Skocz do zawartości

Subaru Outback [BS] (MY15=>MY20)


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno byłoby się nie zorientować. Chmura syfu wyładowała na aucie, paćkając lakier, szyby, itp. tak, ze przestałem widzieć. Panowie zaproponowali, że mi to naftą przelecą auto na poboczu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Myślałem że byli bardziej subtelne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych wiadomości przebyłem dziś trasę Kraków-Wadowice-Kraków-Warszawa. Łącznie 410km. Jazda bardzo spokojna, dwupasmówki 120 reszta zgodnie z ruchem i przepisami. Średnie spalanie 7,4. Zostało mi trochę ponad pół baku. Albo się popsuł, albo to ta smoła....

Bo w środę z Wawy do Krakowa skonsumował spokojnie dyszkę, ale nieco szybciej się przemieszczaliśmy .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez bardzozlymisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ostatnio próbowałem gonić Białego OBKa na S8, chyba to był tez 2.5i tak jak moj ale gość cisnął non stop 170 i nie wytrzymałem tempa. W trakcie próby spalanie wzrastało w ciagu geometrycznym i odpuściłem bo miałem wrażenie ze wskaźnik paliwomierza opada w widocznym dla oka tempie ale 7.4 tez mi sie udało uzyskać, chwaliłem sie pare stron temu.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje 7.4 zmotywowało mnie do podjęcia próby empiryczno-naukowej. Jednak jestem pogodzony z faktem, ze mój pali 10 ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez bardzozlymisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jadąc gierkówką do Krakowa zostałem schlastany płynnym asfaltem przez panów drogowców z takiego rozpylacza stojącego na zamknietym pasie drogi. 2 h walczyłem z nimi i policja. Masakra. Teraz rozpoczynam procedurę likwidacji szkody. Niech szlag trafi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

niestety nie pocieszę Cię ale... miałem dokładnie taki sam przypadek kilka lat temu. Tyle, że zgłosiłem z AC ponieważ nie zorientowałem się na trasie.

Usunięcie, reanimacja lakieru oraz powłoka ochronna całość 2000pln netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że zabiorą mi auto na kilka dni pewnie i dadzą jakiegoś zastępczego kapcia. Musze jechać w środę do Wiednia a nie uśmiecha mi się jechać jakimś wytłuczonym Mondeo. Samolotem jest mi niewygodnie, bo mam kilka spotkań po drodze. Chyba, że mi Dawoj da STI :D (jak człowiek marzy, to mu się lepiej żyje ).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez bardzozlymisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że zabiorą mi auto na kilka dni pewnie i dadzą jakiegoś zastępczego kapcia. Musze jechać w środę do Wiednia a pewnie zastępczego dostanę jakiegoś kapcia. Chyba, że mi Dawoj da STI :D (jak człowiek marzy, to mu się lepiej żyje ).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak masz auto zastępcze z OC sprawcy, to możesz domagać się auta tej samej klasy. Kiedyś mi taki argument zadziałał, zwłaszcza jeśli samochód jest służbowy, np. w leasingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogę, ale nie wiem, czy chce mi się toczyć bój o rodzaj auta. Żeby wywalczyć swoje prawa z drogowcami i policją zrobiłem awanturę na 100 fajerek, w deszczu, na ruchliwej drodze, o zmroku i mi chyba poziom asertywności spadł ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,kolega sprowadził z USA OBK 2015 i ma problem ze znalezieniem nr Vin ,wiadomo jest na szybie ,tabliczce na lewym slupku ale nie ma go wybitego na podłodze pod fotelem pasażera ,tak jak w wersji UE ,czyżby na tamten rynek nie wybijali ?

 

może ktoś coś wie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W MY10 po wyłączeniu silnika słuchać np. trzaski (osłony termiczne albo wydech).

To słychać chyba w każdym Subaru które te osłony jeszcze posiada. Ale z tego co pamiętam to ich zdjęcie niewiele zmieniało i trzaskało sobie radośnie dalej :)

 

 

To fakt, swego czasu jak wstawiłem do garazu pożyczoną od brata starszą Impreze od razu usłyszałem typowe trzaski :D , jak w poprzednim Obk i obecnym. Pamiętam, że jeszcze inne jp auta podobnie "gadają", m.in Primara tak trzeszczała.

 

nie ma racjonalnej odpowiedzi na to pytanie... jak i nie ma racjonalnej odpwiedzi na pytanie "dlaczego Subaru, a nie Skoda?"
 

 

trochę nie ma a trochę jest....

 

Subaru i Mazda mają jako jedyni 2,5 N/A w ofercie a nie TRI-TURBO-KOMPRESSOR-GT-POWER-ECO 1.0 L engine generujący 200KM i w którym numer silnika jest równocześnie numerem rachunku bankowego producenta.

 

Tylko, że Mazda nie ma 4x4 w benzynie :D

 

 

 

 

Ale w jakiej kategorii subaru wypada tak blado na tle konkurencji? Są różnice miedzy markami ale żeby zaraz blado.... Wadą z całą pewnością jest mała ilość wersji silnikowych, a często te które są nie powalają. W stosunku to VAG to faktycznie blado ale już do innych producentów nie jest aż tak tragicznie...
 

 

widziałeś kiedyś kluczyk do Subaru bez keyless-access (taki zwykły)?

widziałeś kiedyś działającą navi Subaru?

widziałeś jakieś auto, które ma 4 szyby elektryczne z czego tylko jedną możesz w pełni otworzyć i zamknąć 'automatycznie'?

widziałeś jakieś Subaru z domykaniem okien?

widziałeś jakieś auto za 150.000PLN bez nawiewów na tylna kanapę?

 

w.w. elementy są dostępne lub lepiej działają w każdym pierdzikółku za 70.000PLN

 

 

Widziałem, w moim jest bardzo dobra navi. Jeździłem wieloma autami i ta z Outbacka jest świetna; czytelna, szybka, dobrze wybierające trasę, dobre pokrycie. Brakuje jedynie info o korkach.

Nawiewy to były już w MY08 - oczywiście w najbogatszej wersji .. tylko.

 

Odnośnie wad nowego OBK to właśnie ten brak siilników i  braki wyposażenia - choć i tak MY15 nadrobił część różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W MY10 po wyłączeniu silnika słuchać np. trzaski (osłony termiczne albo wydech).

To słychać chyba w każdym Subaru które te osłony jeszcze posiada. Ale z tego co pamiętam to ich zdjęcie niewiele zmieniało i trzaskało sobie radośnie dalej :)

 

 

To fakt, swego czasu jak wstawiłem do garazu pożyczoną od brata starszą Impreze od razu usłyszałem typowe trzaski :D , jak w poprzednim Obk i obecnym. Pamiętam, że jeszcze inne jp auta podobnie "gadają", m.in Primara tak trzeszczała.

 

nie ma racjonalnej odpowiedzi na to pytanie... jak i nie ma racjonalnej odpwiedzi na pytanie "dlaczego Subaru, a nie Skoda?"
 

 

trochę nie ma a trochę jest....

 

Subaru i Mazda mają jako jedyni 2,5 N/A w ofercie a nie TRI-TURBO-KOMPRESSOR-GT-POWER-ECO 1.0 L engine generujący 200KM i w którym numer silnika jest równocześnie numerem rachunku bankowego producenta.

 

Tylko, że Mazda nie ma 4x4 w benzynie :D

 

 

 

 

Ale w jakiej kategorii subaru wypada tak blado na tle konkurencji? Są różnice miedzy markami ale żeby zaraz blado.... Wadą z całą pewnością jest mała ilość wersji silnikowych, a często te które są nie powalają. W stosunku to VAG to faktycznie blado ale już do innych producentów nie jest aż tak tragicznie...
 

 

widziałeś kiedyś kluczyk do Subaru bez keyless-access (taki zwykły)?

widziałeś kiedyś działającą navi Subaru?

widziałeś jakieś auto, które ma 4 szyby elektryczne z czego tylko jedną możesz w pełni otworzyć i zamknąć 'automatycznie'?

widziałeś jakieś Subaru z domykaniem okien?

widziałeś jakieś auto za 150.000PLN bez nawiewów na tylna kanapę?

 

w.w. elementy są dostępne lub lepiej działają w każdym pierdzikółku za 70.000PLN

 

 

Widziałem, w moim jest bardzo dobra navi. Jeździłem wieloma autami i ta z Outbacka jest świetna; czytelna, szybka, dobrze wybierające trasę, dobre pokrycie. Brakuje jedynie info o korkach.

Nawiewy to były już w MY08 - oczywiście w najbogatszej wersji .. tylko.

 

Odnośnie wad nowego OBK to właśnie ten brak siilników i  braki wyposażenia - choć i tak MY15 nadrobił część różnic.

 

I właśnie dlatego mam subaru bo ma gdzieś te wynalazki , nigdy nikt nie skarżył, sie na zimno w aucie z tyłu w czasie jazdy

Keylesss dobre dla złodziei , szybkie zdalne otwieranie

Navi w subaru jak i każde fabryczne w innym aucie to dla mnie gadżet , uzywam nawigacji telefonicznej

Z oknami, to może masz racje, tylko ja  klimę  (używam cały rok) = okna mam zamkniete, przyciski prawie niepotrzebne:)

Domykanie jak wyżej , niepotrzebuje

Edytowane przez polak900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko wiesz to nie był test zgodności z Twoimi upodobaniami, a porównanie do wyposażenia oferowanego przez inne marki...

 

Jednak uwaga co do nawiewów była trafna - wszyscy psioczą na ich brak, ale nie słyszałem, żeby ktoś zmarzł z tyłu - a na pewno nikogo to nie spotkało w moim aucie.

 

Natomiast z tym brakiem nawiewów to półprawda. Nawiewy są w podłodze na nogi i to zdaje się wystarcza. Tak przynajmniej było w poprzednim. W nowym nie sprawdzałem jeszcze ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...