + ewentualny montaż

Tak - wyglądają ( moi zdaniem ) b.dobrze.

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/26261-co-dzisiaj-zrobiłemam-przy-swoim-subaraczku/?p=2360250 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś montował ledowe hologeny / światła do jazdy dziennej? ostatnio zauważyłem że mam pękniętą szybkę w jednym i pewnie zaraz zacznie parować. Oferta jaką dostałem w jednym z salonów to 2500 pln brutto + ewentualny montaż

Tak - wyglądają ( moi zdaniem ) b.dobrze.

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/26261-co-dzisiaj-zrobiłemam-przy-swoim-subaraczku/?p=2360250 

 

Pozdrowienia

 

 

A jak ktoś potrzebuje więcej szczegółów niech klika tutaj: http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/72753-nowy-subaru-forester-my2013/page-513#entry2295928

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spradź czy nie trzeszczy coś innego. Ja przez 1,5 roku byłem przekonany, że trzeszczy mi coś w desce rozdzielczej przy jeździe po kostce brukowej, a okazało się że w rezonans wpada schowek na okulary przy lusterku wewnętrznym. Dźwięk potrafi się "przenosić" w różne miejsca...


 

 

Doprecyzuje ze ma to miejsce na kostce albo na nierównościach. Zastanawiam sie czy drążyć dalej temat z serwisem, a prwnie jedynym roziwązaniemnjest jest wymiana tych elementów.

 

Spradź czy nie trzeszczy coś innego. Ja przez 1,5 roku byłem przekonany, że trzeszczy mi coś w desce rozdzielczej przy jeździe po kostce brukowej, a okazało się że w rezonans wpada schowek na okulary przy lusterku wewnętrznym. Dźwięk potrafi się "przenosić" w różne miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy posiadacze OBK 2.5i, czy wymienialiście olej przy 5000km, teoretycznie jest to zalecane dla silnika H6 wg tego co usłyszałem przy odbiorze.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

 

Nie teoretycznie, ale praktycznie - dla H6 był taki wymóg i nawet odpowiednia rubryka w książce przeglądów. Dla pozostałych silników - jak ktoś chce sobie poprawić samopoczucie, może zmieniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie teoretycznie, ale praktycznie - dla H6 był taki wymóg i nawet odpowiednia rubryka w książce przeglądów

dokladnie tak w ksiazce serwisowej jest dodatkowa rubryka na przeglad i wymiane oleju chyba przy 5k km.

ja w fb20 olej pierwszy raz olej wymienilem przy 15k km, podczas tego okresu silnik nie zatarl sie, nie wybuchl, oleju od wyminy do wymiany nie ubylo ani troche, silnik chodzi super takze:

 

 

jak ktoś chce sobie poprawić samopoczucie, może zmieniać ;)

:) zreszta w zadnym nowym aucie jakie posiadalem ( zwykle japonskie wolnossace auta honda, suzuki, nissan ) nigdy oleju wczesniej niz 12-15k km nie wymienialem, auta do dzis smigaja bezawaryjnie.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem, że nie działa podgrzewanie fotela kierowcy - kontrolki na włączniku się świecą. Odpaliłem fotel pasażera - to samo.

Wieczorem sprawdziłem bezpiecznik - był ok. Dziś rano spróbowałem jeszcze raz włączyć - bez efektu. Rano przejechałem około 30 km i zatrzymałem się na stacji, żeby zatankować. Ruszyłem i po kilku kilku minutach poczułem, że siedzenie grzeje. Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem, że nie działa podgrzewanie fotela kierowcy - kontrolki na włączniku się świecą. Odpaliłem fotel pasażera - to samo.

Wieczorem sprawdziłem bezpiecznik - był ok. Dziś rano spróbowałem jeszcze raz włączyć - bez efektu. Rano przejechałem około 30 km i zatrzymałem się na stacji, żeby zatankować. Ruszyłem i po kilku kilku minutach poczułem, że siedzenie grzeje. Gdzie szukać przyczyny?

 

trzymasz auto "pod chmurką" czy w ogrzewanym garażu ?

 

w innej marce miałem tak z dogrzewaniem auta (diesel z fabrycznym pełnym webasto) jak wyjechałem z garażu +12 st C na mróz to do momentu ponownego odpalenia auta żaden z systemów działających poniżej temperatury +4 st C nie działał samoczynnie z automatu

 

wystarczyło po wyjeździe z garażu odpalić auto ponownie już z właściwym odczytem temperatury i wszystkie "dogrzewania' działały automatycznie bez problemu, natomiast nie umiały się aktywować jeśli temperatura spadła poniżej 4 st C w trakcie pracy pomimo tego że silnik był zimny

 

różnica w nagrzewaniu była dramatycznie dłuższa bo wspomaganie systemem webasto było jedynym "dogrzewaniem zimnego"" diesla w tym aucie więc jeśli nie zadziałało długo było zimno

 

ale w tym konkretnym przypadku wiem, że kluczem była temperatura zewnętrzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod chmurką - od niedawna mam webasto. Zastanawiałem się, czy nie ma na to wpływu temperatura wnętrza. Instrukcja nie warunkuje działania podgrzewania siedzeń od żadnych czynników. W dwóch poprzednich SBD miałem webasto i siedzenia działały zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pod chmurką - od niedawna mam webasto. Zastanawiałem się, czy nie ma na to wpływu temperatura wnętrza
 

 

jakieś zabezpieczenie termiczne w fotelu musi być więc może faktycznie to to jeśli wcześniej np. Webasto zagrzało auto

 

 

którymi nawiewami Webasto grzało ? 

 

może tylko dołem w tym i pod siedzeniem, co miejscowo je nagrzewa 

 

 

 

w jakiejś Skodzie fabryczne Webasto działające z dokładanym przez dealera alarmem uaktywniało czujniki ruchu gdy nawiew był ustawiony na szybę, jak się okazało oryginalny alarm w momencie pracy fabrycznego Webasto nie ma tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...